Skocz do zawartości

Alpy, Rzym i południowa Francja w maju 2011


baca deauville
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. Pozerkałem sobie przed chwilą na kempingi koło Rzymu i problemu nie będzie. 30 km. od Rzymu nad morzem jest ich od cholery, więc bez planowania można jechać. Zresztą po co to wszystko aż tak Premo planować. Na miejscu coś znajdziemy bez rezerwacji. W zeszłym roku nad Adriatykiem też nic nie planowałem i zawsze było gdzie spać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:laugh: Kuba, no to wymysliles z tym ksiedzem! Jak bedziesz dawal na tace to powiedz, ze to bylo za nas dwoch :icon_razz: bede mial jeszcze taniej.

Baca z tym rezerwowaniem bywa roznie, tez myslalem ze nie trzeba rezerwowac jak jechalem nad Baltyk 2 lata temu... musialem objechac pol wybrzeza zanim znalazlem pokoik. Ale z namiotem powinno byc latwiej, zawsze mozna spytac w remizie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robert73

:laugh: Kuba, no to wymysliles z tym ksiedzem! Jak bedziesz dawal na tace to powiedz, ze to bylo za nas dwoch :icon_razz: bede mial jeszcze taniej.

Baca z tym rezerwowaniem bywa roznie, tez myslalem ze nie trzeba rezerwowac jak jechalem nad Baltyk 2 lata temu... musialem objechac pol wybrzeza zanim znalazlem pokoik. Ale z namiotem powinno byc latwiej, zawsze mozna spytac w remizie.

To jeszcze nie sezon wiec miejsc nie powinno brakowac. Remiza czy plac koscielny mozecie zapomniec, no chyba ze z bezdomnymi na peronie.W Dolomitach mozna, tylko tez nie przy glownej trasie, choc czasem sie czepiaja i pilnujcie sie czy nie robicie tego przypadkiem na terenie parku obojetnie jakiego.A plaze tez odradzam.Co do predkosci to w Italii wodze fantazji mozna troszke pofolgowac nie scigaja az tak jak w innych krajach europy, choc od zeszlego roku prawo do kontroli predkosci ma tez straz lesna (corpo forestale) i jezeli by was ktokolwiek zatrzymal to lepiej nie wdawac sie w dyskusje.

Edytowane przez robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta remiza to oczywiscie tak dla zartu, zdaje sobie sprawe z tego ze w tamtych rejonach gdyby pozwalano kazdemu motocykliscie przekimac sie za friko w takich miejscach to raz, ze mieliby caly czas "komplet" na trawniku a dwa, ze chyba wszyskie kempingi by zbankrutowaly. A co do Wlochow to nie przejmowalbym sie nowym prawem, oni z tego co czytalem sa bardzo charakterystycznym narodem, mozna im przedstawic kazdy zestaw praw pod warunkiem, ze nie wymaga sie ich przestrzegania... policja czy straz lesna to tez ludzie a najlepsze jest to, ze to tez Wlosi. Gorzej bedzie w antymotoryzacyjnej Szwajcarii, tam podobno jak przekroczysz dozwolona predkosc o 5km/h zabiora twoje dzieci do domu dziecka a ciebie wsadza do wiezienia na reszte zycia, a jak twoj motor bedzie za glosny o 2db to po prostu powiesza cie publicznie na rynku albo spala na stosie, jak bedziesz mial troche szczescia to cie ukamienuja :icon_rolleyes: ... damy rade panowie! :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robert73

Ta remiza to oczywiscie tak dla zartu, zdaje sobie sprawe z tego ze w tamtych rejonach gdyby pozwalano kazdemu motocykliscie przekimac sie za friko w takich miejscach to raz, ze mieliby caly czas "komplet" na trawniku a dwa, ze chyba wszyskie kempingi by zbankrutowaly. A co do Wlochow to nie przejmowalbym sie nowym prawem, oni z tego co czytalem sa bardzo charakterystycznym narodem, mozna im przedstawic kazdy zestaw praw pod warunkiem, ze nie wymaga sie ich przestrzegania... policja czy straz lesna to tez ludzie a najlepsze jest to, ze to tez Wlosi. Gorzej bedzie w antymotoryzacyjnej Szwajcarii, tam podobno jak przekroczysz dozwolona predkosc o 5km/h zabiora twoje dzieci do domu dziecka a ciebie wsadza do wiezienia na reszte zycia, a jak twoj motor bedzie za glosny o 2db to po prostu powiesza cie publicznie na rynku albo spala na stosie, jak bedziesz mial troche szczescia to cie ukamienuja :icon_rolleyes: ... damy rade panowie! :buttrock:

