Skocz do zawartości

Ratownictwo Motocyklowe Radom


Mikołaj_xj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szkolenie bardzo chętnie jeśli można (mozę kiedyś się przyda), ale bez deklaracji służby czynnej z przyczyn oczywistych - brak wolnego czasu.

Spoooox przemo. Ten post nie jest zapytaniem czy jesteś dobrym człowiekiem ale czy masz chęć i czas. Ty nie masz czasu ale masz chęć i to się liczy bo kiedyś będziesz ( miejmy nadzieję bo takich nam trzeba ) miał czas.

Edytowane przez Mikołaj_xj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na film z Krakowa jak ruszają na patrol (...)

 

nie oglądałem filmu, za to skończyłem kurs i rok "odsłużyłem" w r2; w parze rowerkami, bo takie zwyczaje dla początkujących. z resztą nie czułem się na siłach samodzielnie patrolować ulic, za słabą mam wiedzę i umiejętności medyczne

każdy ma obowiązek udzielić pomocy, ale nie każdy może założyć kamizelkę z napisem "ratownik" w świetle prawa. w trakcie naszego kursu zmieniły się przepisy: żeby oznakowanymi rowerami patrolować ulice musieliśmy zdać państwowy egzamin kpp. nie czepiam się, po prostu informuję

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oglądałem filmu, za to skończyłem kurs i rok "odsłużyłem" w r2; w parze rowerkami, bo takie zwyczaje dla początkujących. z resztą nie czułem się na siłach samodzielnie patrolować ulic, za słabą mam wiedzę i umiejętności medyczne

każdy ma obowiązek udzielić pomocy, ale nie każdy może założyć kamizelkę z napisem "ratownik" w świetle prawa. w trakcie naszego kursu zmieniły się przepisy: żeby oznakowanymi rowerami patrolować ulice musieliśmy zdać państwowy egzamin kpp. nie czepiam się, po prostu informuję

jsz

Sorki Jeszua z całym szacunkiem, ale nie jest to tak do końca jak mówisz. By mieć kamizelkę z napisem ratownik nie musisz mieć żadnych uprawnień. Mało tego możesz sobie iść do sklepu i kupić koszulkę z napisem POLICJA i ją nosić i też nie grozi ci NIC ( poza konsekwencjami ze strony osiedlowych dresów ). Jeśli mi nie wierzysz to idź na komendę na 11 listopada i tam zaraz za bramką po lewej stronie jest kiosk i poproś o koszulkę policyjną i ją masz od ręki za 20 zł ( jeśli jeszcze są bo ja kupiłem sobie jedną dla jaj w lipcu i jeszcze mieli dużo ).

Poza tym żeby oznakowanymi rowerami patrolować ulice rzeczywiście może być wymóg posiadania uprawnień medycznych. Ale kto mówi o znakowaniu. Masz motorolke w uchu, słyszysz że jest wypadek lub cokolwiek innego i po prostu jedziesz pomóc człowiekowi. W czym problem?

Edytowane przez Mikołaj_xj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień motocykl to zacznie sam wychodzić :icon_mrgreen: XJtka jest specyficzna :rolleyes:

 

oj tak, Arek wie co mówi, i ja potwierdzam, ale jak dogadasz się z XJ-tą to na pozostałych sprzętach będziesz latał jak "stary".

 

Co do pomysłu "R" to jak najbardziej słuszny, myślę że z czasem można by zorganizowac sie bardziej formalnie i zakręcić za jakąś unijną kaską na wachę, dogadać grafik dyżurów i mogło by to mieć ręce i nogi. :cool:

 

Wiadomo, każdy przede wszystkim zasuwa za chlebem ale nie każdy od 7.00 do 15.00

Warto pomysł rozdmuchać.

Jazda motocyklem wciąga...jak woźny ćwiartkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tak, Arek wie co mówi, i ja potwierdzam, ale jak dogadasz się z XJ-tą to na pozostałych sprzętach będziesz latał jak "stary".

