Skocz do zawartości

Kondycja a tor


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jjank, może poczytaj troche jak się jeździ po torze zanim sobie coś zrobisz. Korygowanie poziomu w locie poprzez gaz i hamulec to raczej podstawa. Latałem troche na początku po torze i wiem, że to nie takie łatwe, a gleba przy nieudanym lądowaniu nie jest przyjemna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopuję temat.

powiedzcie mi co mogę źle robić, strasznie bolą mnie nadgarstki. Po zimie jest masakra, w sezonie trochę sie stabilizuje, po kilku kółkach ostrej jazdy czuje ból, nic innego mnie nie boli. NIe siluję się z motocyklem, staram się dać mu prowadzić , ale nieustanne szarpanie przy odkrecaniu manety czy enduro po kamieniach i boli jak cholera. teraz po zimie przygotowuje się do CC ale 10 min i nie daje rady już :biggrin:

 

Ktos tam wyzej napisał żeby lądowac na otwartej manetce, ja zawsze ląduje na sprzęgle, bo na otwartej manetce, ucieka mi spod dupy, juz klika razy sobie dupsko potluklem. dopiero jak dotknę ziemi oba kolami puszczam sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz bardzo duży błąd lądując na sprzęgle, pomijając że przy takim lądowaniu działają na twoje ciało większe siły to prosisz się o glebę. Poprubuj lądować z mniejszym gazem skoro ci fura wyjeżdża spod dupy. Jeśli masz słabe ręce to musisz je wzmocnić ćwiczeniami które śmiało możesz wykonać w domu, np. uginanie nadgarstków ze sztangą, nawijanie ciężarku na wyprostowanych rękach lub chociażby ściskanie dłonią piłeczki. Możesz też próbować bardziej ściskać motocykl nogami, co trochę odciąży ci ręce ale nie tędy droga, w tym sporcie silne i wytrzymałe ręce to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...