Skocz do zawartości

Problem z tylnym hamulcem gsxr k3


Ogonnek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. może ktoś sie orientuje mam taki problem że tylny hamulec muszę co jakiś czas odpowietrzać. Po odpowietrzeniu jest super pierwszego dnia każdy następny dzień jest coraz niżej aż go wcale nie ma i znów odpowietrzanie. płyn mi nigdzie nie wycieka pompka sucha zacisk również. uszczelke w zacisku sprawdzałemjest dobra. WIe ktoś może o co w tym może chodzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie zacisk jest w porządku i wszystkie połączenia szczelne to szukaj zestawu naprawczego pomki...jeśli gra warta świeczki bo jeśli używka nie jest droga to faktycznie kup pompę.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałeś tę śrubkę od odpowietrzacza na zacisku jak i na pompce? to chyba 1 krok jaki bym zrobił.

Później sprawdził dokładnie czy gdzieś ci nie wycieka płyn hamulcowy, np z przewodu czy łączenia przewodu z np pompką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że na pompce to nawet nie wiedziałem że jest odpowietrznik. wsobotę spojrzę bo może i faktycznie to. jeśli nie to, to robił ktoś tą pompke tym zestawem naprawczym bo z tego co mi sie wydaję nie jest to dużo roboty tylko czy zdaje to egzamin, bo pompkę używaną mogę trafić taką samą wadliwą.(życie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie sadze aby ta pompka miala odpowietrznik, choc byloby to jakies ulatwienie w odpowietrzaniu ukladu.

Robota jest latwa jesli pompka nie jest np zardzewiala od srodka, wyjmujesz pierscien segera zamykajacy ja ( pod gumowa oslona ) i caly srodek wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowietrznika pompy to na 99 procent nie masz. zestawy naprawcze sa dostepne na www.larsson.pl jak masz klucz dynamometryczny to możesz jeszcze sprawdzić jak przewody są dokręcone, jak dobrze pamietam sa one dokrecane sila okolo 22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie już miałem kupować ten zestaw naprawczy byłem w larsonie koszt prawie90 zł ale nie było (na zamówienie), więc sie wstrzymałem nie latam na gummie bo jeszcze nie mogę sie przełamać to sobie pomyslałem że jeszcze się wstrzymam i pojeżdzę bez tylnego hamulca. Kiedyś jak wróciłem a z reguły po jeżdzie w garażu że swoją maszyną lubie wypić piwo za nim ją zostawie. I tak przy piwie odkręciłem zbiorniczek i pokrywkę i tak pijąc to piwo zacząłem ciskać hebel troche nawet nerwowo raz szybciej raz wolniej, bo myśle i tak pompka do wymiany i tak, to albo ją zajade albo sie naprawi. I co okazało sie że jednak była totalnie zapowietrzona bo hebel sie robił coraz twardszy i twardszy i już miesiąc jest i nie ginie.

Piwo to jest jednak dobra rzecz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...