Skocz do zawartości

Bierze olej


hyosungGA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Otóż mój motorek bierze olej i to w dużych ilościach i chciałem się Was zapytać czy może tak ciągnąć ten olej przez ubitą na ok 1/4 obwodu prowadnice zaworu wydechowego? Te uszkodzenie jest zakryte przez uszczelniacz. Czy może wina źle założonych pierścieni? Moto Hyosung ;) GA 125 Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina jednego i drugiego. Kup nową głowicę, cylinder, tłok, pierścienie i uszczelki, poskładaj w całość i będzie git.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyeliminowaniu źle założonych pierścieni, to czy rzeczywiście przez te uszkodzenie prowadnicy może brać olej? Bo jak nie, to na daremno kupować głowicę, niepotrzebne koszty.

Edytowane przez hyosungGA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyeliminowaniu źle założonych pierścieni, to czy rzeczywiście przez te uszkodzenie prowadnicy może brać olej? Bo jak nie, to na daremno kupować głowicę, niepotrzebne koszty.

 

 

jest to prowadnica zaworu wydechowego czy ssącego? co to jest za uszkodzenie? (czy jest pęknięte, luźne?)

ile bierze tego oleju? to ci powiem czy mieści się w normie

Edytowane przez Przemyslaw912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to prowadnica zaworu wydechowego, jest ona ubita, tzn uleciał kawałek na 3/4 do 1/2 jej obwodu. Wg mnie zuzycie jest ogromne bo zdarzało sięże dolewałem nawet 300-400ml oleju po ok 100km jak nie mniej. Dodam że przy dodowaniu i przy puszeczeniu gazu również buchał dymem z tłumika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Widzę że silniczek nieźle dostał po d.... Ukruszone prowadnice, wgłębienia w tłoku... Powiedz, kto ci regulował gaźnik w tym sprzęcie? Jeśli w ogóle...

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Widzę że silniczek nieźle dostał po d.... Ukruszone prowadnice, wgłębienia w tłoku... Powiedz, kto ci regulował gaźnik w tym sprzęcie? Jeśli w ogóle...

 

 

a co ma gaźnik do kolizji zaworu z tłokiem?

 

prędzej ktoś zawory źle ustawił, tak czy siak silnik do małego "remontu" lub szukaj innego pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety ale takiego sprzęta już kupiłem. W tym silniku to nawet wałek rozrządu był spawany :cool: a zawó ssący został pozbawiony progu na grzybku:D

Podsumuwując: nowa prowadnica do wprasowania oraz tłok do wymiany, oczywiście uszzczelniacze i uszczelki. trzeba będzie się rozejrzeć za częściami. Dzięki wielkie za rade:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma gaźnik do kolizji zaworu z tłokiem?

 

prędzej ktoś zawory źle ustawił, tak czy siak silnik do małego "remontu" lub szukaj innego pieca

 

Zawór mógł się pocałować z tłokiem to jedno, ale źle ustawiony gaźnik też powoduje wgłębienia w tłoku które z czasem przerastają się w dziurę.

 

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety ale takiego sprzęta już kupiłem. W tym silniku to nawet wałek rozrządu był spawany :cool: a zawó ssący został pozbawiony progu na grzybku:D

Podsumuwując: nowa prowadnica do wprasowania oraz tłok do wymiany, oczywiście uszzczelniacze i uszczelki. trzeba będzie się rozejrzeć za częściami. Dzięki wielkie za rade:)

Wałek rozrządu spawany, zawór pozbawiaony progu-silnik na 100% był tylko zrobiony na sprzedaż na krótką mete.

Góre silnika szukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...