Skocz do zawartości

Jeep Grand Cherokee


colahondax11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić grand cherokee po 2005 roku, nie wiem tylko z jakim silnikiem wybrać.

Auto ma służyć do jazdy po mieście, a nie do jazdy w terenie, czy napęd na jedną oś ogarnie temat?

Edytowane przez colahondax11

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić grand cherokee po 2005 roku, nie wiem tylko z jakim silnikiem wybrać.

Auto ma służyć do jazdy po mieście, a nie do jazdy w terenie, czy napęd na jedną oś ogarnie temat?

 

Nie ma opcji jeepa granda z napędem tylko na jedną oś. Nowy model (ten o którym piszesz) ma stały napęd na wszystkie koła). Jakiego silnika byś nie wybrał to i tak nie będzie to zbyt ekonomiczny pojazd w mieście, więc ja bym brał 5,7l HEMI i zagazował, przynajmniej będzie miał dobre pie*****ie :buttrock: .

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne pytanie, jezdziles juz tym ? To nie jeep a kolyska ktora buja sie przez tydzien po wyboju ale to juz inna bajka. Co do silnikow to wlasciwie nie gra roli, tym bardziej w miescie, oczywiscie V8 bedzie " lepszy " w podswiadomosci. Spalanie 4.l to nie mniej niz 18,5 l/100 km w przypadku V8 niewiele wieksze.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sami specjaliści się wypowiadają :D

 

Miałem Jeep'a GC rocznik 2006 ..... stały napęd na 4 kółka, silnik 3.7 V6 ..... najmniejszy jaki jest ........ generalnie mogłem wziąć 4.7 V8 bo pali porównywalnie. Co do układu napędowego, to są wersje z napędem na jedną oś, ale rzadko spotykane, są robione po prostu na niektóre Regiony USA. Po 3 latach śmiganie powiem tak:

 

- Tylko wersja z Silnikiem V8 pali mniej więcej tyle ile V6 (mówie o Silnikach montowanych do 2010 roku)

- Tylko wersja z reduktorem

 

Musisz się liczyć z dużym spalaniem, niestety 16-20 Litrów w Mieście to norma ..... na trasie można zejść poniżej 14-12 Litrów.

 

Moim śmigałem prawie 3 lata i bez żadnej awarii, nawet po utopieniu nic się z nim nie działo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sami specjaliści się wypowiadają :D

 

Miałem Jeep'a GC rocznik 2006 ..... stały napęd na 4 kółka, silnik 3.7 V6 ..... najmniejszy jaki jest ........ generalnie mogłem wziąć 4.7 V8 bo pali porównywalnie. Co do układu napędowego, to są wersje z napędem na jedną oś, ale rzadko spotykane, są robione po prostu na niektóre Regiony USA. Po 3 latach śmiganie powiem tak:

 

- Tylko wersja z Silnikiem V8 pali mniej więcej tyle ile V6 (mówie o Silnikach montowanych do 2010 roku)

- Tylko wersja z reduktorem

 

Musisz się liczyć z dużym spalaniem, niestety 16-20 Litrów w Mieście to norma ..... na trasie można zejść poniżej 14-12 Litrów.

 

Moim śmigałem prawie 3 lata i bez żadnej awarii, nawet po utopieniu nic się z nim nie działo :D

 

Jeździłem troszkę kolegi jeepem, model 2005, 4x4 silnik 3.7, z nową instalacją gazową (20 litrów gazu w mieście) - to jak 10 litrów beny, więc nie ma tragedii.

 

 

więc mówisz klaudiusz, żadnych awarii... tylko lać i jechać?

 

Inne pytanie, jezdziles juz tym ? To nie jeep a kolyska ktora buja sie przez tydzien po wyboju ale to juz inna bajka. Co do silnikow to wlasciwie nie gra roli, tym bardziej w miescie, oczywiscie V8 bedzie " lepszy " w podswiadomosci. Spalanie 4.l to nie mniej niz 18,5 l/100 km w przypadku V8 niewiele wieksze.

