Skocz do zawartości

Strój do wkładania "na szybko" i "na krótko"


Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcę sobie pojeździć na motocyklu, to żeby było mi wygodnie i bezpiecznie zakładam bieliznę termoaktywną i na to skórę.

Natomiast mam kłopot, bo dotarcie motocyklem do pracy trwa 5 minut, a samo ubieranie a potem w pracy przebieranie pół godziny. Myślę, że na takie "przejażdżki" ubieranie skóry to przerost formy nad treścią, tym bardziej że poruszam się wtedy z prędkościami bardzo bliskimi tym przepisowym.

Co byście polecili zamiast tego (oczywiście buty, kask i rękawiczki pozostają)? Chodzi mi o coś uniwersalnego, żeby działało zarówno w chłodniejsze dni jak i upalne. 5 minut jazdy jestem w stanie przetrzymać jak mi będzie zarówno TROCHĘ chłodno lub TROCHĘ ciepło. W razie deszczu mam kondoma.

Jeśli chodzi o budżet, to chciałbym żeby z jednej strony było to tanio, a z drugiej żeby to miało ręce i nogi.

 

Co proponujecie?

Z góry dzięki

Edytowane przez test1uci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcę sobie pojeździć na motocyklu, to żeby było mi wygodnie i bezpiecznie zakładam bieliznę termoaktywną i na to skórę.

Natomiast mam kłopot, bo dotarcie motocyklem do pracy trwa 5 minut, a samo ubieranie a potem w pracy przebieranie pół godziny. Myślę, że na takie "przejażdżki" ubieranie skóry to przerost formy nad treścią, tym bardziej że poruszam się wtedy z prędkościami bardzo bliskimi tym przepisowym.

Co byście polecili zamiast tego (oczywiście buty, kask i rękawiczki pozostają)? Chodzi mi o coś uniwersalnego, żeby działało zarówno w chłodniejsze dni jak i upalne. 5 minut jazdy jestem w stanie przetrzymać jak mi będzie zarówno TROCHĘ chłodno lub TROCHĘ ciepło. W razie deszczu mam kondoma.

Jeśli chodzi o budżet, to chciałbym żeby z jednej strony było to tanio, a z drugiej żeby to miało ręce i nogi.

 

Co proponujecie?

Z góry dzięki

 

Na 5 minut jazdy to szkoda by mi było odpalać moto, nawet silnik się nie rozgrzeje. Jak jest ciepło to można zaryzykować jazdę w cywilnym stroju + kask i rękawice + ew. jakaś skóra (w końcu to tylko kilka km). Jak jest zimno to albo się ubierasz w kombi albo moto zostaje w garażu... Ja bym wybrał w tym przypadku dojazd rowerem. Szkoda motocykla, serio.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z rozgrzaniem, chodzi przed wyruszeniem minutę-dwie, a potem nie jest pałowany - to wystarczy. Nie szkodzi to silnikowi, jedynie aku, ale o to się nie boję. Odległość jest dość daleka, po prostu płynność przejazdu jest bardzo dobra dlatego w 5 minut się dojeżdża.

Rower wchodzi tylko w grę jak jest gwarancja dobrej pogody, a u nas jest różnie.

W koszuli i swetrze na motocyklu nie bardzo mi się widzi, jakaś podstawa bezpieczeństwa musi być.

Dzięki za odpowiedź na post.

Na serio nikt nie ma żadnych innych propozycji? Jak wy jeździcie?

Edytowane przez test1uci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakaś zwykła kurtka skórzana i spodnie takie jak robi Mottowear?

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na serio nikt nie ma żadnych innych propozycji? Jak wy jeździcie?

Normalnie, dres trzy paski, koszulka na ramiaczkach zeby podkreslic bajseps i adasie na bialych skarpetkach. To nie wszyscy tak jezdza?

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne ubranie takie w jakim chodzisz na co dzień po mieście + KASK. Ja bym nie kombinował innego stroju bo to będzie totalnie bez sensu :banghead: Takie jest moje zdanie.

 

P.S.

