Skocz do zawartości

Honda Rebel 125 albo 250


Mr.Havoc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nie posiadam jeszcze motocyklu, ani nawet prawka na niego. Jednak przymierzam się do zmienienia tego stanu rzeczy.

Do tej pory mam odłożone już około 1 500 złotych, więc na sam egzamin + ewentualnie elementy ubioru mogłoby wystarczyć :D

Co do motoru, to zastanawiałem się odnośnie Hondy Rebel, czy byłaby dobrym zakupem dla początkującego? Poszukuję motoru w przedziale do maksymalnie 5000 zł (wliczając koszty rejestracji itd.). Nie zależy mi tak bardzo na mocy, czy pojemności silnika, bo chcę dopiero zacząć swoją przygodę z jednośladami.

Z tego, co patrzyłem na otomoto.pl, Hondy Rebel są dostępne już od ok 3000, tylko większość z nich nie jest zarejestrowana w Polsce, ale posiada stosowne papiery.

 

Przesyłam link do oferty, z której prawdopodobnie bym skorzystał, gdybym już miał prawko i gotówkę:

http://otomoto.pl/honda-cm-250-rebel-virago-drag-star-en-M2460648.html

 

Btw, czy proces rejestrowania maszyny z zagranicy jest kosztowny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, jak wysoki jesteś - ja mam 193cm i wyglądam trochę komicznie na nim:) Jednak polecam z całego serca - motórek tani w utrzymaniu, ze względu na pojemność niskie OC, przyjemność z jazdy jest ogromna i spalanie śmiesznie niskie - mi się udaje schodzić czasem poniżej 3 l/100km na trasie. Możesz się też rozglądnąć za kawasaki eliminator 250 - motocykl w podobnych cenach, jednak wydaje się odrobinę większy.

 

Co do samego ogłoszenia:

- radziłbym pójść z kimś, kto się zna, bo może większe lub mniejsze grzeszki wyłapać

- w tym pułapie cenowym podaruj sobie motocykle sprowadzane, bo będziesz musiał dołożyć ok. 500zł (jeśli dobrze pamiętam), żeby go w Polsce zarejestrować

- koleś trochę przekłamał dane, bo rebelki 250 nie wyciągają 40 KM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam honde cm 125. naprawde silnik jest nie do zajechania. w rebelkach jest ten sam. ale radze kup 250 bo po jakims tygodniu jazdy na 125 zacznie brakowac troche mocy

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

koledzy mam pytanie kupiłem jesienią motobi z silnikiem chondy podobno rebel tak twierdzi sprzedający w karzdym bądz razie jest to chonda 150 dwucylindrowa ma podwuyny gażnik ale kupowałem linkę do ssania na zamuwienie bo sprzedawca twierdzi ze chonda niema ssania podejrzewam więc ze gażnik jest od motobi ale niemogę znaleść nic z danych na temat chondy 150 sa tylko125 oraz 250niewiem jak wyregulować gażniki zapłon zawory bo nic w necie niema nawet niewiem jaka żaruwka w reflektorze powinna być żeby nieprzegrzać prądnicy poniewasz lampa była rozwalona zamontowałem 35 wat bo takie ma większość motocykli ale niemam pewnośći czy dobrze robie jakiej mocy jest prądnica i ile to powinno wyciągać bo muj 90 wyciąga z gurki z wiatrem i jak lerzę poniżej kierownicy to jest porażka normalnie to 70 to maks czy to normalne na taką pojemność czy coś jest nietak z tym silnikiem miałem wskę to była szybsza pomurzcie co robić i gdzie szukac pomocy motorek super wygląda fajnie się jeżdżi ale 40 50 a powyżej to masakra ijęk aż żal silnika już kombinowałem z wydechem to tylko było gożej pomużcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanie kupiłem jesienią motobi z silnikiem chondy (...)

 

pewnie od CHondy jest. od Hondy raczej nie

jsz

 

ps. popraw post, zrozumieć się nie da coś tam wyklepał jedną ręką od łokcia w gipsie (tak na oko)

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chonda to chińska wersja japońskiej HONDY.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy jusz doszedłem okazuje się że ktoś wsadził silnik od hondy rebel 125 icylindry plus gażniki zostawił od chińczyka czyli taki pszeszczep mam pytanie czy ktoś wie czy do tego silnika pasują cylindry od rebelki 250 albo jakiegoś chinola typu romet kiłey?

 

pewnie od CHondy jest. od Hondy raczej nie

jsz

 

ps. popraw post, zrozumieć się nie da coś tam wyklepał jedną ręką od łokcia w gipsie (tak na oko)

sory niezwracałem uwagi na pisownie postaram się poprawić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...