 

:crossy:

 

 

No coś Ty, moim zdaniem wygodne i nic nie bujało na wybojach, tylko w trasie przy 120 km/h można było odczuć, że na zakręcie się wyłoży - ale to chyba złudzenie.

Edytowane przez colahondax11

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sami specjaliści się wypowiadają :D

 

Miałem Jeep'a GC rocznik 2006 ..... stały napęd na 4 kółka, silnik 3.7 V6 ..... najmniejszy jaki jest ........ generalnie mogłem wziąć 4.7 V8 bo pali porównywalnie. Co do układu napędowego, to są wersje z napędem na jedną oś, ale rzadko spotykane, są robione po prostu na niektóre Regiony USA. Po 3 latach śmiganie powiem tak:

 

- Tylko wersja z Silnikiem V8 pali mniej więcej tyle ile V6 (mówie o Silnikach montowanych do 2010 roku)

- Tylko wersja z reduktorem

 

Musisz się liczyć z dużym spalaniem, niestety 16-20 Litrów w Mieście to norma ..... na trasie można zejść poniżej 14-12 Litrów.

 

Moim śmigałem prawie 3 lata i bez żadnej awarii, nawet po utopieniu nic się z nim nie działo :D

 

ja dodam parę danych na temat klekota pod maską z r 2008.

Awaryjność zero.(przez 90 tys od nowosci)

Zuzycie paliwa od 10 (absolutne minimum przy super oszczędnej jezdzie) do 13 (dynamiczna jazda po polskich drogach)

Na autostradzie niestety powyżej 160 włącza sie dodatkowy wir w baku :)

prowadzi sie zadziwiająco dobrze tylko nieraz sztywna oś z tyłu potrafi zrobić niespodziankę w zakręcie na wybojach.

 

Ogólnie zawieszenie (co było niespodzianką) raczej twarde niż miękkie. Na równym fajnie sie prowadzi przy dynamicznej jezdzie. Swietne swiatła - jazda nocą to przyjemnosć.

Jakość w środku to tragedia - twarde plastiki i dizajn z lat 80 ale wszystko działa bez zarzutu :)

 

uwaga - zaskakująco maly bagażnik i mało miejsca z tyłu. A wydaje sie że to taki olbrzym :D

 

Najważniesze to QDII i idealna trakcja w zimie i na mokrym. Trzeba tylko pamiętać że przyspiesza lepiej niż hamuje. Zwłaszcza na lodzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic się nie działo ..... 3 lata latania po śniegu, błocie, asfaltach i pływaniu i nic. Nic nie trzeszczało, nic nie stukał, Mój był o jakieś 3" wyższy od oryginału bo wymieniłem zawieszenie + Opony AT prawie 32" ...... bagażnik nie jest taki mały jak Marlew pisze no a z tyłu to miejsca jest troszke, bez przesady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... bagażnik nie jest taki mały jak Marlew pisze no a z tyłu to miejsca jest troszke, bez przesady :D

 

bagażnik porównuje z dwoma plaskaczami A4 i saabem 9-3. Uwierz że w GC jest mały.

a z tyłu kanapa jest jakoś dziwnie wyprofilowana - jak zakładam fotelik to żeby małemu sie nogi zmiesciły to musze przedni fotel tak przesunąc że kolana sie o deske opierają :)

ale i tak go kocham

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlew, też montowałem Foteliki ...... pakowałem go na wakacje, porównuje z X5, Accordem Kombi itd. i bagażnik spory .... no chyba że rolety nie zdejmowałeś :D

 

p.s. A na poważnie to trzeba uważać bo mało zdrowych egzemplarzy nas Rynku polskim :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś Ty, moim zdaniem wygodne i nic nie bujało na wybojach, tylko w trasie przy 120 km/h można było odczuć, że na zakręcie się wyłoży - ale to chyba złudzenie.

 

Na wybojach, hmmmm, subjektywne Przy 120 , hmmmm, wtedy tak woln nie jezdziem :icon_mrgreen:

 

Po prostu tak mi zostal w pamieci - duza kolyska.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...