Skocz do zawartości

Akumulator EXIDE czy YUASA ?


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

W sieci pojawił się nowy sklep interntowy oferujący między innymi nowe (podobno sprowadzane z USA) akumulatory EXIDE - w bardzo atrakcyjnych cenach.

 

Porównywalne modele akumulatorów (np do do XT600)

 

EXIDE ETX9-BS

pojemność : 9Ah

napięcie : 12 V

prąd roz : 120 EN A

wymiary : 152 x 88 x 106

cena 128 zł

 

YUASA YTX9-BS

pojemność : 8Ah

napięcie : 12 V

prąd roz : 120 EN A

wymiary : 152 x 88 x 107

cena 222 zł

 

 

Parametry jak widać niemal identyczne, oba bezobsługowe. Wymiary i układ klem identyczne. Różnica w cenie ZNACZĄCA. A jak jest z jakością? Zna ktoś z was wogole firmę EXIDE ?

 

Pilnie potrzebuje wyminić akumulator i jestem o krok od zakupu - tylko nie wiem ktory? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akumulatory exide produkowane są w polsce przez Centre jako że nalezy ona do amerykańskiej firmy exide

co do jakości-zakupilem niedawno (ok 1miesiąc temu) akumulator 12V14Ah standartowy(suchoładowany) i jak na razie spisuje się dobrze :)

 

na twoim miejscu kupiłbym exide ponieważ jest znacząco tańszy, wspierasz polski przemysł-dajesz zatrudnienie polakom :) ,a aku i tak powinien wytrzymać podobny okres czasu,poza tym jeśłi bedzie coś nie tak(odpukać) możesz zadzwonić z ryjem do samego producenta :) -mają nawet infolinie :0801CENTRA-tam tez pewnie dowiesz się coś wiecej o akumulatorach

jednakże w samej centrze i tak mają (ceny detaliczne) troszkę drożej niż w firmie która przysłała Ci reklamę-kolesie z Dzierżoniowa-Iserwis-od nich własnie kupiłem swój aku na bazarze we wrocławiu

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja

 

 

Wielkie dzięki za odzew. Potrzebowałem właśnie jakieś opini na temat jakości tego akumulatora.

Owszem mam zamiar kupić ten aku w sklepie internetowym na motocykle.pl :-) Tam powiedziano mi że Centra importuje akurat te modele akumulatorów ze stanów. (a produkuje może narazie inne modele). Tak czy inaczej jak narazie EXIDE to firma była mi nie znana - ale sie zdecyduje i przekonam.

 

Nowy YUASA wytrzymał mi dwa pełne sezony a trzeciego padł. Ale wcale się nie dziwie bo warunki jakie mu zafundowałem było dość cieżkie. Opy Exide choć tyle wytrzymał!

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam założony akumulator firmy Exide w moim moto. Kupilem go zimą w Łodzi na bazarze i jak do tej pory nie było z nim problemów. Przebitka na cenie niesamowita. Dałem chyba 114,00 zł a do tego ja mam nietypowy aku - w kształcie litery T. W porównaniu do konkurencyjnego z Yuasy (280,00 zł) to czysta okazja. Moim zdaniem choćby miał on mi padnąć po 2 latach to i tak się opłaci.

Pozdrawiam.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...