Skocz do zawartości

Pokaz umiejętności mechanika


murgal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Panowie, chciałem się wam "pochwalić", mianowicie, jakiś czas temu jebnoł mi pierścionek, moto u mechanika, mechanik odnalazł okazje, świetny silniczek, niby po remoncie itd. Co się okazało?

Na silniku zrobiłem jakieś 800km, a teraz postanowiłem go wyjąć i zrobić sobie dół silnika i wymienić tłok, aby nie powtórzyć akcji z pękniętym pierścionkiem. Co się okazało? Ależ proszę:

 

http://imageshack.us/g/24/dsc05297y.jpg/

 

 

Jak widać, cylinder do wyrzucenia, jakiś debil założył na odwrót tłok...

icon5.png

 

KUPIE MOTOCYKL BEZ PRAWA DO REJESTRACJI ROCZNIK 2006< , KONTAKT PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja nie jest aż taka prosta, gdyż nie mam odpowiedniego sprzętu (ściągacza, średnicówki do pomiaru cylindra, opasek do zakładania tłoka).

icon5.png

 

KUPIE MOTOCYKL BEZ PRAWA DO REJESTRACJI ROCZNIK 2006< , KONTAKT PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłok można śmiało zakładać paluchami jeśli się ma paznokcie i odrobinę cierpliwości :flesje: Błędy się zdarzają, wiem po sobie ale mimo wszystko da się.

 

Ale robota dołu to już nie jest hop siup, ja sam rozbierałem kartery w DT i wymieniałem łożyska ale IMO lepiej dać to specowi, który raz a porządnie zamontuje łożysko niż samemy walić i mordować je przy wkładaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja nie jest aż taka prosta, gdyż nie mam odpowiedniego sprzętu (ściągacza, średnicówki do pomiaru cylindra, opasek do zakładania tłoka).

 

 

A mechanik ma ściągacz? raczej nie, więc będzie dorabiał lub spróbuje z młotkiem :banghead:

 

Cylinder możesz mu zanieść tylko do pomiaru, a opaskę możesz sobie zrobić z blachy i do ściśnięcia jej użyć obcęgów, oczywiście musisz zrobić na niej rant dla nich.

www.zaplon.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłok można śmiało zakładać paluchami jeśli się ma paznokcie i odrobinę cierpliwości :flesje: Błędy się zdarzają, wiem po sobie ale mimo wszystko da się.

 

Ale robota dołu to już nie jest hop siup, ja sam rozbierałem kartery w DT i wymieniałem łożyska ale IMO lepiej dać to specowi, który raz a porządnie zamontuje łożysko niż samemy walić i mordować je przy wkładaniu.

 

Nie trzeba walić, wystarczy zamrażarka i palnik :tongue:

 

 

czarek, gwarantuję, że Pan Darek ma ;)

 

 

A to spoko :flesje:

Edytowane przez czarekmbx

www.zaplon.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik nie jest dobrą metodą rozgrzewania gniazd łożysk, rozgrzewana jest wtedy tylko mała część karteru, gdzie jest dużo materiału, który rozszerzając się sam może doprowadzić do wykrzywień.. Dobre jest zanurzenie całego karteru w gorącej cieczy i dopiero wciskanie łożysk..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...