Skocz do zawartości

Cross , Enduro , co wybrać ?


Rekomendowane odpowiedzi

A więc na samym początku chciałbym się przywitać z wszystkimi forumowiczami i krótko się przedstawić ; )

Mam na imię Karol , mam 16 lat i jestem z Łodzi :D A postanowiłem rozpocząć ten temat gdyż poszukuje nowego moto ... :blush: Może spróbuję w skrócie przybliżyć jak to wyglądało dotychczas w 2008 roku dostałem skuter Romet 777 przejeździłem sezon a później już tylko stał w garażu ale ... mój brat postanowił kupić coś na lekki off - road , 1 motor dla niego więc wybór padł na .. DIabolini XB - 33 ... niby fajne tak żeby se pojeździć ale się sypał cały czas i w sumie tak jest ; D Ale tym tak naprawdę wyjechałem pierwszy raz w teren i ... zakochałem sięw tym ! :tongue: błoto , woda , podjazdy ! to jest to ; D Dlatego na ten sezon planuję kupić ... no właśnie CO ! :excl: Doradźcie mi ! Może dodam jeszcze , że mam 185 wzrostu i waże około 80kg. do wydania mam max. 7tys. Szczerze mówiąc bardziej byłbym za Enduro czemu ? w moiej okolicy jest sporo lasów , łąk , małych rzeczek , górek , podjazdów itp. a z tego co wiem do takiej jazdy lepiej będzie pasowało enduro ale ale ... jaka pojemność ? ! :blink: Szczerze mówiąc ... nie mam zielonego pojęcia ! Zastanawiałem się nad KTM EXC 125 :S tylko ... czy moje parametry są odpowiednie na tem motorek i czy ... nie znudzi mi się on po 1 seoznie ? chodzi mi o to , że boje się , że te 40koników nie zawsze może dać radę ze mną ; D Dlatego zastanawiałem się też nad 250 tylko... ciężko za tą kasę znaleźć jakieś Enduro 250 : / Proszę doradźcie mi coś ! :smile: Chciałbym jeszcze dodać , że mam oleju w głowie i w żyłach benzynę także inne , mocniejsze maszyny też biorę pod uwagę gdyż mam trochęw głowie i napewno nie dawałbym na samym początku full manetka i byle do przodu ! :buttrock: ; D

 

Ups ... chyba się trochę rozpisałem ... spróbójcie mi nasunąć jakieś propozycjie nowe pomysły ; ) Pozrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim budżetem nie pchaj sie w 4t, exc 125 będzie idealny na początek , raczej bym sie nie bał o to że moto ci się znudzi szybko, oczywiście nie mam tu namyśli namiętne katowanie prostej :S bo w tym wypadku wszystko sie nudzi po kilku dniach... 7 tyś to max ? jakie masz ? czy bedziesz miał jakiś naddatek gotówki ? Jeśli nie to nie kupuj moto za max kasy , tylko zostaw sobie ok tysiaca na nowy tłok, korbe i co tam bedzie trzebą wymienić bo nikt nie sprzedaje moto świeżo po remońcie , zwłaszcza za ok 7 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EXC 125 nie głupi pomysł - wiem wiem dlatego to chyba główny kandydat

Nie pchaj się w 250 bo cie pozamiata i nie będzie przyjemności tylko walka - Tak ja już mówiłem wcześniej mam w głowie poukładane i napewno jeździłbym rozważnie i myślę , że po jakimśczasie napewno bym ogarnoł tylko z moim budżetem cięzko będzie wyrwać Enduro 250 ; /

DT 125 dobry sprzęt tani w utrzymaniu. Albo coś z czteropaka typu wr 250. - DT- tka nie za słąba będzie ; d wiem , że koszty wksploatacji bardzo tanie ale nie ; D 4 pak ... wolałbym coś w 2t bo koszty utrzymania z tego co wiem większe : /

 

7tysięcy to max na motor wiem , żę dobrze było by sobie zostawić 1k na romoncik ale za 6k to cięzko będzie coś wybrac : /

 

Jeszcze takie pytanko co myślicie o tych 2 motorach :

- http://allegro.pl/ktm-125-exc-2005r-enduro-cross-i1527282243.html

- http://allegro.pl/ktm-exc-125-2003-i1528011467.html

Był ktoś może ? oglądał ? a możę należą do kogoś z forum ? I tak swoją drogą były jakieś radykalnie zmiany między 2003 a 2005 ?

