Skocz do zawartości

Aprilia RS 125, Honda NSR 125, Suzuki RG 125, Aprilia AF1 Futura, Cagiva Mito 125, Phoenix 125, Rieju 125 MATRIX


Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluje fajnego sprzeta.Ja tez przymiezam sie do 125-tki na wiosne i jednym z faworytow jest wlasnie Apa Rs 125.Ale mam pare pytan...wiec po pierwsze jak wrazenia po przesiadce z rs 50 na rs 125???Jak z osiagami???i czy jest wygodna,bo do niskich nie naleze i sie troche obawiam ze apa bedzie przymala...acha no i jeszcze pytanie do innych uzutkownikow rs-ek,jaki przebieg mniej wiecej moze wytrzymac silnik???Oczywiscie orientacyjnie....

Pozdro!!!

 

Słuchaj co do przebiegów silników to różnie ludzie mówią.. wież mi jak szukałem to spodkałem sie z wieloma wersjami: jedna mówiła ze tai silnik wytrzymuje koło12 tyś i potem trzebawymieniać tłok cylindtr (innymi słowy robić kapitał silnika), inni mówią że koło 18 tyś, ale bywa i tak że silnik wytrzymał 30tys i nadal spoko jeździ. Wszystko zależy jak jżdżono na nim wczesniej, jeśli ktoś go piłował to wiadomo że pojeździ krócej a jeśli jeździł spokojnie to wytzyma dłużej. Moja jest własnie po kapitlnym remoncie silnika i teraz ja docieram i jeźdze spokojnie...

 

A co do tego że ejsteś wysoki to nie polecałbym rs... jest ona niewielka jak przystało na mini przecinaka i nie wiem czy było by ci wygodnie. Ja mam okolo 180cm wzrostu i mi jest wygodnie.., zaś jeśli nie zależy ci na tym zeby to był mini plastik :( to radzę ci kupić jakąś pegaso czy cagive super city, gabarytowo są dużo większe i dla wyzszych ludzi wygodniejsze... ale to twoja decyzja... ja oczywiście polecam rs bo mnie zawala z nóg swym urokiem :wink:

 

Pozdr :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłany: Pon Paź 27, 2003 9:45 pm    Temat postu:  

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Lukasz_SE napisał:  

Gratuluje fajnego sprzeta.Ja tez przymiezam sie do 125-tki na wiosne i jednym z faworytow jest wlasnie Apa Rs 125.Ale mam pare pytan...wiec po pierwsze jak wrazenia po przesiadce z rs 50 na rs 125???Jak z osiagami???i czy jest wygodna,bo do niskich nie naleze i sie troche obawiam ze apa bedzie przymala...acha no i jeszcze pytanie do innych uzutkownikow rs-ek,jaki przebieg mniej wiecej moze wytrzymac silnik???Oczywiscie orientacyjnie....  

Pozdro!!!  

 

 

Słuchaj co do przebiegów silników to różnie ludzie mówią.. wież mi jak szukałem to spodkałem sie z wieloma wersjami: jedna mówiła ze tai silnik wytrzymuje koło12 tyś i potem trzebawymieniać tłok cylindtr (innymi słowy robić kapitał silnika), inni mówią że koło 18 tyś, ale bywa i tak że silnik wytrzymał 30tys i nadal spoko jeździ. Wszystko zależy jak jżdżono na nim wczesniej, jeśli ktoś go piłował to wiadomo że pojeździ krócej a jeśli jeździł spokojnie to wytzyma dłużej. Moja jest własnie po kapitlnym remoncie silnika i teraz ja docieram i jeźdze spokojnie...  

 

Hmmmm troche male te przebiegi, myslalem ze bedzie tego troche wiecej. :( Problem w tym,ze Rs-ki sa glownie ujezdzane przez mlodych kierowcow (takich jak ja :wink: ) ktorzy lubia czasami przycisnac...zobaczymy,jak bedzie kasa to moze kopie nowa :wink: A ile kosztuje taki remont kapitalny???

Odnosnie wielkosci Rs-ki to jeszcze zobacze,mam okolo 185-190 cm wiec bede musial sie przymierzyc do sprzeta i zobaczymy..

Jezeli nie wezme Rs-ki to najprawdopodobniej kupie skuter 125cc i pouprawiam troche turystyki,moze pozyje troche dluzej :wink:

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubi, czy to się zdarza obojętnie czy silnik jest ciepły czy zimny ? Bo ja miałem to samo u siebie. Na zimnym silniku miałem problemy z odpaleniem i na wolnych obrotach mi gasł. Okazało się, że to wina ssania (głupia sprężynka spadła i nie domykało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubi, czy to się zdarza obojętnie czy silnik jest ciepły czy zimny ? Bo ja miałem to samo u siebie. Na zimnym silniku miałem problemy z odpaleniem i na wolnych obrotach mi gasł. Okazało się, że to wina ssania (głupia sprężynka spadła i nie domykało).

