Skocz do zawartości

Regulator napięcia jaki?


Guzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję założyć w moim Gas Gas Ec 300 regulator napięcia ponieważ chce podpiąć światła. Poprzedni właściciel musiał go wyrzucić bo nie ma go... Oczywiście regulator ma zmniejszać napięcie do 12 V... Motocykl jest fabrycznie bez akumulatora i nie zamierzam tego zmieniać. Doszedłem do tego że napięcie na wolnych obrotach jest okolo 15V przy maksymalnych wzrasta do ok. 60V. Moc żarówek jakie chcę podłączyć to 35W więc taki do 40 wat myślę w zupełności wystarczy. Kolejny problem to jak zmierzyć Amperaż? Dając żarówkę 12V/35W na wolnych obrotach jest około 0.9-1.2A odkręcić manetki nie mogę bo spalę żarówkę. Jak zmierzyć maksymalny Amperaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jaka prądnica 1 czy 3 fazowa ...?

 

3 fazowa nie ma problemu z regulatorami ...zastosujesz od skutera -- jest tego sporo w dobrej cenie

 

1 Fazowa jest problem podstawa to to że Twoje moto wkręca się na duże obroty przez co zakres napięcia jaki musi regulować regulator jest wielki .. generalnie od KTM lc4 z rocznika do 1997 możesz zastosować... lub od podobnego sprzętu

 

Moc żarówek jakie chcę podłączyć to 35W więc taki do 40 wat myślę w zupełności wystarczy.

 

To nie tak :icon_idea: Moc jaką regulator musi przyjąć na siebie czyli cały nadmiar energii jaka nie wykorzysta oświetlenie.. przy wielkich obrotach tej energii możesz mieć nawet 100W ....

 

Podpowiedz za regulatorem wstaw kondensator dużej pojemności więcej jak 10 000 uF ustabilizuje on prace regulatora

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat elektryki jest mi obcy więc jedyne co mi przyszło przy sprawdzeniu ile ma faz prądnica to zobaczyć ile kabli wychodzi z silnika. Łącznie jest ich 5. Masa wspólna oraz 4 pozostałe. Czyli wychodziłoby na to ze jest ona 3 fazowa czy 4?

Edytowane przez Guzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostsza metoda na rozpoznanie 3 fazowej prądnicy to odnalezienie 3 takich samych przewodów najczęściej żółty lub biały .. wychodzą z silnika i wchodzą do regulatora napięcia--- ale jeśli Masz 5 .. to już z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić ,że mamy do czynienia z 1 fazową prądnicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak ale do regulatora wystarczy ze podłącze kable ze świateł czyli w moim przypadku żółty jako prądowy i biały masa.. Czyli do podłączenia samych świateł wystarczy chyba regulator jednofazowy. Może to głupie pytanie ale ktoś może mi jakiś polecić? Co konkretnie kupić no i żeby nie było problemów z tego powodu że nie mam akumulatora bo wiem że jak próbowałem taki z Jawy 350 podłączyć to coś nie bardzo miałem na to pomysł... Proszę o jakiś konkretny link czy z jakiego modelu motocykla brać ten regulator. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...