Skocz do zawartości

Lampa street w 954 - topi sie oprawka i palą żarówki


zbir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie prośba o pomoc w rozwiązaniu problemu: założyłem w 954 lampe street na 1 żarówke H4 i na długich topi się plastik nad żarówką, a na samych mijania często się przepala.

 

Oryginalna lampa w 954 miała 3 żarówki H4, instalacji nie zmieniałem więc pozostałe dwie wtyczki H4 są nieużywane. Czy możliwe że z tego powodu za duża moc idzie na te jedyną żarówke?

 

Czy tez nie ma to związku i mam raczej szukać gdzie indziej, np. zwarcia w instalacji ?

Edytowane przez zbir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie powinny sie obie świecić na długich? to nie wiedziałem, musze pomyśleć jak to teraz podłaczyć zeby mijania gasły.

 

Co do palenia to raczej to nie jesy wina drgań bo mam te lampe już od kilku miesięcy i dopóki jeździłem cały czas na długich to żarówka sie nie przepalała. Poza tym jest zamocowana dość solidnie.

 

Problem z paleniem pojawił sie dopiero gdy zobaczyłem że długie topią odbłysnik i zacząłem jeździć tylko na mijania - w przeciągu 4 dni już trzeci raz wymieniam żarówke...

 

Stąd moje podejrzenie o zbytnie obciążenie... ?

Edytowane przez zbir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej zapodaj jakieś zdjęcie tej "lampy street", bo jeszcze się okaże że to jakaś tandeta i rozważania są jałowe, a przyczyna tkwi po stronie jakości samej lampy

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie prawidłowe, sprawdziłem miernikiem ok. 14V.

 

To jest lampa od yamahy MT03, kupiłem nówke sztuke w komplecie już z żarówką.

 

Tu są fotki jak ona wygląda:

http://www.google.pl/search?hl=pl&biw=1680&bih=803&q=reflektor%20yamaha%20mt03&gs_sm=e&gs_upl=436l6246l0l27l23l2l10l11l0l205l1422l3.7.1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi

 

Teraz mi sie przypomniało, że w oryginalnej lampie 954 są 3 x H7 (a nie H4 jak pisałem wczesniej) - dwie od długich i jedna od mijania.

 

Natomiast wtyczki w instalacji 954 pasują do żarówek H4 (mają pusty otwór na trzeci kabel) więc po prostu przełozyłem kabelek od długich do pustego otworu wtyczki od mijania i tak to wpiałem w lampe.... W sumie nie wiem czy dobrze...

Edytowane przez zbir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa nie jest czasem przeznaczona do żarówki HS1 (35/35W)?

Napięcie ładowania prawidłowe?

 

HS1 ma zupełnie inny typ mocowania żarówki. Bez przeróbki nie da rady. Ale jeśli tak jest a wsadził H4 to na bank wszystko się zjara

 

PS. Lampy oparte o żarówki HS1 to taki badziew że można to zamontować w bryczce konnej a nie w takim sprzęcie

Speed Triple 2009r, Iż49 1956r, Jawa 350 Panelka + kosz Velorex 1969r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zapytam czy to że zamiast 3 żarówek H7 mam wpiętą tylko jedną H4 (pozostałe wtyczki puste) może powodować jakiekolwiek problemy jak np. zbytnie obciążenie tej jednej żarówki?

 

Wydawało mi się ze nie - bo to tak jakby jeździć z przepalonymi dwoma z trzech żarówek... ?

Edytowane przez zbir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zapytam czy to że zamiast 3 żarówek H7 mam wpiętą tylko jedną H4 (pozostałe wtyczki puste) może powodować jakiekolwiek problemy jak np. zbytnie obciążenie tej jednej żarówki?

 

Wydawało mi się ze nie - bo to tak jakby jeździć z przepalonymi dwoma z trzech żarówek... ?

 

Jeśli w puste miejsce włożyłeś konektor od długich to dobrze ale...Gdy włączasz długie w H4 to krótkie musi zgasnąć a w tej instalacji tak nie jest. Dlatego przegrzewa Ci się żarówka. Musisz tak to wszystko rozwiązać aby gasło krótkie. Prawdopodobnie będziesz musiał zastosować inny przełącznik świateł przy kierownicy (chyba, ze ma niewykożystane styki pozwalające na takie podłączenie) albo zastosować przekaźnik z ze stykami zwiernymi i rozwiernymi.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...