Skocz do zawartości

Yamaha Xj 750


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowicjuszem na tym forum więc witam!!! Mam takie pytanie czy wie ktoś co to może być jak chcę odpalić moto to rozrusznik nie załapuje prawidłowo coś w środku puszcza i rozrusznik kręci na pusto..... Czy to sprzęgiełko rozrusznika czy coś innego???? Jak to naprawić????? Czy to dużo roboty ???? Można to samemu bez problemu naprawić??? Czy lepiej do mechanika oddać????

 

I jeszcze takie pytanie czy może ktoś posiada jakieś części do takiej yamahy????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam cały taki motocykl na części. TYLKO bądź łaskaw napisać który rok.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowicjuszem na tym forum więc witam!!! Mam takie pytanie czy wie ktoś co to może być jak chcę odpalić moto to rozrusznik nie załapuje prawidłowo coś w środku puszcza i rozrusznik kręci na pusto..... Czy to sprzęgiełko rozrusznika czy coś innego???? Jak to naprawić????? Czy to dużo roboty ???? Można to samemu bez problemu naprawić??? Czy lepiej do mechanika oddać????

 

U panie. Sprzęgiełko rozrusznika w XJ750 to połowienie silnika. Szczęśliwie góry nie trzeba ruszać - wystarczy zdjąć dolną połowę karteru. Niemniej ciężkiej i upierdliwej roboty jest od groma. W Larssonie mieli kiedyś zestawy naprawcze, ale - tu uwaga z własnego doświadczenia - nie gwarantują one poprawnej pracy, nawet gdy współpracujące części są nowe, prosto z salonu Yamahi...

 

Sprzęgiełko rozrusznika jest na jednej osi z alternatorem, napędza to - z wału korbowego - łańcuch, który przy okazji też warto wymienić, ale do tego trza rozpinać korbowody.

 

Ufff, wymiana sprzęgiełka rozrusznika w xj750 to jedno z najbardziej traumatycznych moich doświadczeń z serwisem motocykli :D

 

Ogólnie przerąbana sprawa. Kosztowna, upierdliwa i raczej niewarta świeczki.

 

--

pzdr

y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozebrałem moto jednak wydaje mi się że jest to wina łańcuszka tego co napędza wał od rozrusznika nie wiem jak się on nazywa..... Ktoś tu pisał że posiada cały motor na części nie powiem ci który to rok ponieważ nie posiadam papierów na niego lecz niedługo je odzyskam... Yamaha jest podobna do xj 900 praktycznie taka sama nie widziałem jeszcze takiej samej jak moja... mogę wysłać foto moto i foto łańcuszka jeśli pan posiada.... Kupił bym jeszcze pare części.............proszę o maila to wyślę foto...

 

A wogle opłaca się zakładać używany???? Kto wie gdzie można kupić taki łańcuszek tanio????I komplet uszczelek???

 

Wiecie może jak sprawdzić po numerach ramy który rok jest motorka?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...