Skocz do zawartości

Problem YAMAHA R1 Wyciek płynu chłodzącego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem z yamaha R1 rok 2002/2003 a mianowicie: Została przygotowana do sezonu należycie...przejechałem jakies 700 km bez zastrzeżeń...aż ktoregoś pięknego dnia po przejechaniu jakis 50 km i rozgrzaniu moto do wysokiej temp zauważyłem wyciek płynu chlodzącego w dosc sporawej ilości. zbiorniczek wyrównawczy pokazuje norme, wentylator sie załącza. Przy nizszej temp wycieku nie ma a gdy sie rozgrzeje zaczyna wyciekać.

Jaka może być przyczyna i skutki tego zjawiska? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz zbiorniczek wyrównawczy przy ciepłym silniku (wiem, że się nie powinno :icon_twisted: ), tylko bardzo ostrożnie i conajmniej w rękawicy! Po tym przegazuj lekko, a potem porządniej. Jak będą szły duże bomble i będzie wywalało płyn górą, to masz wydmuchaną uszczelkę pod głowicą. Sprawdź też olej i płyn, czy w pierwszym nie ma majonezu, a w drugim tłustych oczek.

 

W zbiorniczku możesz mieć normę, a w chłodnicy ubytki płynu - sprawdź po nagrzaniu silnika, czy dokładnie cała chłodnica od góry się nagrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby sprawdzić, czy masz wywaloną uszczelkę pod głowicą należy użyć przyrządu do tego przeznaczonego bo bąbelki powietrza lub olej w płynie to rzadko można ujrzeć. Teraz i tak będziesz miał za mało płynu w chłodnicy więc jak już Jimi napisał zmień go po prostu na nowy sprawdzając czy masz odpowietrznik przy termostacie. Jeśli jest to łatwiej, jeśli nie ma to pierwszym napełnieniu mała runda, stygnięcie i dolanie do pełna w chłodnicy oczywiście a nie w zbiorniku wyrównawczym.

Powodów może być kilka. Uszkodzony korek chłodnicy (bo jest ciśnieniowy), zapchana chłodnica (wewnątrz jak i między żeberkami), termostat, uszczelka pod głowicą, uszkodzony wiatrak lub elektryka nim sterująca.

Zasadnicze pytanie, którędy wycieka Ci ten płyn?

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...