Skocz do zawartości

Porównanie dwóch zestawów INTERCOM


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

W związku z dalszym wyjazdem planowanym na ten rok przymierzam się do zakupu zestawu do komunikacji dla mnie i pasażera DO KASKÓW OTWARTYCH (oba Nolany ale tylko jeden ma miejsce na N-com) i mam dylemat pomiędzy dwoma universalnymi:

 

- Cardo Scala Rider TeamSet PRO

a

-Intercom MIDLAND G 8 PMR

 

Macie jakieś doświadczenia? Z góry dzięki za pomoc!

 

 

pozdr

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzywałem kiedys nolana z N-comem na kabelku ale powyzej 50 KM/H lipa słabo słychać mysle że zestawy z własnym wzmocnieniem typu baehr mają sens ale są drogie.

Edytowane przez tmsa

DUCATI nie są takie złe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od trzech lat używał Scala Rider Teamset i jest to dobry wybór. Możliwość rozmowy istnieje do 140-150km/h, powyżej już ciężko (w kaskach integralnych Shoei XR-1000). Bateria wytrzymuje 10h rozmów.

Edytowane przez Maro78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

W związku z dalszym wyjazdem planowanym na ten rok przymierzam się do zakupu zestawu do komunikacji dla mnie i pasażera DO KASKÓW OTWARTYCH (oba Nolany ale tylko jeden ma miejsce na N-com) i mam dylemat pomiędzy dwoma universalnymi:

 

- Cardo Scala Rider TeamSet PRO

a

-Intercom MIDLAND G 8 PMR

 

 

 

 

PMR dla komunikacji z pasażerem ? Trochę jak armata na muchy... Scala Rider nie znam, nie używałem, ale z Midlanda proponuję zestaw BT2 Twin - do parudziesięciu metrów komunikacja przez Bluetooth, i się PMR-ki po boku nie plączą... :icon_mrgreen:

Mam ten właśnie zestaw, i "jest pan zadowolony". Dźwięk stereo, trzy urządzenia do sparowania (telefon, interkom, cb) i wszystko działa równolegle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używamy PMR-ek Midlanda do komunikacji między moto na wypadach. Mamy zestaw do kasków, ale powyżej stówy jednak ostro szumi. Jest to dobre, jak jedziemy w nieznane tereny, nie wszyscy mają gps-a i żeby nie pogubić grupy. Ale w trakcie przelotów po trasie czy pałowania po Wro i okolicach to nawet nie zakładamy, bo 160 wzwyż i tak nic nie słychać, a kable od radia wyglądają jak linka do baku (wieszam radio na lince od sprzęgła koło zegarów w cbr-ce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Intercom MIDLAND G 8 PMR

 

U nas w szkolce na tym szkola sa zadowoleni.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zdecydowałem się na Cardo Scala Rider Q2 (bo znalazłem w tej samej cenie co TeamSet) i jestem zadowolony. Wprawdzie nie mam porównania ale sprostało moim oczekiwaniom. Do 80km/h można jechać na włączonym i szumy nie przeszkadzaja tak bardzo (jeździmy z plecakiem w otwartych kaskach). Powyżej trzeba przechodzić w czuwanie ale żeby rozmawiać wystarczy nacisnąć dość duży guzik który chodzi nieprzyzwoicie lekko i przez to nie sprawia to żadnych trudności. Gadać da się spokojnie nawet do 130-140 km/h.

Jedyne co mnie wkurza to głosowe uruchamianie mikrofonu - niby fajna opcja ale przy dużej prędkości kiedy mikrofon powinien być wyłączony jeśli nieużywany (z powodu szumów) to właśnie szumy automatycznie uruchamiają mikrofon.

Ale na szczęście można tę opcję wyłączyć. CHociaż szkoda że trzeba - bo jest odrobinę wygodniejsza niż ręczne uruchamianie.

 

Na gps, mp3 i telefonie jeszcze nie testowałem

 

pozdr

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...