Skocz do zawartości

Hiszpania 2011 objazdówka info


vfr-oc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..jest to moj pierwszy post na tym forum mimo tego ze czytam go od dłuższego czasu.i od razu powazna sprawa bo Euro trip..Wybieram sie w przyszłym roku pod koniec sierpnia z moja drugą połówka na wycieczke objazdową z docelowym miejscem Tarifa w Hiszpanii..Jest to moja pierwsza taka "wielka" podróż bo najdalej na moto byłem w Dubrowniku w zeszłym roku. W związku z czym mam prosbe do Was o udzielenie mi jakichkolwiek wskazówek i rad dotyczących przejazdu jak i miejsc ktore warto zwiedzic po drodze.Kazde info może sie przydać..poniżej link do mapy i wstepnie zaplanowaniej trasy....

 

http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d...1,13.139648&z=6

 

 

 

dodam ze mam 3 tyg urlopu a motor ktorym lecimy to honda vfr800vtec

Edytowane przez vfr-oc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak od siebie tylko powiem, że ja bym to "lekko" zmienił. Odpuściłbym Paryż (bo tam można osobno pojechać/polecieć bez problemu. Dołożyłbym za to Portugalię - Cabo de Roca (jak się nie mylnąłem w w nazwie pisanej) i zwiedzanie Porto (w szczególności stare winnice - Sandeman, Calem).

http://bigboykr.blogspot.com/ się powoli uzupełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz żeby bylo ciekawie, to rzeczywiście jedź przez Portugalię, a potem Galicję i wybrzeże Atlantyku. Środek Hiszpanii jest nudny... Wybrzeża - co innego :)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echh.... Tarifa - jedno z fajniejszych miejsc do wypoczynku, piękne plaże, ciekawe miasteczko (szczególnie nocne życie :buttrock: ), nie wiem czy wybierasz się z namiotem, ale jeśli tak to polecam świetny >kemping<, na miejscu wieeeelka plaża, knajpka i sklep, a po drugiej stronie drogi fajny bar, nic więcej do szczęścia niepotrzebne :biggrin:

 

Po drodze na południe warto przejechać >tą drogą< - co prawda to tylko nieco ponad 30km ale jedne z piękniejszych kilometrów jakie można zrobić na moto :biggrin:

Drugi wariant to przejazd przez Andorrę - super widoki i też ciekawy 60 kilometrowy kawałek winkli (>tutaj<)

 

Co do innych atrakcji wartych zobaczenia:

- Gibraltar - wjazd na górę to chyba program obowiązkowy,

- Sierra Nevada (>link<)

 

Będąc tam na Twoim miejscu rozważyłbym prom i wycieczkę do Maroka :buttrock: Prom dla 2 osób + moto nie jest taki drogi, a Maroko to już osobna historia :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Lloret do Saint feliu... pięęęknie tam jest.

A jak mówimy o Sierra Nevada, to zbocz z drogi w Granadzie i zwiedź Alhambrę i ogrody. Naprawdę warto. W sezonie są kolejki za biletami wstępu.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak jest z pgodą w hiszpani w połowie kwietnia,jako że się wtedy wybieramy :icon_question:

 

Szczegolnie chodzi mi o Pireneje i wschód :wink:

Czy część przełeczy może być w kwietniu zamknieta :icon_question:

Edytowane przez Syrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Troszke sie martwie jak to bedzie z szukaniem kimy w polowie Maja... czy pola namiotowebeda pootwierane...

byłem w Vigo w połowie marca coprawda busem ale gdzies musiałem się wykapac no i padło na kemping:) jak masz Eurosy to wszytko jest otwarte :icon_mrgreen: nawet ciepła woda była :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke sie martwie jak to bedzie z szukaniem kimy w polowie Maja... czy pola namiotowebeda pootwierane...

to chyba nie jest problem, planujac podroz patrzysz w jakiej miejscowosci chcesz kimac i sprawdzasz tam kempingi :biggrin:

http://en.campings.com/spain/valencian-com...mping-oliva.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...