Inni myślą, że nawet wyjazd do sklepu po bułki wymaga kombinezonu i wszystkich bajerów ochraniających - także, licz się też z takimi odpowiedziami :)

 

Pozdrawiam

'na zegarze trzysta nie znaczy o męstwie...'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

statystyki mówią że najwięcej wypadków jest w pobliżu domu czyli właśnie przy wyjeździe po bułki.

 

Ale faktycznie na 5 minut to nie opyla się maszyny wyciągać grzać jej ubierać się.

Miałem taki sam dylemat i doszedłem do wniosku że lepiej rowerem przejechać się przez co poprawia się kondycja i samopoczucie a zaoszczędzoną benzynę można wykorzystać na inne wypady niżeli jazdę tysiąc razy tą samą drogą

Edytowane przez agent 303
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy o jakich pieniążkach mowa. Dla jednego 300 zł to max dla drugiego 2500 zl. Po taniości to kupić jakaś luźna kurtawkę z protektorami i spodnie ze wstawkami z kewlaru. Szybko zakładasz i szybko ściągasz, a ochrona zawsze większa niż w dżinsach i bluzie. Ważne żebyś kupił coś o dobrych parametrach żebyś się nie utopił w pocie w centrum miasta w sierpniu i żeby się nie bujać już z termo bielizną na tak krótkim dystansie.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podkoszulek przykładowo :

http://allegro.pl/zbroja-buzer-x-factor-rozmiary-od-140-do-200-cm-i1560699638.html

Na nogi przykładowo:

http://allegro.pl/spodnie-rider-jeans-protektory-bojowki-rozm-m-i1598024197.html

Jeśli to ma być na 5minut to jest i przewiewnie i bezpiecznie!

Reszta zależy od kasy w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktos wytlumaczy jaka ochrone moga dawac takie dzinsy skoro te protektory nie przylegaja sztywno do ciala. Podczas gleby sie przesuna i beda chronic udo zamiast kolana. To juz takie cos wkladane pod dzinsy bedzie duzo lepsze

 

http://allegro.pl/ochraniacze-kolan-adrenaline-mx-master-y36-i1595128136.html

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktos wytlumaczy jaka ochrone moga dawac takie dzinsy skoro te protektory nie przylegaja sztywno do ciala. Podczas gleby sie przesuna i beda chronic udo zamiast kolana. To juz takie cos wkladane pod dzinsy bedzie duzo lepsze

 

http://allegro.pl/ochraniacze-kolan-adrenaline-mx-master-y36-i1595128136.html

 

Może i masz po części racje ale w innych spodniach sadzisz że sie nie przesunął?! Pozatym nie jest to takie małe jak założysz na nogę więc spodnie muszą być szerokie...te na co dzień raczej nie wydadzą!

 

Można tu podawać dużo kombinacji lecz jak widzę są przeciwnicy i zwolennicy pomysłów - najlepiej niech wypowie się kolega jak zdecyduje co założy na "5min" i czy zdało to egzamin!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam buzer i zakładam go na gołe ciało, bo inaczej nie idzie go odpowiednio założyć. Na to niestety wejdzie tylko duuża koszulka, bo reszta zwykłych ciuchów okazuje się za mała. Czuję się bardzo bezpiecznie, do polatania w upał po mieście jest idealny. Niestety roboty z przebieraniem tyle samo co ze skórą, więc w tym przypadku odpada.

Ochraniacze kolan też mam. Powiem że ni jak nie czuję tego klimatu. Owszem można założyć na spodnie i pod spodnie, i długie, i krótkie, ale to nie ma jak się trzymać ciała przy tarciu o asfalt. Jedynie Knoxa widziałem takie opaskowe, to by było lepsze, ale wtedy tylko pod szerokie spodnie, więc znowu jakiś kompromis...

 

Jeszcze się zastanawiam, ale prawdopodobnie będzie to jakaś kurtka tekstylna z wypinką, żeby było zarówno na chłodniejsze jak i na cieplejsze dni. Co na dół? - jeszcze myślę...

 

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...