Skocz do zawartości

TL1000R stuka


Dr.Artur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tl1000r stuka robi sobie puk puk puk i sobie tak puka z okolic miedzy cylindrami może przedni gar może kto to wie, dźwięk może się nieść. dźwięk jest słyszalny do 4000 obrotów na pewno później ciężko stwierdzić, narasta wraz ze wzrostem obrotów stopniowo rytmicznie, moto ma moc ciągnie ładnie. czy ktoś się spotkał z czymś takim dodam tylko ze:

- olej zmieniony czysty

-filtr rozebrany zero złota bogaty nie będę

- zawory były ustawiane około 7000km, w przednim gaże 100km temu ustawiałem ( miałem problem z jednym zaworem wykazał luz 0,33 zastosowałem płytkę + 0,10 wykazał 0,33! skończyło się tym ze dałem płytkę - 0,07 ! ? )

-łańcuszek w przednim wymieniłem

 

podejrzenia padają na:

- jednak panewka za krotki okres stukania żeby się złoto pojawiło

- tylni gar zawory muszę sprawdzić

- uszczelniacze wydechów ( sprawdzane przystawiając rękę niby nie czuje ze coś dmucha ) ale kumpel miał je zjeb. i mu stukało jak u mnie

- dekompresatory

- łańcuszek w tylnym ( wątpię )

- napinacze ( wątpię )

 

inne opcje raczej odpadają jak dla mnie, ale może ktoś coś wie, jakiś pomysł podsunie

 

błędów nie wywala

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety musisz wziac stetoskop i zlokalizowac skad dokladnie stuka. Chociaz czasami sie tak niesie ze tego nie slychac. W jednym suzuki raz stukalo tak jakby panewka walila - okazalo sie ze sprzeglo rozrusznika sie odkrecilo. Trzeba lokalizowac i rozbierac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to się pojawiło nagle czy po prostu taki przyjechał?

U kolegi w Sce jest tak samo, te same objawy to samo zrobione co u Ciebie, plus sprawdzone napinacze i to nie to. Postawiłem więc na rozklekotane dekompresatory. Jeździ tak już kilka tyś km.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak

kupiłem go jak miał 50.000 jeździł jak marzenie

teraz mam 68.000 i wale mu w pędzel ostro tyle ze na kole nie latam ani przednim ani tylnym, gumy nie pale, zimnego silnika nie katuje,olej wszystko zawsze przed czasem.

 

i podczas jesiennych dojazdów do pracy nagle zaczął stukać i tak już stuka i stuka, zrobilem już tak z 1000 i stuka i za chu. nie wiem co to moze byc. podobno te dekopresatory tak moga powodowac.

 

ps. jak dasz rade nagraj ten dzwiek, ja swoj tez nagram jak tylko filtr paliwa dostane czyli kolo poniedzialku

Edytowane przez Dr.Artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nowe dane:

-przy odpalaniu cisza po około 10sekundach zaczyna się, gdy się nagrzeje do temperatury pracy dźwięku już nie słychać

 

jakieś pomysły ?

Edytowane przez Dr.Artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnych, w tlu o którym pisałem stuka cały czas a lepiej slyszalne jest to na gorącym silniku.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu znowu ja :)

 

w tylnik cylindrze wałek rozrządu był za wysoko o zęba ustawiony :( jeszcze go nie odpalałem bo muszę łańcuszek wymienić ale zrobię to na dniach i dam znać co i jak. i tu moje następne pytanie czy mogło coś się stać biorąc pod uwagę ze moglem tak kilka tysięcy km zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sądzę by to było to. Uważaj byś nie uległ samosugestii i teraz źle nie ustawił:)

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) wlasnie wrocilem po walce z tylnim lancuszkiem rozrzadu i z dwogodzinnego ustawiania rozrzadu:) juz chyba jest dobrze :) tylko gdzies nasadka 10 spier i nie moge jej znaleźć :(. swoja droga kto wymyslil taka konstrukcje rozrzadu w tl1000r z kolem posrednim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...