Skocz do zawartości

pasowanie pierścieni z nowym tłokiem


maciek 2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem nowy tłok z pierścieniami okazuje się że pierścionki są ciut zagrube by pasowały trzeba je lekko zeszlifować czy to jest normalne zjawisko.Pytam bo kolega miał podobny problem,a kupował tłok i pierścienie gdzie indziej.Ja mam mtx 80 chłodzony płynem on mtx 80 chłodzony wiatrem.A może jest na to zjawisko jakiś patent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz jeszcze tłok,bo też może być cosik nieteges-z tymi podrubkami to niestety różnie bywa.lepiej dać pare zeta więcej i jeżdzić niż zaoszczędzić przez chwile bo i tak długo niewytrzyma ,a narobi jeszcze bigosu i narazi cie na większe koszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak jest jak napisali - biedny dwa razy płaci... Jeśli pierścienie są za grube do rowka na tłoku, to roztocz rowki na tłoku, a pierścienie zostaw w spokoju. Niewiem jaki luz powinien być tam ale mały.

 

Aha zobacz czy te pierścienie mają odpowiednią średnice do cylindra - włóż sam pierścień od góry i zmierz szczelinomierzem luz na zamku. Sprawdz jaka tolerancja tego luzu bo sa bardzo małe. Jeśli tego luzu nie będzie pierścień stanie w cylindrze i się połamie, wiec trzba przeszlifować końcówki. Jak za duży to kompresja będzie uciekała. Bardzo wyjechany jest cylinder? niema progu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...