Skocz do zawartości

Po Polsce 125 Cm3


julixkom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Jestem początkującym motocyklistą ze Honda Varadero 125 ;) i zamierzam na te wakacje sobie po podróżować troszku ;P

 

I kieruję zapytanie czy ktoś by się nie pisał w sierpniu na wycieczkę po Polsce 125 cm3 również miło by było zobaczyć większe maszyny, ale ostrzegam że moja 125 pewnie nie nadąży za 1000 cm3 nie mówiąc tutaj o szaleństwie. Ogólnie jak jadę motorem jakieś 100 km to średnia prędkość 85-90 km/h chociaż czasami mi szkoda go katować to zwalniam.

 

Chciałbym tak wyjechać w sierpniu bo lipiec niestety pracuje ;c

 

Jeśli ktoś chętny niech piszę zawsze odpowiem i chętnie wysłucham rad opinii od starszych motocyklistów ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile chcesz zrobić kaemów ? Może więcej szczegółów bo chętnych nie znajdziesz :icon_razz:

 

Witaj

 

To zacznę od tego że myślałem aby pojechać sobie najpierw do Szczecina z Kostrzyna nad Odrą bądź Gorzowa Wlkp. to jest jakieś 120 km może troszku więcej. Następnie odbić ze Szczecina do Gdańska będzie z dobre 300 km. W Gdańsku przenocować a następnie wyjechać do Poznania to myślę na oko z 500 km nawet może być więcej. W Poznaniu też przenocować i powrót do domu.

 

Jednak wywnioskowałem iż jestem początkującym motocyklistą nie będę robił kilku dniowej wyprawy a jednodniową maks z jednym noclegiem również fundusze mogą nie wystarczyć gdyż dopiero wszystko to co potrzebne kompletuje sobie. Więc myślałem żeby wystartować do Gdańska z Gorzowa Wlkp. i wrócić.

 

I jak ktoś chciałbym się gdzieś na trasie dołączyć albo z miast po drodze i każdy mile widziany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie do Gdańska jest z 500 km, a do Poznania 200km :icon_razz: Co byś chciał robić w tym Gdańsku ? Tak się tylko przewieźć? Dla niektórych z Nas to jest trasa na jeden dzień(wiem Ty masz mniejsze moto) . Pojedź lepiej w góry :crossy: Tam jest "co robić "

Edytowane przez przemek96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie do Gdańska jest z 500 km, a do Poznania 200km :icon_razz: Co byś chciał robić w tym Gdańsku ? Tak się tylko przewieźć? Dla niektórych z Nas to jest trasa na jeden dzień(wiem Ty masz mniejsze moto) . Pojedź lepiej w góry :crossy: Tam jest "co robić "

 

hmm. Myślałem pozwiedzać, jakby było więcej osób pójść gdzieś do pub jakiegoś pogadać ogólnie spotkać ciekawych ludzi :icon_biggrin:

 

W góry hmm. tylko że moim motorem z mojej miejscowości będę jechał do 2 dni ;) bo powiedzmy do zakopanego mam 800 km :mellow: chyba ( jak raz jechałem) no chyba że do Karpacza lub Szklarskiej Poręby jechać :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planowanie na jeden dzień więcej, niż 300-350km skończy się tym, że poza jeżdżeniem nie zrobisz nic: nie będzie czasu się zatrzymać, pozwiedzać czegoś na trasie, zjeść. dzień w siodle z bólem tyłka jako jedynym wspomnieniem. odradzam

po drugie poszukaj sobie na forum wycieczek Łukasza (jak dobrze pamiętam) na v.125: zobaczysz co można z tym sprzęcikiem zrobić

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planowanie na jeden dzień więcej, niż 300-350km skończy się tym, że poza jeżdżeniem nie zrobisz nic: nie będzie czasu się zatrzymać, pozwiedzać czegoś na trasie, zjeść. dzień w siodle z bólem tyłka jako jedynym wspomnieniem. odradzam

po drugie poszukaj sobie na forum wycieczek Łukasza (jak dobrze pamiętam) na v.125: zobaczysz co można z tym sprzęcikiem zrobić

jsz

Ja myślałem że jak będę powiedzmy jechał z Gorzowa do Gdańska to myślałem na jedną noc już się zatrzymać albo np. Jak tutaj wcześniej kolega radził w góry. Jeden nocleg jeszcze mogę wliczyć więc myślę że czas na zwiedzanie się znajdzie. Co do Mr. Łukasza czytałem jego stronę, widziałem zdjęcia oraz czytałem relację z podróży ;)
Dokładnie Łukasz jeździł dużo . A że tak zapytam to teraz można pić piwo od 17 lat, że tak chcesz puby odwiedzać ?

