Skocz do zawartości

Aprilia RS 125, Honda NSR 125, Suzuki RG 125, Aprilia AF1 Futura, Cagiva Mito 125, Phoenix 125, Rieju 125 MATRIX


Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 lat później...

Witam,

jestem nowy i nie wiedziałem zbyt w którym dziale napisać by uzyskać odpowiedź, mianowicie chcę kupić sobie używany motor o pojemności 125cc a jest tego dosyć sporo i niezbyt wiem co wybrać.

 

Jak na razie wybrałem dwa modele, Cagiva Mito 125 oraz Aprilia RS 125.

Który z nich będzie lepszym wyborem dla mnie po przesiadce z 200SX ?

Zależy mi na tym by był w miarę mocny, ładnie przyśpieszał i jechał 120km/h. Z wyglądu oba mi się podobają.

 

(nie jestem wielki, 170cm przy 60kg, i większa pojemność nie wchodzi w grę, jest to mój pierwszy motor i nie chcę brać od razu czegoś wielkiego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O picie się nie martwię, Nissan ciągnął 16L przy średniej nodze.

 

A czy te wyższe osiągi są warte inwestowania w jej zakup czy raczej są to marginalne różnice ?

 

(PS. z tego co czytam, RS ma 6s do 100, mito aż 9, czy to błąd na stronie na której sprawdzałem czy tak faktycznie jest ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że pierwsze moto. Jednak pomysł z 125 jest dość dziwny. No chyba,że wpisany wiek jest nieprawdziwy

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się dlatego, że można tu znaleźć znacznie więcej postów o 100-konnych maszynach na początek.

Nie wiem jaką kasę chcesz wydać na to moto ale za 4-5 tys można kupić w dobrym stanie jakąś 500. GS, CB czy ER5 są na pewno znacznie wygodniejsze od tych 125 i wcale nie są żadnymi rakietami. Mają tą przewagę, że pojeździsz nimi znacznie dłużej zanim się znudzą.I bardzo powoli tracą na wartości.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm z tą różnicą że jednak fanem 4 kół jestem a to ma być rozwiązanie tym czasowe, na gorące dni z racji braku klimy i z racji dużych korków. Nie wiem czy dobrze myślę ale do takiej jazdy 125 powinna mi w zupełności wystarczyć. Do tego chciałem przy silniku się pobawić więc pewnie brałbym coś za 2000zł mocno zniszczone i naprawiał sobie od podstaw. O wygodę też nie chodzi, podobają mi się style małego ścigacza bardzo, i wiem że zapewne żaden ścigacz nie jest ekstra wygodny.

 

Dlatego pytam co z tych modeli będzie najbardziej żwawe, jeżeli różnice są marginalne to oczywiste jest że wolę brać to popularniejsze.

Edytowane przez Bullseye
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam zastanawiam się który z tych motorów sobie kupić?

Aprilie RS 125, Honde NSR 125, Suzuki RG 125, Aprilie AF1 Futura 125, Cagive Mito 125, Rieju 125 MATRIX czy Phoenixa 125?

Cena tak do 4000 zł

Jeśli zły dział to przepraszam ale nie znalazłem lepszego.

Proszę o pomocne opinie ludzi którzy mieli do czynienia z tymi motorkami lub po prostu się znają na tym. pzdr

Edytowane przez drdala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aprilia RS 125 : do 4000 tysięcy, więc rozumiem że stara buda. A więc tak :

 

- Starsza buda moim zdaniem nie za ciekawa, motocykl wygląda staro.

+ Osiągi... Piękne jak na 125ccm3

- Spalanie -.- ja bym się chyba nie dopłacił :) średnie spalanie 6l/100km kolega doprowadził go do 9l bez żadnych problemów.

- Dźwięk silnika... Największa tragedia. Podoba mi się bardziej wycie mojego skutera niż tego modelu.

- Mega awaryjny

 

Honda NSR 125 :

 

+ Piękny i ciekawy wygląd

+ Masa części

+ Tania i dobra :D

- Awaryjna moim zdaniem... Niby w necie piszą że nie awaryjna lecz z moich własnych doświadczeń wynika co innego. Wiele razy znajomym zatarł się on przez dozownik oleju. Po prostu nie było mieszanki. Podkreślam że to nie była jednorazowa awaria.

- Dźwięk silnika...

- Spalanie ! Coś okropnego... 7L/100km

 

Suzuki RG 125

 

+ Dobre osiagi

+ Jeśli znajdziesz w świetnym stanie do posłuży ci długo ;)

- Okropny wygląd

- Straszny dźwięk silnika

- Stary i ludzie mają go już tak dopie**olone że szkoda gadać. Z tego co wiem to nie ma oryginalnej 125 a więc po przeróbkach to ja bym podziękował.

 

Aprilia AF1 Futura 125

 

+ Nawet ciekawy wygląd, choć wygląda staro.

+ Dobre osiagi

- Spalanie...

- Dźwięk silnika...

- Awaryjność.

 

Cagiva Mito 125

 

+ Przepiękny wygląd ;]

+ Strzała ! Najlepsze osiągi w dziedzinie 125ccm3

+ Można go jeszcze nieźle przerabiać

+ Bezawaryjny

- Wir w baku ;(

- Dźwięk

- Jeśli chcesz do 4K to raczej możesz o niej zapomnieć

 

Rieju 125 MATRIX

 

+ Świetny wygląd

+ Silnik 4T... Elastyczność, bezawaryjność... Wsiadasz i jedziesz.

+ Bezawaryjny

+ Ekonomiczny

+ W końcu mogę napisać że moto piękny głos silnika ;)

+ Lejesz paliwo i jedziesz... Żadnych zabaw z olejem.

- Przeciętne osiągi

 

Phoenix 125

 

+ Ekonomiczny

+ Ładny dźwięk

- Chińskie

- Beznadziejnie wykonany...

- Wygląd... Chcieli coś stworzyć a wyszło wielkie G

- Osiągi...

 

 

Mam nadzieję że chociaż troszkę pomogłem. Jak coś to możesz napisać na PW.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kaisus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...