 

 

No właśnie dzieje sie to zarówno na zimnym jak i na ciepłym silniku. A co do tego ssania to niestety chyba nie, ponieważ jeśli dodam ssania to wcodzi na wyższe obroty a jak ujme to spadają. To chyba znaczy że linka chodzi w obie strony.. ale wiesz sprawdze jeszcze raz .. dzieki za pomysł :wink: Jenak jesli ktoś miałby jeszcze jakieś idee dotyczące mojego problemu to wciąż prosze o nie :( Dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, wiesz co nie był bym tego taki pewien :twisted: . Jest nie dalko mojej miesciny chłopak który ujeżdża NSR i moze na niższych obrotach Rs troche bzyczy ale jak wejdzie na wyższe... to aż miło posłuchać... A z tego co wiem to i tak mito najfajniej pracuje... A słyszeliście jak pracuje Yamaha YBR125.. czterosów...normalnie chodzi jak gs500 czy cb500.. poprostu pięknie.. ale i tak zawsze mi sie najbardziej bedzie podobał dzwiek RS :D 8) .

Dzisiaj pewnie pojade do kogoś kto sie zna na taich sprzęcikach i pogadam z nim o tym co mi sie dzieje... z tą mieszanką to nie głupi pomysł bo narazie dostaje ona 2 razy wiecej oleju bo jest na dotarciu i nie dośc że idzie olej z dozownika to na dodatek jeszcze koleś jak kupowałem powiezdiał mi zeby dolewać na kazde 10litrów benzyny 50ml oleju... ale to tylko na okres do 700-900km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mieszanka paliwowo-powietrzna? No RS bzyczy na wysokich... A na jakich sie jeździ takim motorem??

 

Jeździć to oczywiśće ze nie ma większego sęsu na tak niskich obrotach bo nie daje to zadnych leprzych doznań :D Ale ruszać z miejsca z 6 tyś to zabójstwo dla sprzęgła .. :D Co do mieszanki paliwowo powietrznej to nawet nie wiem .. :D Miałem jechać do mechanika a tu leje wieje i nici z wyjazdu .. mogli by coś z tą pogodą zroić...!!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jako byly posiadacz aprilii powiem Ci tyle - jedź do kogoś ustaw mieszankę paliwo-powietrze. Te motorki mają to do siebie ze maly blad i nie chca jezdzić.... Ja mialem podobnie ze swoja.... (najlepiej kup tez od razu nowa swiece, bo to tez ma wplyw i to duży - np. Iskra FE100S - jeśli Ci się uda...). I nie jest to tak łatwo ustawic - bo mój braciszek czesto bawi sie w regulację gaźników samochodowych a tego nie bardzo mógl ustawic.... (chociaz mój mechanik nie miał większych problemów). Ale na 99% jest to kwestia ustawienia gaźnika...

 

A tak w ogóle to gratuluję zakupu :D Gdyby nie względy finansowe to moim pierwszym moto też byłaby RS125....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Kolega przymieża się do zakupu 125, moto uzywane tak za około 7-8 tys zł moze więcej jak dobrze zawieje :twisted:

Myślał o RS 125, TDR125 lub Mito. Ja znalazłem Cagivee Palnet. A co do Planet-y to może ktoś wie coś o tym sprzęciku będziemy wdzięczni za informacje.

Prosze o pomoc w wyboorze, może ktoś ma jakieś fajne 125 które by polecił.

 

A może ma ktoś na sprzedaż jakąś 125 mito lub rs lub inne fajne to prosze o kontakt [email protected]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega musi się zdecydować - mito i rs to platiki, planet to naked, a tdr to funduro bodajże (albo enduro - nie pamietam jak wyglada)

Do RS`ki jest większy dostęp części, jest ich znacznie więcej na rynku a parametry ma raczej takie same jak mito (chociaż np. jeśli chodzi o wyglad to w takich pieniądzach jest mito evolution - coś ala różne modele ducati, oczywiście serii 9xx)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewaga pada na mito z racji osiągów i wyglądu ale zrobiłem temat zeby zasięgnąć rady przed kupnem bo po co koleś ma kupić coś z czego będzie niezadowolony. Może ktoś sie już poślizgnoł na jakims modelu i będzie chciał ustrzec innych przed tym samym bo można się przecież ucczyś również na cudzych błędach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

 

Jako szczęśliwy własciciel RS125 moge polecic ją bo jest naprawde fajna jak za te pieniądze. Jak sie dzisiaj dowiedziałem to z częściami w większych miastach nie ma problemu bo do włoch kursują raz na tydzień lub dwa i przywożą co tylko sie zechce (grozej jest tylko z uzywanymi częściami). Jak dla mnie o osiągi ma dobre a mając na uwadze to ż jest jeszcze na dotarciu i że jej nie piłuje ostro to i tak naprawde spoko chodzi.:D

 

Pozdrawiam i zachęcam do rs125

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, chłopaki eureka... :D Byłem dzisiaj u mechanika i nie uwieżycie pewnie co miałem .. Jak poprzedni własciciel robił kapitał silnika to "fachowcy" z salonu yamahy wstawili jej za mała dyszę i na niskich obrotach nie chciała chodzić. Teraz mam włożoną większą i chodzi lux na niskich obrotach (na wysykich też :D)).. no i jestem happy :D

 

A jeszcze co do części to znalazłem u siebie w Siedlcach kolesia który w ciagu tygodnia lub dwóch sprowadzi mi dowolną część z włoch :D

 

Pozdrawaim

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...