A, że zapytam się a kiedy Pan swoje pierwsze piwo wypił ;) a po drugie w sierpniu już będę miał 18 ;) :icon_razz:

Edytowane przez julixkom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli chodzi o Hondę to jakieś 300-450 km nie dawno kupiłem i prawko również nie dawno zrobiłem xd

Wcześniej Romet troszku i motorowery ale wiadomo to 50 cm :icon_razz: 3

 

To pomóżcie mi z planem wycieczki dla początkującego w końcu kiedyś trzeba spróbować ;p A nie tutaj tak człowieka zrażacie :banghead:

 

Chodzi mi o to gdzie radzicie pojechać pierwszy raz xd

 

Chociaż najlepiej brać namiot, troszku kasy ubranie jakieś na zmianę i przed siebie... :crossy:

Edytowane przez julixkom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... więc wokół komina się pokręciłeś , wiesz jak się sprzęt zachowa tak orientacyjnie chociaż , jak wyżej pytanie brzmi nie gdzie tylko jak daleko chcesz śmignąć ... określ sobie jeden cel i do boju namiot , trochę kasy i w Polskę ...ale za nim to pokulaj się w kimś razem , skocz na jakiś mały zlocik a potem szukaj ciekawego dla siebie miejsca ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pomóżcie mi z planem wycieczki dla początkującego w końcu kiedyś trzeba spróbować ;p A nie tutaj tak człowieka zrażacie :banghead:

 

nie rozumiem, w czym problem. siadasz do kompa i patrzysz co masz ciekawego w zasięgu 100-150km, ew. pętli na powiedzmy 300. i jeszcze coś, co Cię interesuje, bo wróżek tu nie ma

ja na przykład pojechałbym sobie zwiedzić obiekty twierdzy kostrzyn, albo skoczył na wolin pozwiedzać pozostałości po niemieckich konstrukcjach. w świnoujściu też jest twierdza, niby 3 obiekty niewiele, ale można pospacerować kilka godzin. pewnie masz mnóstwo innych tego typu obiektów, tylko trzeba trochę poruszyć zawartością czaszki, a nie dopominać się żeby ktoś zrobił to za Ciebie. masz jeszcze borne sulinowo, pozostałości wału pomorskiego, krzywy las pod gryfinem gdzie można sobie fotę pstryknąć, trochę zamków, pod nosem opisaną u pana samochodzika kaplicę templariuszy (sam znajdziesz, gdzie)...

ależ te dzieciaki teraz roszczeniowe...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pomóżcie mi z planem wycieczki dla początkującego w końcu kiedyś trzeba spróbować ;p A nie tutaj tak człowieka zrażacie :banghead:

 

nie rozumiem, w czym problem. siadasz do kompa i patrzysz co masz ciekawego w zasięgu 100-150km, ew. pętli na powiedzmy 300. i jeszcze coś, co Cię interesuje, bo wróżek tu nie ma

ja na przykład pojechałbym sobie zwiedzić obiekty twierdzy kostrzyn, albo skoczył na wolin pozwiedzać pozostałości po niemieckich konstrukcjach. w świnoujściu też jest twierdza, niby 3 obiekty niewiele, ale można pospacerować kilka godzin. pewnie masz mnóstwo innych tego typu obiektów, tylko trzeba trochę poruszyć zawartością czaszki, a nie dopominać się żeby ktoś zrobił to za Ciebie. masz jeszcze borne sulinowo, pozostałości wału pomorskiego, krzywy las pod gryfinem gdzie można sobie fotę pstryknąć, trochę zamków, pod nosem opisaną u pana samochodzika kaplicę templariuszy (sam znajdziesz, gdzie)...

ależ te dzieciaki teraz roszczeniowe...

jsz

 

 

Pewnie kultura mówi abym podziękował za jakiekolwiek wpisy na moim temacie.

A więc okej dziękuję za pomoc.

 

Postanowiłem spontanicznie wyjechać w kierunku północnym prosto przed siebie. Oraz jakiś zlot a przy okazji u nas w Kostrzynie jest zlot podczas Woodstocku xd

Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie "JSZ" oraz wszystkich innych. Do zobaczenia na drodze xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory za offtopic, i za poniższe.

kolego, oducz się może tego " xd " bo wygląda jakby pisała to wymalowana szesnastka wyjęta świeżo z bravo girl, a nie motocyklista.. :blink:

Edytowane przez jaquzie

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 :>
http://sites.google.com/site/jaquzie/
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...