 

Co do pomysłu "R" to jak najbardziej słuszny, myślę że z czasem można by zorganizowac sie bardziej formalnie i zakręcić za jakąś unijną kaską na wachę, dogadać grafik dyżurów i mogło by to mieć ręce i nogi. :cool:

 

Wiadomo, każdy przede wszystkim zasuwa za chlebem ale nie każdy od 7.00 do 15.00

Warto pomysł rozdmuchać.

... i widzę, że będą nas miliony. Rodzina mi radzi żebym sobie dupy nie zawracał i obrał ziemniaki ale widzę, że stoi za mną murem coraz więcej chętnych i że razem damy radę. Brawo, oby nas było jeszcze więcej :clap:

Z innej beczki tych samych śledzi - rozmawiałem z panią dyrektor medyka i powiedziała, że jest bardzo otwarta na pomysł szkolenia motocyklistów na terenie szkoły tylko nie na ten tychmiast. Szkoła ma chwilowy zawrót głowy i po wystawieniu ocen semestralnych w styczniu mam się przypomnieć i startujemy z projektem wyszkolenia każdego chętnego motocyklisty w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Pokaz będzie jednorazowy i obejmie wszystkie podstawowe stany zagrożenia życia, postępowanie na miejscu wypadku itp. itd. Jeśli ktoś odkryje w sobie powołanie to z chęcią przeprowadzę rozszerzone szkolenie medyczne specjalnie dla chętnych ( a miejsce się znowu poszuka i się znowu znajdzie ). W każdym razie chętni na DARMOWE szkolenie - czujcie się zaproszeni na styczeń. Kilka dni po Sylwku jak już wszyscy dojdą do siebie to ustalimy najbardziej komfortową dla wszystkich datę którą skonsultuję z panią dyrektor i działamy.

A do tego czasu jest jeszcze 7 tygodni więc jeśli macie jakieś pytania dotyczące pierwszej pomocy to piszcie śmiało. Z chęcią odpowiem na forum ( z tym, że to będzie czysta nieprzećwiczona teoria, ale ta też jest potrzebna ). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i widzę, że będą nas miliony. Rodzina mi radzi żebym sobie dupy nie zawracał i obrał ziemniaki ale widzę, że stoi za mną murem coraz więcej chętnych i że razem damy radę. Brawo, oby nas było jeszcze więcej :clap:

Z innej beczki tych samych śledzi - rozmawiałem z panią dyrektor medyka i powiedziała, że jest bardzo otwarta na pomysł szkolenia motocyklistów na terenie szkoły tylko nie na ten tychmiast. Szkoła ma chwilowy zawrót głowy i po wystawieniu ocen semestralnych w styczniu mam się przypomnieć i startujemy z projektem wyszkolenia każdego chętnego motocyklisty w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Pokaz będzie jednorazowy i obejmie wszystkie podstawowe stany zagrożenia życia, postępowanie na miejscu wypadku itp. itd. Jeśli ktoś odkryje w sobie powołanie to z chęcią przeprowadzę rozszerzone szkolenie medyczne specjalnie dla chętnych ( a miejsce się znowu poszuka i się znowu znajdzie ). W każdym razie chętni na DARMOWE szkolenie - czujcie się zaproszeni na styczeń. Kilka dni po Sylwku jak już wszyscy dojdą do siebie to ustalimy najbardziej komfortową dla wszystkich datę którą skonsultuję z panią dyrektor i działamy.

A do tego czasu jest jeszcze 7 tygodni więc jeśli macie jakieś pytania dotyczące pierwszej pomocy to piszcie śmiało. Z chęcią odpowiem na forum ( z tym, że to będzie czysta nieprzećwiczona teoria, ale ta też jest potrzebna ). Pozdrawiam

 

Tak obiektywnie, czy wiadomo ile wynosi średni czas dojazdu karetek w wybrane lokalizacje w Radomiu?

