Skocz do zawartości

Gwóźdź w tylnej oponie - łatanie czy wymiana? HONDA CBR 600


dager
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem pod koniec zeszłego sezonu oponę na tył, w tym tygodniu idę pierwszy raz po zimie do moto i odkrywam w niej niemiłego gwoździa.

Czy można załatać i jeździć bez stresu? Jeśli tak to czy są jakieś różne (lepsze/gorsze) metody łatania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można łatać od wewnątrz bieżnikowanej cześć opony.

Są profesjonalne zakłady gdzie stosują kołkowanie i nie słyszałem by cokolwiek kiedykolwiek się stało. Najłatwiej i najbezpieczniej wymienić na nową - to oczywiste

Edytowane przez thobeta

Speed Triple 2009r, Iż49 1956r, Jawa 350 Panelka + kosz Velorex 1969r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam kołkowałem oponę w trasie. Byłem później z nią w serwisie i usłyszałem, żeby ją zjeździć do końca. Tak też zrobiłem. Moto wprawdzie to nie cbr a TDM900 jeżdżone ponoć po emerycku ;)

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz zostane zje*any , lataj i nap**dalaj , jak Ci kolek wypadnie to troche potrwa zanim stracisz cisnienie , w zeszlym sezonie cala jesien z gwozdziem przejezdzilem az sie calkowicie wytarl i opona trzymala cisnienie , teorie o zdrowi i zyciu mozna sobie wsadzic w d... tyle odemnie swoje teorie popieram na wlasnych testach , jak do tej pory widac jeszcze zyje ;) wybor nalezy do Ciebie

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę problemu w wypadaniu kołków jeśli są to takie kołki. Nie widzę też problemu w naprawie tej opony. Napewno bym nie wymienił zdrowej opony tylko z powodu gwoździka.

63620.jpg

 

Samochody też latają po 200 z groszami i naprawia sie opony.

Jednakże jest to indywidualna sprawa i niech kazdy decyduje za siebie.

Edytowane przez _Monter_

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...