Z wlasnego doswiadczenia wiem ze potrafia byc upierdliwi.To jest tak jak nasze buraki z matura w strazy miejskiej. :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..) Gorzej bedzie w antymotoryzacyjnej Szwajcarii, tam podobno jak przekroczysz dozwolona predkosc o 5km/h zabiora twoje dzieci do domu dziecka a ciebie wsadza do wiezienia (..)

Mysmy w Szwajcarii dawali pod 200/h miejscami, i nie byly to autostrady :)

.. i nic przykrego nas nie spotkalo - pomijam przygode kolegi, ktory na S. Bernardino wylecial z zakretu w kosowke (tak to jest, jak sie zasuwa pod 100/h po przeleczach) :icon_mrgreen:

BTW: Szwajcaria jest calkiem OK, jesli nie musisz tam szukac noclegu/nocowac :banghead:

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AC i OC na Polskę mam Axa Direct, więc tam się orientowałem. Ubezpieczenie AC Midi Europa się nazywa, kosztuje 179 zł, opcja tylko na rok, tel dla zainteresowanych: 19522. Transport do warsztatu w odległości 150 km, jak tam nie naprawią to transport do warsztatu do 800 km, jak tam się nie da naprawić, dopiero wówczas transport do Polski. Kierowca razem z motocyklem jest transportowany i Axa organizuje i opłaca nocleg. Jeśli awaria powstała na skutek wypadku, te same zasady - kierowca ma opłacony transport medyczny i koszty leczenia na skutek wypadku do 4 tys euro. Jak się rozchorujesz od browaru lub ci moto ukradną, to już to ubezpieczenie nie działa, od kradzieży trzeba dokupić pakiet za dodatkowe 150 zł.Jak się okazuje nie ma ubezpieczenia z opcją holowania bezpośrednio do Polski, najpierw próbują naprawiać. Średnio mi się chce płacić za to ubezpieczenie 179 zł, ale żona nie wypuści mnie z domu bez niego, bo mechanik ze mnie raczej kiepski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siostry zakonne maja hotelik--Rzym Via.Del.Casalletto 541--tel 0039066536789 50e 2 0soby--po polsku

taka cena byla 2 lata temu

co do campingow austria i wlochy-60% ludzi wjezdza tylko na nocleg i rano pomykaja dalej

ja nigdy nie rezerwuje campingu--ale w szwajcari mialem problemy cos znalesc ale tez sie znalazlo(troche musialem popytac )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z noclegami może być pewien kłopot, dla ośmiu może być trudno znaleźć w jednym miejscu. Ale jak na razie widzę, że od dwóch tygodni aktywny udział w tym wątku biorą Baca, Premo, Kuba, Piotrek23,Kaman, ostatnio rzadziej Mistral, ale może dogadujecie szczegóły na priva. Grucha od prawie trzech tygodni się nie odzywa, Sydney od dwóch - dalej wstecz nie patrzyłem. Gdyby ktoś się wykruszył, to proponuję już i tak nie rozszerzać ekipy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja cały czas śledzę temat i czytam wszystko co się da - niestety z wami nie pojadę ale też nie zapisywałem się na listę startową - pojadę sobie za to za miesiąc do Chorwacji i może jeszcze dalej - natomiast bardzo mnie niepokoi info że noclegi na campingach mogą kosztować aż 30 Euro .... to już lekka przesada , moje założenia ograniczały się do 15 Euro :icon_eek: tak ogólnie lecąc gdziekolwiek w europę

 

chyba że coś źle zrozumiałem --- dwa posty wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertowi chodziło o opłaty na autostradach.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zostało nas pięciu na ten wyjazd, chyba że o kimś zapomniałem, to przepraszam:Baca, Premo, Kuba, Piotrek23, Kaman. Martwiłeś się Baca, że masz tylko 8 koszulek i dwie zabraknie. Chyba z tej piątki nikt już nie zrezygnuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...