Skocz do zawartości

Auto do miasta po raz drugi . Powtórka z rozrywki


HARPAGAN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

IMO źle celujesz, jesli szukasz taniego w eksploatacji, miejskiego autka.

 

Szukasz nowoczesnego diesla, a miasto dieslom nie sluzy, polska benzyna dieslom nie sluzy, koszty napraw nowych diesli sa duze, a przy nie duzych przebiegach oszczednosci beda bardzo male, albo w ogole ich nie bedzie.

 

Poza tym jesli oczekujesz duzej niezawodnosci to ja bym odradzal nowe VW w ogole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalezalo by sie zastanowic czy to auto na miasto czy na rajd ? Nikomu nie potrzebne jest w miescie 105 KM. Ja najprowdopodobniej za miesiac lub dwa biore Polo 1,2 w diesel'u i wali mnie to czy do 100 -ki bedzie przyspieszalo 12 czy 17 sekund, grund,ze bedzie oszczedne.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO źle celujesz, jesli szukasz taniego w eksploatacji, miejskiego autka.

 

Szukasz nowoczesnego diesla, a miasto dieslom nie sluzy, polska benzyna dieslom nie sluzy, koszty napraw nowych diesli sa duze, a przy nie duzych przebiegach oszczednosci beda bardzo male, albo w ogole ich nie bedzie.

 

Poza tym jesli oczekujesz duzej niezawodnosci to ja bym odradzal nowe VW w ogole.

 

Tak, to już nie to samo co kiedyś. Japonia trzyma poziom, VW leci w dół. Ale co polecić koledze... Nie wiadomo co lubi.

Ja bym wziął japońca albo koreańca. Ostatnio Kia czy Huyndai mocno poprawiły jakość - mają też w ofercie kilka miejskich aut.

Edytowane przez kubagsx

freude am fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 1998 czytam auto światy, motory, polskie i niemieckie fora. To nie są bzdury ale suche fakty.

 

2.0 tdi walą się na potęgę

 

 

Stare 2.0 tdi miały wady a najgorszą było zużywanie się zębatki napędowej pompy oleju, która była niewymienna i trzeba było kupić nowy wał, nowych już nie ma i są zamienniki, ale po wymianie nie pasuje napęd pompy oleju, więc trzeba to wymieniać razem, koszty wysokie.

 

Po 2005 r wyeliminowali tą usterkę i silniki jak narazie są praktycznie bezawaryjne, a jak ktoś jest idiota i jeździ tym jak benzyną to każdy diesel mu teraz klęknie.

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeździłem po salonach i trochę mi się wszystko wyklarowało. Jeśli chodzi o Mazdę 2 to wygląda to tak. Mazda 1.5 sport 102KM Pb jest tańsza od Mazdy 1.6d 95KM sport o ok 20 tys zł(ceny na rynku duńskim). Po przejechaniu 40 tys km zwróci mi różnica zakupu. Czyli Mazdą 2 1.5 sport będę jeździł za darmo 2 lata... dopiero po 2 latach będę oszczędzał ok 150 zł na każdym 1000 km jeśli kupię 1.6d.

 

Więc na chwilę obecną mazda 2 1.5 Pb siedzi mi w głowie. W tygodniu przejadę się do VW i zobaczę jakie mają ceny, ale na pewno nie będzie taniej.

Edytowane przez KAROLSKI

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare 2.0 tdi miały wady a najgorszą było zużywanie się zębatki napędowej pompy oleju, która była niewymienna i trzeba było kupić nowy wał, nowych już nie ma i są zamienniki, ale po wymianie nie pasuje napęd pompy oleju, więc trzeba to wymieniać razem, koszty wysokie.

 

Po 2005 r wyeliminowali tą usterkę i silniki jak narazie są praktycznie bezawaryjne, a jak ktoś jest idiota i jeździ tym jak benzyną to każdy diesel mu teraz klęknie.

 

ale do dziś nie wyeliminowali pękających głowic i padających wtryskiwaczy, wg mnie to dyskwalifikuje ten silnik na całej linii.

