Skocz do zawartości

Volvo 460 rok 1995 opinie.


qba405
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam możliwość zakupu tego samochodu od znajomego ojca. Myślę, że za mniej niż 4 tysiące w dosyć dobrym stanie. Klima, skóra itp. Chodzi mi o silnik. 2.0 bez gazu. Ile taki silnik rzeczywiście pali. Dodam, że raczej nie jestem typem kata. Ale gdybym się przesiadł z favoritki na gazie na dwulitrową benzynę to czego spodziewać się na stacjach?

Jest w ogóle sens pchać się w taki samochód?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma sensu pchania się w ten model. W tym wieku to już nie są bezawaryjne sprzęty, co widzę po volvo brata, mimo że jest w niezłym stanie. Spalanie to 8-10l/100km

 

Co np. się psuje w takich samochodach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U brata głównie elektryka, tzn. czasami nie wiadomo z jakiego powodu gubi iskrę a po jakimś czasie odzyskuje. Padła uszczelka pod głowicą, chłodnica nie wyrabiała i trzeba było wymienić, pedał od sprzęgła się połamał, zegary przestały działać, pompa wspomagania itd, itp. ogólnie często się coś dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj wujaszek ma 440 2.0 z automatem w benzynie z gazem z podobnego rocznika i poza jakimis pierdolkami typu koncowki drazkow, elektryka swiatel no i to co zwiazane z eksploatacja to wiekszych usterek nie stwierdzono, wiec moge to autko polecic :lalag:

 

Jesli chodzi o spalanie to po miescie 10-12 gazu a w trasie wiadomo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w trasie, w miescie i 12 nie bedzie szokiem

 

 

Piszesz o 12 litrach gazu czy benzyny? Bo jeśli benzyny to trochę dużo. W pierwszym poście napisałem, że to auto nie ma gazu;)

 

Ktoś napisał o instalacji LPG.

Jaki jest jej koszt mniej więcej? Nie chodzi oczywiście o sekwencje bo się nie opłaca jej chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o 12 litrach gazu czy benzyny?

gazu, benzyny, jak wolisz :)

roznica nie jest tak duza, litr, moze dwa na korzysc benzyny

w zimie w miescie dwulitrowka nawet 15 potrafi wciagnac i wcale nie musisz jej katowac,

z drugiej strony w lecie da sie zejsc do tych 10 po miescie, ale to juz szkoda nerwow, lepiej zalozyc lpg i korzystac w pelni z urokow 2.0

koszt instalacji nie wiem dokladnie, 2k strzelam? poczytaj najpierw na forum volvo jak te silniki znosza lpg, mozliwe ze nie bedzie lubil IIgen i bedzie trzeba zainwestowac w sekwencje (inna kwestia ze warto, nizsze spalanie i nie ma takiego spadku osiagow jak przy IIgen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do samochodu który ma 16 lat i silnik konstruowany ponad 20 lat temu nie wkladał bym sekwencji, przerost formy nad treścią, w moich stronach zagazowanie takiej fury to koszt poniżej 1,5k (oczywiście IIgen.), myśle że i za 1,3k by znalazł. Wiadomo że w zimie bedzie palić po 14l. gazu ale ten sprzet ma przed sobą pewnie max 5 lat jazdy a potem czeka go złomowisko, cudów nie ma 460 to nie 740 i 30 lat jeździć nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Przebieg rzekomo oryginalny 141 tyś. To niby dobry znajomy ojca więc myślę, że ostro w ciula nie leci. Opony Ziomowe nowe. Letnie Sezonowe chyba. Liczmy, że za 4000 pójdzie.

Zagazuje za ~ 1500. W jednym miejscu na masce ciut rdza. To trzeba zrobić. Więc mnie wyjdzie około 5500 zł. Więc mniej więcej ile dobre sztuki (tzn. ładnie wyglądające z allegro). Liczę, że będzie palić 14 gazu. Przy mojej Skodzie 10 litrów (nie ma czym jechać) to myślę, że ok by było.

 

Co wy o tym myślicie. Więcej kasy nie wyczaruje a Skoda się kończy:) Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Przebieg rzekomo oryginalny 141 tyś. To niby dobry znajomy ojca więc myślę, że ostro w ciula nie leci. Opony Ziomowe nowe. Letnie Sezonowe chyba. Liczmy, że za 4000 pójdzie.

Zagazuje za ~ 1500. W jednym miejscu na masce ciut rdza. To trzeba zrobić. Więc mnie wyjdzie około 5500 zł. Więc mniej więcej ile dobre sztuki (tzn. ładnie wyglądające z allegro). Liczę, że będzie palić 14 gazu. Przy mojej Skodzie 10 litrów (nie ma czym jechać) to myślę, że ok by było.

 

Co wy o tym myślicie. Więcej kasy nie wyczaruje a Skoda się kończy:) Pozdrawiam :-)

 

z doświadczenia ci powiem że podobnie liczyłem ile mnie auto wyjdzie i powiem jak jest bardzo prawdopodna opcja w twoim przypadku: 4000 za auto, gaz, przegląd OC, wymienisz olej, wode w chlodnicy, kilka pierdoół. Rdza na masce może i 400 zł cie kosztować, albo nawet wymianę maski (może być nawet taniej więc pewnie nie będzie tego robił). Okaże się mimo iż kupiłeś fajnie uutrzymany samochód że trzeba wymienić z przodu klocki, płyn hamulcowy, wymienisz olej w skrzynki od razu i jeszcze amortyzatory z tyłu "przydałoby się". Częsci do tego auta są o 100% droższe niż np: do Golfa z tego samego roku, jakiegoś fiata punto II, Fabii czy Civica (półka wyżej takie Volvo). Kupisz auto za 4000 zł - nie licz że 6 000 starczy bo nie ma bata. Nie będziesz tego wszystkiego od razu musiał robić ale jak chcesz mieć sprawny pewny samochód to 8 000 cię to wyniesie minimum a dalej nie będziesz miał radia i głośników które miałeś w planie kupić zaraz po kupnie auta : )))))))))))

A jak już to wszystko sobie zrobisz na cacy to się sprzegło spier****** w 16 letnim aucie wszystko się może zepsuć nawet klamki w tylnich drzwiach. W takim aucie zawsze się coś musi spier***** mimo iż Volvo ma zajebiście dobrą opinie o bez-awaryjności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 litry łyknie sporo. Tu masz rzeczywistą analizę spalania użytkowników:

 

http://www.autocentrum.pl/spalanie/volvo/460/silnik-benzynowy-2.0-110km-1992-1995/

 

I przy okazji opinie o tym samochodzie:

 

http://www.autocentrum.pl/oceny/volvo/460/

 

Można to wziąć pod uwagę przed zakupem.

 

Pozdrr

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...