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam ! :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EXC 125 nie głupi pomysł - wiem wiem dlatego to chyba główny kandydat

Nie pchaj się w 250 bo cie pozamiata i nie będzie przyjemności tylko walka - Tak ja już mówiłem wcześniej mam w głowie poukładane i napewno jeździłbym rozważnie i myślę , że po jakimśczasie napewno bym ogarnoł tylko z moim budżetem cięzko będzie wyrwać Enduro 250 ; /

DT 125 dobry sprzęt tani w utrzymaniu. Albo coś z czteropaka typu wr 250. - DT- tka nie za słąba będzie ; d wiem , że koszty wksploatacji bardzo tanie ale nie ; D 4 pak ... wolałbym coś w 2t bo koszty utrzymania z tego co wiem większe : /

Koledzy dobrze ci piszą, posłuchaj ludzi z doświadczeniem jako takim. Nie rzucaj sie na moc, na setce nauczysz się techniki. 250cc cię sponiewiera i nie nauczysz sie dobrze jeździć bo cięgle bedziesz sie bał odkrecic, a zapewniam cię, że przez dłuuuugi czas nie wykorzystasz pełnej mocy takiego motocykla. :icon_mrgreen: . Exc 125 to dobry wybór lecz kosztowny. Setka - lekka, zwinna, poręczna (mowa o exc bo o dt cieżko to powiedziec) idealna do ogarniania tematu i szlifowania umijętności.

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chyba mnie przekonaliście do EXC 125 :D Tylko jeszcze takie pytanko ... z tym moim wzrostem 185cm. jak ja będe na tym wyglądał ? Tak jakoś w miare ; D hehe ; )

 

I może mugłby któryś z was się wypowiedzieć o jakimś z tych dwóch linków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja? :wink: co do wyboru maszyny to zgadzam się z kolegami, EXC125 będzie dobrym wyborem i nie martw się mocy mu nie zabraknie i jeszcze nieraz Cię zaskoczy :icon_mrgreen: nie obawiaj się również tego że będziesz wyglądał jak na psie pod względem gabarytów EXC125/200/250/300/400/450 itd. są niemal identyczne. Co do zmian w poszczególnych rocznikach to w zasadzie od 2003r. nie było jakiś rewolucji, co do ogłoszeń to ten pierwszy na moje oko jakiś kombinowany zwłaszcza tylni amor. który wydaje się jakimś przeszczepem z innego modelu, drugi mimo że starszy wygląda zdecydowanie lepiej (przynajmniej na zdjęciach :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ghollum - Wielkie dzięki za odp. ; ) Dobra to teraz będe starał się wylukać jakiegoś fajnego EXC 125 ; D

 

A tak swoją drogą mojego kumpla zainteresowała Yamaha WR 400 , może ktoś coś powiedzieć o tym sprzęcie ? ile to ma koni ? bo czytałem , że 40 a później że 55 ? Czy ten motocykl jest nadal produkowany ? i jak z częściami ? pasują np. od WR 250 CZY WR 450 ?

 

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ghollum - Wielkie dzięki za odp. ; ) Dobra to teraz będe starał się wylukać jakiegoś fajnego EXC 125 ; D

 

A tak swoją drogą mojego kumpla zainteresowała Yamaha WR 400 , może ktoś coś powiedzieć o tym sprzęcie ? ile to ma koni ? bo czytałem , że 40 a później że 55 ? Czy ten motocykl jest nadal produkowany ? i jak z częściami ? pasują np. od WR 250 CZY WR 450 ?

 

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam ; )

WR400 niech kolega odpuści (chyba że po cenie złomu :icon_mrgreen: ), nie chcę tu produkować elaboratu ale te motorki mają sporo "za uszami", ile to ma mocy? wystarczająco :icon_mrgreen: wiem że dla początkujących "power is everything" ale co to ma za znaczenie czy 45 czy 55? i tak ręce prostuje a poza tym nie liczy się moc tylko kontrola nad nią :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ghollum - Wielkie dzięki za odp. ; ) Dobra to teraz będe starał się wylukać jakiegoś fajnego EXC 125 ; D

 

A tak swoją drogą mojego kumpla zainteresowała Yamaha WR 400 , może ktoś coś powiedzieć o tym sprzęcie ? ile to ma koni ? bo czytałem , że 40 a później że 55 ? Czy ten motocykl jest nadal produkowany ? i jak z częściami ? pasują np. od WR 250 CZY WR 450 ?

