Skocz do zawartości

Czy 929 to dobry motocykl ? ogłoszenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pytanie kieruje od kumpla.

 

Czy 929 to dobre moto? Wcześniej jeździł F3, teraz pora na coś większego. W oko wpadła 929, jedzie oglądać tą:

 

http://otomoto.pl/honda-cbr-929-rr-fireblade-M2597622.html

 

Uważacie że to dobry motocykl? Mówię zarówno ogólnie jak i o egzemplarzu powyżej.

 

Może ktoś ma z nim doświadczenie, coś o nim napisze?

icon5.png

 

KUPIE MOTOCYKL BEZ PRAWA DO REJESTRACJI ROCZNIK 2006< , KONTAKT PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam głównie ogólnie, tamtą CBR obejrzy przy okazji wizyty rodzinnej.

 

P.S A takie coś?

 

http://allegro.pl/honda-cbr-900-rr-cbr-929-rr-fireblade-oryginal-i1616189828.html

icon5.png

 

KUPIE MOTOCYKL BEZ PRAWA DO REJESTRACJI ROCZNIK 2006< , KONTAKT PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie 929 jest motorem, który pomimo upływu lat ciągle dużo może. Silnik żywotny, generuje dostateczną ilość mocy. Zwieszenie i hamulce bardzo dobre. Porównując do współczesnych sportów, wymiary i masa 929 odstają znacznie, ale cóż, ten motor ma już 11 lat. Dla mnie największą wadą tego moto jest to, iż nie jest to V2:)

milicjaforum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt jest dobry, ma dobre hamulce, moc bez szału - mniejsza niż K1 czy nawet R1. Dobra poręczność jak na tamte lata, duże spalanie -> 10l przy konkretnych prędkościach -> piszę tu właściwie o 954 ale to jest praktycznie taki sam motocykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

miałem kilka lat temu 929 potem 1000rr teraz wróciłem do 900rr '99

929 bardzo fajny motocykl bardzo zwrotny , to na plus , nie jest taki odchudzony jak sc57 też plus , wytrzymały ale to jak niemal każdy fireblade.

podobno były w nich jakieś problemy z pekającymi blokami silników ale gdzieś tak doczytałem tylko kiedyś.

Ogólnie mogę polecic bo sprzet bardzo fajny ,

z minusów to dośc nerwowy przód , bez amortyzatora skretu się jeździc nie da ,

no i chyba najbardziej paliwożerny z całej rodziny. 10/12 L to nic nadzwyczajnego.

1000rr przy podobnej jeździe 8-9 a 900rr to teraz koło 6,5-8L.

929 to pierwszy fire na wtrysku stąd był on niezbyt dobrze jeszcze dopracowany.

 

ps.

Gargamel czy Ciebie tak na prawdę odstrasza te kilka kilo ?

Bo to dla mnie szczerze trochę przegięcie żeby 2-4 kilo i od razu robic z tego dramat.

będzie z max 3-5 kg cięższa od rr ' 2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądaliśmy kilka, naprawdę fajne moto, da się pojeździć spokojnie, jest dość przewidywalny. Super ;)

 

Aktualnie polowanie na dobrą sztukę.

icon5.png

 

KUPIE MOTOCYKL BEZ PRAWA DO REJESTRACJI ROCZNIK 2006< , KONTAKT PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko znaleźć w tym kraju 954 w akceptowalnym stanie graniczy z cudem.

 

 

To fakt, chociaż mój akurat był wycackany, bez gleby najmnieszej, 100 % oryginał. Gość który go kupował nie chciał wierzyć że 5 letni sprzęt może być w takim stanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie 929 jest motorem, który pomimo upływu lat ciągle dużo może. Silnik żywotny, generuje dostateczną ilość mocy. Zwieszenie i hamulce bardzo dobre. Porównując do współczesnych sportów, wymiary i masa 929 odstają znacznie, ale cóż, ten motor ma już 11 lat. Dla mnie największą wadą tego moto jest to, iż nie jest to V2:)

 

A dla mnie to jest PLUSIK, że FireBlade nie ma V2 ;) Nie jest taki nerwowy jak TL1000 :P

'na zegarze trzysta nie znaczy o męstwie...'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakier kladziony profesjonalnie , nie tam jakies zacieki , malowana 3 lata temu .

 

No oczywiscie ktos powie zaraz bita czy cos ze malowana , ale to jego sprawa ja tego ponizej wartosci nie oddam , wole juz trzymac dla siebie i sie na nia gapic od czasu do czasu przejazdzka.

 

Bo sprzedam handlarzom za 10 a oni ja wystawia za 14 i wtedy bedzie ok ,ale mnie takie biznesy nie fascynuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gargamel czy Ciebie tak na prawdę odstrasza te kilka kilo ?

Bo to dla mnie szczerze trochę przegięcie żeby 2-4 kilo i od razu robic z tego dramat.

będzie z max 3-5 kg cięższa od rr ' 2011

 

W ogóle mi to nie przeszkadza. Nikt nie robi z tego dramatu. Jednak SC59 ze względu na swoje wymiary jest bardziej poręczna, zwłaszcza w ciasnych zakrętach. Ale na dłuższe trasy to już musi być katorga.

milicjaforum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...