Skocz do zawartości

Grupa Uderzeniowa Wschód - wystąp!


Tomek Kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pisarczyk Mario33 - wystąp! - trza plan opracowywać.

 

Tak toc'na ! Towaris'c' Komandir ! :)

 

Obecny, i przytomny... wszystko bez tą zimę... i szaleństwa na DRce nowo zakupionej ;) chwilem pomyślem..

 

Samą, 'tradycyjną' Pragę to możemy skontaktowąć się z polecanym przewodnikiem, do kórego kontakt gdzieś tu był podany. O tu:

 

Namiary na mojego ulubionego przewodnika po Pradze - Pavel Trojan (jęz. polski, angielski, serbski): [email protected] tel. +420 608 818 253

 

A wieczorem oczywiście gospoda :) aby nie turystyczna ale jakaś autentycznie czeska, czyli poza centrum...

 

Przyznam się, że obserwuję temat z ukrycia i od dłuższego czasu zastanawia mnie, czy jest możliwość odwiedzenia fabryki Jawy pod Pragą.. Może to być ciekawa sprawa, jeśli się w ogóle da..

 

Fabryki to nie wiem (Týnec nad Sázavou, 45 km na pd-wsch od Pragi), ale JAWA wspiera i współpracuje z fajnym muzeum motocyklowym niedaleko swojej fabryki w Konopiste (i motocyklowo-samochodowe w Netvoricach, niedaleko jedno od drugiego). Zresztą w okolicy jest jeszcze parę fajnych muzeów - np muzeum techniki wojskowej w Kharnicach http://militarymuseum.cz/

 

Problem to otwarcie muzeum - od listopada do kwietnia zamknięte ! W maju i w czerwcu otwarte w weekendy (sobota.niedziela). chyba, żeby napisać do nich to może dla sporej grupy to otworzą (zalezy pewnie od kasy :icon_mrgreen: ). Najpierw termin potem będziem się zastanawiać...

Edytowane przez mario33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..to ja poczekam .. :buttrock: aż wciągniecie pampersy :icon_twisted: ...może wtedy coś , ktos zbierze do kupy :banghead: i zapoda :notworthy:

Nie jestem pewien, czy będziesz się dobrze czuł w naszym towarzystwie. Może jedź samodzielnie?

 

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też, tylko nie mam jeszcze na co włożyć tej mojej torby :/

 

A z tymi postami to fakt - niestety wyciachało część :/ Mój w tym temacie też, a tak się naprodukowałam ech :icon_evil: :icon_mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy będziesz się dobrze czuł w naszym towarzystwie. Może jedź samodzielnie?

 

 

 

...ocho cho .. :banghead: obraziłem, uraziłem czy jak :banghead: ...jak tak to :notworthy: biję się w pierś i przepraszam ... :notworthy: .. i więcej nie będę... :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc (nigdy nie zaczynaj zdania od 'no więc')... skoro Komandir polecił to się trochę pomyślało...

 

Zakładam, że wyjazd czwartek-niedziela. Do Pragi zajeżdżamy w czwartek, ale proponuję np grupie warszawskiej wyjechać w środę po pracy (żeby nie tracić urlopu dodatkowego), zrobić jakieś zgrupowanie na pd. Polski wieczorem, bez odcinek, coby rankiem wypuścić się na Pragie (9?). W Pradze jesteśmy wczesnym popołudniem w czwartek (Yuby to pewnie o 11 :icon_mrgreen: ), wlogowujemy się na hotel i późne popołudnie na przegląd własny atrakcji - może Muzeum Sexu jak otwarte ;) (sprawdzę). wieczorem integracja w jakiejś gospodzie (aby z Czechami w środku, a nie takiej dla turystów).

 

W piątek proponuję skorzystać z jakiegoś przewodnika i zrobić to co w Pradze trzeba zrobić (Złota Uliczka, most Karola, Hradczany etc) - trzeba to przedyskutować z tym przewodnikiem. Może być open bus jak kto chce. Ten kontakt do przewodnika, które podałem w poprzednim mailu jest moim zdaniem OK... aha - praskie Muzeum Techniki chyba jest w remoncie... Wieczorem - hmmm - może tak dla odmiany... gospoda ;) idziemy i robimy za stałych bywalców w tej co poprzednio lol

 

W sobotę po śniadaniu zrywka z Pragi (można coś jeszcze na kołach zahaczyć). Małe kółeczko po czeskich górkach - po drodze muzeum JAWY w Konopiste/Netvoricach, postaram się zagadać z JAWĄ to może jednak chociaż na krótko wpuszczą nas do fabryki (Týnec nad Sázavou). I pewnie jeszcze coś się urodzi.... Jakieś 250km jazdy plus zwiedzanie - nocleg np w polecanych Piekielnych Dołach. Albo już w Polsce.

 

W niedzielę powrót tempem turistik. Wataha Yubego będzie na południe w domu... :notworthy:

 

Generalne założenie - minimalizujemy noclegi w Pradze do 2 bo drogo. Biorąc pod uwagę doświadczenia budapesztańskie - chciałem zauwazyć, że IBIS tam był tańszy (i nie wspomnę, że czystszy i leppiej położony) niż nasz wyszukany hotel za 50 euro... W Pradze IBIS kosztuje zdaje się ok. 210 zł (dwójka), a wiadomo czego się po nim spodziewać, jest czysto, wyremontowane, czyste ręczniki etc. Sprawdzę jeszcze.

 

EDIT: proszę hotel IBIS Mala Strana - 211 zł za dwójkę: http://www.ibishotel.com/pl/hotel-5211-ibi...ana/index.shtml. Do Centrum można na piechtę (na oko z 4 kaemy). Ale jest stacja metra - 200m. Parking hotelowy dodatkowo płatny, ale to standard w Pradze. Jak obejrzycie ten filmik o hotelu to tam widać, że jest parking na tyłach hotelu (dookoła w większości ściany i na nich kamery), gdzie można by nasze maszyny zamelinować. Możemy ponegocjować cenę jak już będzie coś wiadomo kiedy.

 

Sama Mala Strana to bardzo fajna dzielnica Pragi: http://pl.wikipedia.org/wiki/Mal%C3%A1_Strana . Położona tam 'U Kocoura' to znana ale i lubiana przez lokalesowych Czechów gospoda. Zresztą takich lokali tam mnóstwo...

 

PS: co do terminu to nie widzę dobrego terminu w kwietniu, ze względu na Święta i Muzeum JAWY :) . BTW, 15-17 kwietnia prawdopodobnie V Zlot ADVriderPolska, więc termin dla mnie zajęty.

Edytowane przez mario33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario33 jest boski :notworthy:

 

A gdzie jest boski DrSpławik? Ja bez Spławika nie jadę!

 

Kto pamięta z Kamieńca rozmowę po kolacji? :

- Spławik, idź się myć, łazienka wolna.

- Ja się nie myję, bo się nie brudzę...

 

 

Edytowane przez Tomek Kulik

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w środę to musielibyśmy po pracy jechać, czyli po południu. Ja słabo widzę po zmierzchu. A że Praga nie jest daleko i żeby być tam na 11-12 można wyjechać w czwartek z rana. Przecież to tylko ok 650km.

Czyli na spokojnie wyjedziemy o 5 rano i jesteśmy na 12.

No chyba że pojedziemy spokojnie po południu w środę i na dole Polski spotkamy się gdzieś, jak Mario pisał. W sumie ja się dostosuje.

 

 

A można się na dole Polski dołączyć do zacnej grupy błyskawicznej husarii pod rządami silnorękiego YUBY'ego??

 

Pozdr

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...