Edytowane przez kubagsx

freude am fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w rodzinie zawsze kazdy kupowal VW i nikt nie narzekał wiec ja bym myslal nad nimi zamiast nad mazda. U mnie Wujas jezdzi takim golfem VI i bardzo go chwali :) oczywiscie ma benzyne 1.6 i tez nawet ekonomiczny silnik i jak trzeba pocisnac swoej wyciagnie ;) wiec ja bym wybral golfa

01675181221066491942.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w rodzinie zawsze kazdy kupowal VW i nikt nie narzekał wiec ja bym myslal nad nimi zamiast nad mazda. U mnie Wujas jezdzi takim golfem VI i bardzo go chwali :) oczywiscie ma benzyne 1.6 i tez nawet ekonomiczny silnik i jak trzeba pocisnac swoej wyciagnie ;) wiec ja bym wybral golfa

U mnie w rodzinie też większość jeździ samochodami VW/Audi, ale chyba przerzucimy się na BMW/Japonię.

Edytowane przez kubagsx

freude am fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalezalo by sie zastanowic czy to auto na miasto czy na rajd ? Nikomu nie potrzebne jest w miescie 105 KM. Ja najprowdopodobniej za miesiac lub dwa biore Polo 1,2 w diesel'u i wali mnie to czy do 100 -ki bedzie przyspieszalo 12 czy 17 sekund, grund,ze bedzie oszczedne.

 

:crossy:

 

W moim przypadku ważne jest żeby samochód miał trochę mocy ponieważ gdy wrzucę torby i ruszę w drogę do PL to nie ma co się oszukiwać ale koniki się przydadzą.

Ks-rider dlaczego kupujesz 1.2 a nie 1.6 75KM? 1.2 jest chyba 3 cylindrowy...

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak w trasę do PL, to niech będzie większy.

 

Co do 14TSI (w automacie 7 biegowym) to po mieście pali w zależności od kierowcy - 8-10 litrów. Średnia po 45 tys. km wychodzi wg komputera 7,5 litra, ale różni kierowcy róznie jeżdżą.

 

A jak na cenę patrzysz, możesz zaatakować jeszcze Kia Ceed'a. Bardzo rozsądne autko - podstawowe dla moich PH( mam ich koło 60-ciu) i właśnie w zeszłym roku wymieniłem po 3 latach (i średnio 150 tys. km) na nowy model. Teraz już 6 biegowy - za taką cenę, z takim silnikiem i w takiej opcji naprawdę trudno coś fajnego kupić (silniki 1,6 tdi czy jak oni to nazywają - 115 KM). W poprzedniej wersji w połowie padły nam turbiny - ale wymienili na gwarancji - jedna partia - no mieli pecha.

 

Porównując z Mazdą 2 to jest większe i wygodniejsze auto. I naprawdę oszczędne. A konfort w trasie też jest nie do porównania :)

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak w trasę do PL, to niech będzie większy.

 

Co do 14TSI (w automacie 7 biegowym) to po mieście pali w zależności od kierowcy - 8-10 litrów. Średnia po 45 tys. km wychodzi wg komputera 7,5 litra, ale różni kierowcy róznie jeżdżą.

 

A jak na cenę patrzysz, możesz zaatakować jeszcze Kia Ceed'a. Bardzo rozsądne autko - podstawowe dla moich PH( mam ich koło 60-ciu) i właśnie w zeszłym roku wymieniłem po 3 latach (i średnio 150 tys. km) na nowy model. Teraz już 6 biegowy - za taką cenę, z takim silnikiem i w takiej opcji naprawdę trudno coś fajnego kupić (silniki 1,6 tdi czy jak oni to nazywają - 115 KM). W poprzedniej wersji w połowie padły nam turbiny - ale wymienili na gwarancji - jedna partia - no mieli pecha.

 

Porównując z Mazdą 2 to jest większe i wygodniejsze auto. I naprawdę oszczędne. A konfort w trasie też jest nie do porównania :)

 

Już Ci pisałem o Kii, i podtrzymuję zdanie. Możesz wziąć Ceed. Poza drobnymi mankamentami zbiera doskonałe opinie o jakości.

Edytowane przez kubagsx

freude am fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...