Skocz do zawartości

Ciuchy Przeciwdeszczowe, wędkarskie


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i panie od kilku lat w sklepach wędkarskich ,ogrodniczych itp dostępne są dwuczęściowe kombinezony przeciwdeszczowe wykonane z ortalionu powleczonego od wewnątrz gumą. Kolorystycznie to jest to przeważnie panterka w odcieniach zieleni lub szarości. Po złożeniu w załączonej kopercie zajmuje b mało m-ca tj. ok. 25-20-2cm. Ja od dwóch sezonów korzystam z tego wdzianka i zawsze wożę je ze sobą. Gdy w trasie zaskakiwał mnie deszcz to w ciągu dwóch min.miałem go na sobie założony na moto-ciuchy. Następne dwie min. to wiązanie ściągaczy (rękawy,kołnierzyk,pas kurtki,pas spodni i nogawki na dole) Po przejechaniu w deszczu trasy Zabrze-Warszawa mokre miałem tylko buty rękawice oraz lekko wilgotne rękawy na dole oraz okolice kołnierzyka . Koszt tego mego niezbędnika to obecnie ok. 20-30zł !!!!!! Koszt śmieszny a komfort psychiczny wielki . POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyciel tematu chyba nigdy w konkretnym deszczu nie jechał

podstawowy minus tego rozwiązania to brak (w większości tanich kompletów przeciwdeszczowych dostępnych w sklepach bhp/ogrodniczych/wędkarskich) zakładki na zamek - i w tym miejscu cieknie konkretnie

poza tym po kilkukrotnym użyciu podgumowanie z tkaniny odłazi najczęściej "na jajkach" - a jak tam pocieknie to przyjemnie nie jest

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem taki zestawik o którym pisałem w dziale ogrodniczym sklepu - OBI Jabłonna k/Legionowa . Będę musiał do niego podjechać i kupić sobie następny bo po dwóch sezonach użytkowania gumowa powłoka ortalionu wytarła się w kroku tych portek ,i jesienią każdy deszcz moczył mi klejnoty . Kosztował chyba 28zł-a przy takiej kwocie to można sobie pozwolić na coroczny zakup nowego .

 

To się bardzo mocno mylisz . Dość często miałem tą wątpliwą przyjemność jazdy w deszczu bo jak mam gdzieś startować w plener na moto to nie patrze czy gdzieś w okolicy chmurka deszczowa nie wisi tylko po prostu startuję. Nie miałem problemu z przesiąkającym suwakiem,może dlatego że w varadero jest dość wysoka przednia szyba.

założyciel tematu chyba nigdy w konkretnym deszczu nie jechał

podstawowy minus tego rozwiązania to brak (w większości tanich kompletów przeciwdeszczowych dostępnych w sklepach bhp/ogrodniczych/wędkarskich) zakładki na zamek - i w tym miejscu cieknie konkretnie

poza tym po kilkukrotnym użyciu podgumowanie z tkaniny odłazi najczęściej "na jajkach" - a jak tam pocieknie to przyjemnie nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche sie dziwie ... castoramowe ciuchy zakładam na motocyklowe ... czyli mam dwie warstwy ...w walce z deszczem .... Bogatynia Katowice w zeszłym roku .... deszcz ...i zadziałały ....rekawice jedynie się poddały :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2006 roku zużyłem 2 kombinezony "bhp" i jestem zadowolony z takiego rozwiązania. Nie raz lało i nigdy nie przemokły. Najcięższy test przeszły w Niemczech, gdzie jechaliśmy przez jakieś 8 godzin w konkretnej ulewie, mijając sznury tirów jadących prawym pasem. Z pod ich kół co chwilę waliła w nas z boku dodatkowo ściana wody. Przy czym jakość tego pierwszego była o niebo lepsza od drugiego ( wytrzymał 4 sezony a ten obecny już po pierwszym widać spore zużycie) a kupione były w tym samym sklepie, od tego samego producenta, za zbliżoną kasę. Więc wszystko zależy od tego na jaką partię się trafi. Bluza ma zakładkę na zamek od strony wewnętrznej i u mnie nie przeciekało tędy bo nawet jeśli woda dostawała się do środka zamka, to po tej zakładce spływała w dół a potem po spodniach przeciwdeszczowych dalej.

Właśnie się rozglądam za nowym kompletem.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie. Właśnie kupiłem sobie nowy kombinezon z zakładką ZEWNęTRZNą na suwak . W dziale ogrodniczym sklepu obi wydałem na niego szaloną kwotę 35zł icon_mrgreen.gif Teraz mam spokój na kolejne dwa sezony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...