Skocz do zawartości

Problem - licznik przebiegu i prędkościomierz


zooq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pojawił się u mnie problem z prędkościomierzem i licznikiem przebiegu oraz przebiegu dziennego. Linka prędkościomierza jest nowa, ślimacznica ze ślimakiem w porządku - kręcą i napędzają się wzajemnie oba koła przekładni.

Jeżeli wyeliminuje się te dwie części, podejrzewam, że problem istnieje gdzieś przy zegarach. I teraz pytanie: jaka część przy zegarach może być uszkodzona?

Obrotomierz, oczywiste, działa bez problemu.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisz obrotomierz jest elektryczny tak więc to inna bajka całkowicie. Co do licznika to jeśli jesteś pewien że problem istnieje po stronie samego zegara a nie napędu to znaczy że padł mechanizm. Z tego co czytałem już gdzieś an forum można to oddać do zegarmistrza który zajmuje się także czymś takim.

P.S jak wspomniałem już było o tym na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

często wyrabia się "wejście" w które wchodzi kwadratowa końcówka linki napędzającej licznik - po prostu wyrabia się na okrągło i linka nie jest w stanie "napędzić" licznika (często przyczyną może być słabo dokręcony pancerz linki do korpusu licznika). Często objawem poprzedzającym taką awarię jest falowanie licznika prędkości.

Na szczęście dominator jest na tyle popularnym moto, że powinno dać się tanio kupić taki licznik - zabawy z naprawą mogą być nieopłacalne.

 

pzdr, Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pojawił się u mnie problem z prędkościomierzem i licznikiem przebiegu oraz przebiegu dziennego. Linka prędkościomierza jest nowa, ślimacznica ze ślimakiem w porządku - kręcą i napędzają się wzajemnie oba koła przekładni.

Jeżeli wyeliminuje się te dwie części, podejrzewam, że problem istnieje gdzieś przy zegarach. I teraz pytanie: jaka część przy zegarach może być uszkodzona?

Obrotomierz, oczywiste, działa bez problemu.

Pzdr

 

Odkrec linke predkosciomierza przy zegarach, przepchnij moto i zobacz czy linka sie kreci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkrec linke predkosciomierza przy zegarach, przepchnij moto i zobacz czy linka sie kreci.

 

...a później wsadź linkę w zegary i z drugiej strony podepnij wiertarkę. Test skończony i powinieneś wiedzieć co w trawie piszczy

Speed Triple 2009r, Iż49 1956r, Jawa 350 Panelka + kosz Velorex 1969r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...