Skocz do zawartości

problem z zapaleniem cbr 954


Bocian cbr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam prosze o podpowiedź mam problem z cbr954, rozrusznik kręci a motor milczy, to już kiedys wczesniej raz sie zdarzyło ale po 2 godzinach zapalił mimo że nie odkryłem przyczyny niezapalenia, myslalem że to woda w paliwie, teraz po 400 km i kilku miesiącach od tamtego zdarzenia problem powrócił znowu to samo, rozrusznik kręci czuć benzyne w wydechu a on milczy, świece sa nowe, po przerwie sezonowej zapalił dobrze jednak teraz nie, podejrzewam ze to jakis problem z prądem ale od czego zacząć szukać i jak to sprawdzić? - byc może przyczyną jest wilgotne środowisko w którym garażuje motor. Tylko co dalej ? wszystkie styki i bezpieczniki dotepne pod siedzeniem sprawdziłem. Czy przyczyną może byc stary akumlator? - choć jest naładowany i dobrze kręci (na popych tez nie zapala). Proszę o podpowiedź dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatek sprawdziłbym czy swiece daja iskre skoro czuc paliwo, tzn ze ono dochodzi. mozna tez po kilkukrotnym zakreceniu sprawdzic czy swiece nie sa pozalewane(lub przeciwnie-suche)..

 

sensor stopki bocznej wg nie odcina zapłon tylko przy załączonym biegu..na rozłozonej stopce i na luzie sensor nie dziala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatek sprawdziłbym czy swiece daja iskre skoro czuc paliwo, tzn ze ono dochodzi. mozna tez po kilkukrotnym zakreceniu sprawdzic czy swiece nie sa pozalewane(lub przeciwnie-suche)..

 

sensor stopki bocznej wg nie odcina zapłon tylko przy załączonym biegu..na rozłozonej stopce i na luzie sensor nie dziala...

 

Nie rozumiem co napisałeś o włączniku stopki bocznej (dość mocno zaszyfrowałeś to) ale należy go sprawdzić bo jednak rozłącza zapłon.

Jest spięty z włącznikiem przy klamce sprzęgła

Iskrę należy sprawdzić, włącznik zapłonu przy kierownicy, włącznik bocznej stopki i ten przy klamce.

 

 

Edytowane przez _Monter_

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe...no wiem wiem, ale mnie chodziło o to ze przy ustawionym na podnużku motocyklu, gdzy jest luz...czujnik ni edziała, on rozłącza zapłon wtedy gdy wbijemy bieg przy rozłozonej stopce. i wcisniecie sprzegła nic tu nie da...stopka zawsze odetnie zapłon. TYlko po zlozeniu stopki, nawet na biegu - po wcisnieciu sprzegła rozrusznik zakreci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takich przypadkach lubię sprawdzić wszystko co ma związek z zapłonem, żeby mieć klarowną sytuację i mniej niewiadomych.

Najpierw niech kolega napisze czy jest iskra.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak....bo przyczyna moze byc najbardziej oczywista...swiece lub cewka( cewki)Kolega nie napisal nic kiedy je wymieniał...U mnie kiedys świece załozone we wrzesniu ( zrobiłem pozniej na nich moze z 1000 km a po zimie były złomem , z czterech tylko jedna działała poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HISS-u nie mam bo to wersja USA, bede sprawdzał cewki ale nie wiem czyt tak nagle i losowo by działało lub nie, martwi mnie to co napisałes o swiecach chyba nie tak szybko szlag trafia świece tym bardziej irydowe - cewek nie wymieniałem w ogóle. włacznik zapłonu przy kierownicy chodzi po po włączeniu zaczyna pracować pompka paliwa

 

jak sprawdzić świece - tak jak kiedyś sie to robiło w simsonie ;), kolejne pytanie jak sprawdzic czy moduł zapłony jest dobry ?

Edytowane przez Bocian cbr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiece sprawdzasz normalnie, wykrecasz, dokładasz gwintem do masy, krecisz rozrusznikiem i patrzysz jaka ( i czy wogole) jest iskra...proste, tylko polecałbym trzymac ją w izolowanych szczypcach...bo moga byc nieoczekiwane wrażenia.... :biggrin:

Edytowane przez KaYtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...