Skocz do zawartości

Honda Xr 600R


Rekomendowane odpowiedzi

Normalnie za ta odpowiedz ozłoce CIE chlopie:) od 2 dni skaldam silnik do kupy po generalce po czym na koncu samiutkim przy odpaleniu okazalo sie ze podpora walka startera jest ulamana:| i balem sie ze trzeba bedzie znowu silnik rozpolowic i szukac kartera:| ale jak to alum to git dzieki za dobre wiadomosci:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie za ta odpowiedz ozłoce CIE chlopie:) od 2 dni skaldam silnik do kupy po generalce po czym na koncu samiutkim przy odpaleniu okazalo sie ze podpora walka startera jest ulamana:| i balem sie ze trzeba bedzie znowu silnik rozpolowic i szukac kartera:| ale jak to alum to git dzieki za dobre wiadomosci:)

 

Muszę Cię jedna zmartwić, mimo stopu aluminium to jednak jest niespawalny. Oczywiście można to posmarkać TIGiem ale na granicy przetopu tworzy się gruba "kasza" i element dospawany odpada - przerabiane w ubiegłym roku u mojego sąsiada a w końcu kupił całą używkę z Włoch.

Nie zaszkodzi abyś podjął tą walkę bo i tak karter złomowy.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sobie porobilem:| jak sobie pomysle o rozbieraniu silnika jeszce raz to mnie trzesie:|

 

Zanim zaczniesz spawać musisz sprawdzić skład tego stopu i dobrać odpowiednią elektrodę ale i tak wypada rozglądać się za innym silnikiem lub kupić nową połówkę karteru w Hondzie.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze da sie jakos to przerobic? podpora ? moze jakos to obejsc jakims cwancykiem? :rolleyes: moize jakas mala zmota zdziala cuda? trza prubowac a nie poddawac sie. ten silnik na lozyskach jest? jesli tak to raczejdosc prosto sie go rozbierta i sklada

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kartery wymieniamy razerm , nie kombinuj z polowkami !

 

Do tego modelu i kilku innych nowych silników kupujemy tylko jedną połówkę i musi wszystko pasować.

Kartery w tym modelu nie są parowane bo technika obróbki poszła do przodu i maszyny CNC są w stanie obrabiać z dokładnością do 0.0001 mm a przynajmniej te używane podczas produkcji silników motocyklowych.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, a czemu to aluminium jest niespawalne?

 

Ja mam spawnięty boczek, bo kopajka w niego uderzała gdy jakis mózg źle ją osadził na wieloklinie i u mnie sięt trzyma, ale boczek jest ze stopu magnezu. Kolega ma w drz spawany aluminiowy karter i też smiga. Chyba, ze w XR jakieś inne aluminium jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, a czemu to aluminium jest niespawalne?

 

Ja mam spawnięty boczek, bo kopajka w niego uderzała gdy jakis mózg źle ją osadził na wieloklinie i u mnie sięt trzyma, ale boczek jest ze stopu magnezu. Kolega ma w drz spawany aluminiowy karter i też smiga. Chyba, ze w XR jakieś inne aluminium jest...

Sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie.Stopów aluminium jak mrówek i czasami nie wiem dlaczego taki fatalny stop nazywają aluminium.

Edytowane przez _Monter_

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...