 

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam ; )

WR400 niech kolega odpuści (chyba że po cenie złomu :icon_mrgreen: ), nie chcę tu produkować elaboratu ale te motorki mają sporo "za uszami", ile to ma mocy? wystarczająco :icon_mrgreen: wiem że dla początkujących "power is everything" ale co to ma za znaczenie czy 45 czy 55? i tak ręce prostuje a poza tym nie liczy się moc tylko kontrola nad nią :buttrock:

 

 

zapomniałem że tylko ktmy są najlepsze... a naj naj jest 520 gholluma :icon_razz: Przestań kolego szerzyć propagandę typu moja jest naj a inne to złom, tak było z twoją XR która według ciebie była lepsza od o wiele młodszych sprzętów np DRZ a teraz oczywiście ktm bo sam go masz, rozpedż sie bardzooo mocno i zrób tak :banghead:

I nie pisze tego bo mam wr i są oczywiście och i ach, tylko dlatego że już nie mogę cie słuchać :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ghollum - Wielkie dzięki za odp. ; ) Dobra to teraz będe starał się wylukać jakiegoś fajnego EXC 125 ; D

 

A tak swoją drogą mojego kumpla zainteresowała Yamaha WR 400 , może ktoś coś powiedzieć o tym sprzęcie ? ile to ma koni ? bo czytałem , że 40 a później że 55 ? Czy ten motocykl jest nadal produkowany ? i jak z częściami ? pasują np. od WR 250 CZY WR 450 ?

 

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam ; )

WR400 niech kolega odpuści (chyba że po cenie złomu :icon_mrgreen: ), nie chcę tu produkować elaboratu ale te motorki mają sporo "za uszami", ile to ma mocy? wystarczająco :icon_mrgreen: wiem że dla początkujących "power is everything" ale co to ma za znaczenie czy 45 czy 55? i tak ręce prostuje a poza tym nie liczy się moc tylko kontrola nad nią :buttrock:

 

 

zapomniałem że tylko ktmy są najlepsze... a naj naj jest 520 gholluma :icon_razz: Przestań kolego szerzyć propagandę typu moja jest naj a inne to złom, tak było z twoją XR która według ciebie była lepsza od o wiele młodszych sprzętów np DRZ a teraz oczywiście ktm bo sam go masz, rozpedż sie bardzooo mocno i zrób tak :banghead:

I nie pisze tego bo mam wr i są oczywiście och i ach, tylko dlatego że już nie mogę cie słuchać :icon_mrgreen:

:icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: Upss widzę że kolega nieco spięty i nerwowy więc dla rozładowania napięcia dodam że nie zmieniłem zdania nadal uważam że zadbana XR jest lepsza od DRZ a 520 o KAŻDEJ! WR yamahy, a już nieco poważniej to niech kolega raczy zauważyć że to jest froum DYSKUSYJNE! i ja wyrażam jedynie SWOJĄ! opinnie, nie rozumiem tego zacietrzewienia na punkcie marek i argesji, płacą ci za to? dziś masz yamahę jutro może będzie honda a za parę lat kto wie... może ktm :ohmy: i co za każdym razem będziesz tak reagował gdy ktoś wypowie się niepochlebnie na temat marki twojego moto.? Rozumiem że wiele moich opinni może się niepodobać ale to są jedynie moje opinnie, moje malutkiego ghollumka który gówno wie, więc po co te nerwy? Każdą swoją opinnie lepiej lub gorzej mogę uzasadnić i tak się składa że WR400 miały paskudą przypadłość z mikropęknięciami głowicy, brak e.startera, z lubością "porzerały" świecę której wymiana polegała na szeroko zakrojonej rozbiórce moto, stałą zębatkę napędową rozrządu na wale, dodatkowy zbędny (MOIM ZDANIEM!) zawór z którego w końcu yamaha się wycofała, wysoko w porównaniu z 520 :cool: położony środek ciężkości i jeszcze kilka bardziej subiektywnych wad. Takie reakcje jak twoja przypominają mi dawne czasy kiedy posiadacze na owe czasy super komputerów czyli atari 800Xl i comodore c64 prowadzili równie zażartą wojnę która maszyna lepsza, do tego stopnia że czasami dochodziło do rękoczynów :icon_mrgreen: i co miało to jakiś sens? A w tym przypadku ma to jakiś sens? mam łebem walić w ścianę bo niepodoba mi się WR400? choppery też mi się nie podobają :ph34r: zwłaszcza te na zabytkowym silniku H.D. ...no to teraz to już tylko pluton egzekucyjny :icon_mrgreen: "tera już zapuźno, wszystkie pod ściane", LUDZIE WIĘCEJ DYSTANSU DO TEGO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...