Skocz do zawartości

Wyciek oleju Harley Dyna


Rekomendowane odpowiedzi

Podobno każdy pies znaczy swoje terytorium :icon_biggrin:

A tak poważnie to nikt nie wywróży na odległość gdzie wycieka, musisz dokładnie umyć silnik najlepiej benzyną ekstrakcyjną i odpalić silnik podkładając uprzednio pod motocykl jasny karton. Pierwsza kropla na tymże kartonie będzie idealnie pod nieszczelnością.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno każdy pies znaczy swoje terytorium :icon_biggrin:

A tak poważnie to nikt nie wywróży na odległość gdzie wycieka, musisz dokładnie umyć silnik najlepiej benzyną ekstrakcyjną i odpalić silnik podkładając uprzednio pod motocykl jasny karton. Pierwsza kropla na tymże kartonie będzie idealnie pod nieszczelnością.

Z moich oględzin wynika, że musiało coś się dziać w okolicy mocowania filtra. Tam gdzieś mysi być rozszczelnienie nie wykluczam także innego miejsca. Dzięki za radę jutro zacznę oględziny kolejny raz. A czy można takie pęknięcia jakoś załatać??

Podążający za przygodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,trzeba wadliwy element wymienić.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich oględzin wynika, że musiało coś się dziać w okolicy mocowania filtra. Tam gdzieś mysi być rozszczelnienie nie wykluczam także innego miejsca. Dzięki za radę jutro zacznę oględziny kolejny raz. A czy można takie pęknięcia jakoś załatać??

Ściana z aluminium sama od siebie nie pęka, chyba, że ktoś walnął, lub spawał to. Pewnie jest to miejsce uszczelnienia, lub gwint np śruby spustowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,trzeba wadliwy element wymienić.

Znaczy że cały karter??

 

Znaczy że cały karter??

Wiem tyle że to moto miało jakieś zderzenie z twardym podłożem i może wtedy pękło coś, ale ja optuje że pękło przy mocowaniu filtra z tego co widzę nie wiem zobaczę ale czy można pospawać aluminium gdyby coś??

Edytowane przez TomekDyna

Podążający za przygodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim sprawdź skąd cieknie a potem się będziemy zastanawiać co z tym zrobić.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bój nic, Harry musi znaczyć swój teren. :icon_mrgreen:

 

Jaki rok masz tego moto? Albo która generacja silnika?

 

Wątpię że spod filtra może coś cieknąć, chyba że źle dokręcony jest. Prędzej to z wtyczki alternatora, spod przedniego cylindra lub z łączenia blok silnik-obudowa sprzęgła. Ewentualnie skrzynia lub sprzęgło w okolicy wałka głównego. Ale to ślady będą pod skrzynią biegów raczej.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bój nic, Harry musi znaczyć swój teren. :icon_mrgreen:

 

Jaki rok masz tego moto? Albo która generacja silnika?

 

Wątpię że spod filtra może coś cieknąć, chyba że źle dokręcony jest. Prędzej to z wtyczki alternatora, spod przedniego cylindra lub z łączenia blok silnik-obudowa sprzęgła. Ewentualnie skrzynia lub sprzęgło w okolicy wałka głównego. Ale to ślady będą pod skrzynią biegów raczej.

Rok moto to 2007. 96 cali 1600

Dziś jeszcze nie wiem nic na temat skąd mam nadzieję że jutro sie już dowiem ale powiedz czy gdyby ciekło z tego co mówisz jest jakaś w miarę sensowna rada??

Podążający za przygodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź z jakiego miejsca cieknie.Z przodu to tylko silnik lub sprzęgło.Skrzynia raczej nie.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już wiadomo co się stało. Tak jak przypuszczałem pęknięte mocowanie filrta przy karterze. 2007 rocznik ma już to nieszczęsne nowe mocowanie co nie uważam za trafione. Teraz pytanie czy da się to zaspawać?

 

I już wiadomo co się stało. Tak jak przypuszczałem pęknięte mocowanie filrta przy karterze. 2007 rocznik ma już to nieszczęsne nowe mocowanie co nie uważam za trafione. Teraz pytanie czy da się to zaspawać?

Mam nadzieję że jest jakieś rozwiązanie??

Edytowane przez TomekDyna

Podążający za przygodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe mocowanie czyli jakie? Nie jest już w postaci osobnego, przykręcanego elementu do bloku silnika? Jeśli tak to kupa, trzeba spawać. Nie wróży to nic dobrego, ale nie ma wyjścia. Byle spawacz dobry był i dał gwarancję że nie spieprzy nic, bo z alu różnie bywa.

 

A jeśli masz mocowanie przykręcanie to luzik, lepiej wymienić niż spawać.

 

Ewentualnie jest jeszcze opcja klejenia. Teraz są dostępne takie kleje z opiłkami metali jakby. Raz raz skleisz to na amen. Zależy w jakim miejscu pęknięte i jakich charakter pęknięcia, jeśli przenosi duże obciążenia to lipa.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...