Skocz do zawartości

rozne plyny hamulcowe w zbriorniczku


szarowiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli pytasz w kontekście wymiany, czyli boisz się przetłoczyć przez układ świeży płyn wypychając stary to nie masz powodów do obaw. Nic nie powinno się zapienić, zmętnieć, stężeć, czy zmienić kolor. Jeśli chcesz dolać bo Ci zaczęło ubywać to poszukaj wycieku. Poziom się obniża w miarę zużycia klocków, ale nigdy nie dzieje się to nagle i z zaskoczenia. Jeśli masz już klocki na wyczerpaniu to uważaj, bo jak dolejesz do maksa i wciśniesz tłoczek to będzie nieciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam poniewaz nie wiem jaki jest w moto a mam inny ktory wlewam do ciagnika, jedyne co to roznia sie kolorami, kazdy plyn hamulcowy sie nada? sa jakies lepsze jego odmiany albo gorsze?

Płyny są różne, najpopularniejsze to DOT 3, 4 i 5.1 oparte na glikolu dietylenowym i jego pochodnych, DOT 5 na bazie polimerów siloksanowych, czy DA-1 z butanolu. Najpewniej w motocyklu jest jakiś z pierwszej grupy, i taki należy stosować. Upewnij się jeszcze zanim coś wlejesz, bo nie napisałeś o jaki motocykl chodzi.

Edytowane przez brys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciągnika? mówisz o ciągniku rolniczym?

w latach 80tych i początku 90tych najpopularniejsze na rynku w Polsce były płyny DA1 (stosowane najczęściej w starszych pojazdach typu Żuk, Syrena itp) oraz R3

dzisiaj także możesz spotkać się w handlu z płynem o nazwie R3 który jest zgodny z klasą DOT3

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam poniewaz nie wiem jaki jest w moto a mam inny ktory wlewam do ciagnika, jedyne co to roznia sie kolorami, kazdy plyn hamulcowy sie nada? sa jakies lepsze jego odmiany albo gorsze?

 

 

 

:icon_rolleyes: sory ale ten od CIAGNIKA ROZNIACY SIE KOLORAMI podaruj sobie :icon_mrgreen:

 

 

wymien płyn no nowy :icon_arrow: A JAKI TO CIAGNIK ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jaja sobie robisz KLIK

Kup jedna flaszkę, przepompuj stary płyn na nowy i będziesz wiedział jaki masz i, że nie jest "wilgotny".

Źle przechowywany lub stary płyn jest niebezpieczny bo łatwo go zagotować przez zawartość wody w nim.

Jestem w stanie zrozumieć ta polemikę jeśli wiek i motocykl z profilu się zgadzają.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jestem w stanie zrozumieć ta polemikę jeśli wiek i motocykl z profilu się zgadzają.

 

zle przepisalem kod z obrazka po czym mi sie wiek ustawil na minimalny, zanim to zauwazylem rejestracja poszla ... nie mialem w rekach hydraulicznego hamulca w zadnym do tej pory motocyklu, jedynie bembny, ale wskazowki sie przydadza, przynajmniej wiem ze 7 zl na nowy plyn moze zaoszczedzic niepotrzebny wypadek

 

ktos pytal o moto i traktorek, moto-gsx 750r olejaczek, ciagnij c 360 okragla kabinka(ktos ktos papiery na sprzedanie to prosze pw:))

 

 

dzieki za odpowiedzi w poniedzialek wylewam stary plyn i zalewam nowke, a i jeszcze pytanie, trzeba plukac zbiorniczek ,wezyki, itd ze starego plynu czy mozna zalac nowy i spokoj?albo odczekac az zleci wsio i juz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiek można zmienić w profilu.

 

Zmiana płynu była już opisywana nie jeden raz na forum.

 

Jeśli ten stary płyn co masz jest w jako takim stanie wizualnym, to moim zdaniem wystarczy zrobić wymianę "na dolewkę", jeśli natomiast jest czarny jak smoła, wypadało by wyczyścić pompkę i zaciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...