Skocz do zawartości

silnik fiat T-jet 1.4 120 PS


Boleś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialbym poznać Wasze zdanie na temat silnika wymienionego w temacie. Zależy mi na opiniach osób, które eksploatują auta z tymi silnikami, względnie mają z nimi do czynienia (mechanicy, dealerzy itp.). Interesuje mnie glównie niezawodność (czy znane są jakieś blędy konstrukcyjne, typowe usterki). Autem jeżdżę glównie na ryby, weekendowe wycieczki latem i do kolegi z miasta oddalonego o 25 km. Roczny przebieg w granicach 6-8 kkm, jeżdżę spokojnie, potrafię obchodzić się z silnikiem doladowanym turbosprężarką. Po mieście poruszam się komunikacją miejską i taxi. Nie przykladam specjalnej uwagi do wielkości zużycia paliwa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie staram się to ustalić. Te silniki nie mają skomplikowanych i zawiłych rozwiązań konstrukcyjnych (poza zastosowaniem prostej turbosprężarki), to nie jest TSI. A biorę auto z takim silnikiem pod uwagę, ponieważ miałem możliwość jazdy próbnej u dealera i wrażenia były bardzo pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejedź się czymś podobnym z wolnossącym 2.0 lub więcej, tym bardziej że spalanie jest na drugim planie

nie będziesz zawiedziony brakiem turba

 

btw żaden silnik nie jest skomplikowany, gorzej z jego osprzętem :]

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coście się tak tego turbo uczepili? wiekszosc pewnie lata w dieslach z turbina, gdzie naprezenia sa duzo wieksze niz w takiej benzynie

 

jak silnik bez dużego przebiegu, to nic tylko brać. benzyna + turbo to zajebista sprawa. ojciec na poczatku mial nową lagune 2.0t benzyna. 204 KM, nie dość ze francuz, to jeszcze benzyna z duzym turbo. Zrobila 100kkm i NIC jej nie bylo, a motor bywał naprawdę katowany. Nie raz Vmaxa wyciskałem lecąc na autobahnie przez ładne paredziesiąt km i nawet nie pierdła. Kwestia wychłodzenia turbo przed zgaszeniem.

 

teraz staruszek lata w superbie kombi 1.8 tsi, z salonu, zrobił juz 50kkm i jedyny problem był taki, ze na dotarciu chłała olej, ale to standard.

 

ja latam w wolnossącym 1.6 (btw też fiat) i jak mnie tylko będzie stać - zmienie na uturbioną benzynę. Nawet nowa octavia 1.2 przyjemnie jezdzi, choć to motor za mały na takie auto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...