Skocz do zawartości

Problem z Hondą cbx 550


Aro85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem, dzień wczesniej motocykl chodził bez zarzutu, na następny dzień po nacisnięciu rozrusznika z tłumika wydobył się tylko głosny strzałego, od tego momętu moto ma ciezko zapali a jak juz zapali to nie chodzi tak jak powinien, objaw jest taki ze prycha z rury, nierówno chodzi, nie trzyma obrotów, nie da sie wkecic na wyzsze obroty, odgłos silnika jest taki jakby nie palił na jeden gar.

Sprawdziłem czy jest iskra wszedzie i jest, gazniki tez wyglądaja ok membrany całe. Aha i bardzo szybko sie zalewa, jek nie zapali po paru obrotach to dalsze próby nie maja sensu bo świece są mokre i nie podaja iskry.

Pomocy co to może byc gdzie szukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wyglad to nie wszystko, spusc benzyne z gaznikow do naczynia z miarka i sprawwdz czy ilosci w obu gaznikach sa jednakowe.

Najpierw jednak sprawdz ktory cylinder zle pracuje dotykajac lekko rur wydechowych w trakcie nagrzewania sie silnika po odpaleniu, zebuy wiadomo bylo ktory cylinder szwankuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy próbowałeś wymienić świece?

czy przewody wys. napięcia nie mają gdzieś przebicia?

czy miałeś rozebrane gaźniki i czy zaworki iglicowe są w porządku? (czy nie puszczają)

nic więcej nie przychodzi mi do głowy jak mówisz że to się stało z dnia na dzień

 

na pewno w slowniku, to raz a dwa - jesli gazniki wygladaja ok, to po co ten post?

 

 

kolega grzecznie pyta. Bardzo niegrzecznie :lapad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się zalewa lekko. Zaworki pływaków i/lub kranik mają problem. Zamknij dopływ paliwa, spuść z gaźników tak jak Adam M. pisze, wykręć świecie, włóż je w przewody i zmasuj do silnika, pokręć trochę rozrusznikiem, poskładaj, otwórz paliwo i odpalaj. Powinien zatrybić.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli pisze ze bardzo szybko sie zalewa tzn ze jest wiecej benzyny niz powinno byc, niech wlaczy silnik zakreci kranik i pewnym czasie silnik powinien normalnie chodzic przez 10-20 sek, jesli tak bedzie to nieszczelny zaworekiglicowy, a jak to nie pomoze to lewe powietrze? ale obroty by mial tylko ze bez sily...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaje moto do serwisu poniewarz jest za duzo nagrzebane w nim przez poprzednich włascicieli, min jest odłamany kawałek prowadnicy łańcucha rozrządu a ten sobie lata gdzieś luzno w silniku... nie ma to nic wspolnego z jego pracą opisywaną wyzej ale po tym odkryciu postanowiłem oddac go w fachowcom.

A ciepły garaz to motorek ma odkąd go kupiłem bo mieszkam w domku a garaz mam pop pokojem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...