Kraków, Warszawa to korki i długie czasy, a Radom?

Trzeba zadać sobie pytanie, czy to ma sens.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak obiektywnie, czy wiadomo ile wynosi średni czas dojazdu karetek w wybrane lokalizacje w Radomiu?

Kraków, Warszawa to korki i długie czasy, a Radom?

Trzeba zadać sobie pytanie, czy to ma sens.

Ustawowo czas dojazdu karetki w Radomiu wynosi do 8 minut w granicach miasta i do 20 minut poza jego granicami ale ten czas jest przestrzegany tak naprawdę tylko wtedy, gdy jest zgłoszenie do reanimacji dziecka itp. Tak naprawdę karetka w Radomiu potrafi dojeżdżać między 30 a 60 minut do pacjenta. Ja mieszkam kilometr od stacji pogotowia - do mojej matki dojechali w 34 minuty po wezwaniu... pozostawię bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak obiektywnie, czy wiadomo ile wynosi średni czas dojazdu karetek w wybrane lokalizacje w Radomiu?

Kraków, Warszawa to korki i długie czasy, a Radom?

Trzeba zadać sobie pytanie, czy to ma sens.

 

Kosiorro , na trzeźwo to Ty nawet z sensem gadasz :icon_twisted: :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nigdy nie wiadomo, czy projekt tego typu do końca ma sens w danym mieście, dlatego na początku jest realizowany program pilotażowy właśnie po to by się tego dowiedzieć i jeśli się sprawdzi, jeśli przeżywalność wypadków na danym terenie w statystykach się poprawia dzięki motocyklistom - wtedy się wszystko rejestruje do końca i całość nabiera urzędowo mocy prawnej jako fundacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

natomiast z samym szkoleniem nie powinniście mieć problemu: zima idzie, czas jest, wystarczy się zgadać np. z Tomkiem Kulikiem i hurtem skoczyć do wawki

jsz

Jako orędownik ratownictwa i instruktor motocyklowy, popieram tę inicjatywę :lalag:

Proponuję szkolenia dla radomskich ratowników na baaardzo preferencyjnych warunkach :smile:

Coś się wymyśli :cool:

Niech się tylko skrystalizuje samo przedsięwzięcie, to ustalimy konkrety dotyczące szkolenia motocyklowego :crossy:

Pozdrawiam i dobrej pogody życzę.

 

Ratownik wolontariusz :smile:

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako orędownik ratownictwa i instruktor motocyklowy, popieram tę inicjatywę :lalag:

Proponuję szkolenia dla radomskich ratowników na baaardzo preferencyjnych warunkach :smile:

Coś się wymyśli :cool:

Niech się tylko skrystalizuje samo przedsięwzięcie, to ustalimy konkrety dotyczące szkolenia motocyklowego :crossy:

Pozdrawiam i dobrej pogody życzę.

 

Ratownik wolontariusz :smile:

Cześć Tomek, Cześć Reszta, to jak w końcu robimy bo muszę wiedzieć przed styczniem która opcja:

 

1) Organizuję szkolenie w medyku i wszyscy chętni się zjawiają ( możliwość obecności profesorów ratownictwa medycznego i uzyskania od nich porad specjalistycznych )

 

2) Organizuję szkolenie w medyku wraz z Tomkiem i w grudniu spotykam się z Tomkiem i ustalamy co i jak ( tu również możliwość obecności profesorów ratownictwa medycznego i uzyskania od nich porad specjalistycznych )

 

3) Organizujemy szkolenie na zasadach Tomka ( tu również spotykam się z Tomkiem i ustalamy gdzie i jak i co i kiedy )

 

4) Tomek organizuje szkolenie sam na swoich warunkach a ja jestem tylko gościem.

 

Tomek do Ciebie osobne pytanie - Co oznaczają twoje słowa " na baaardzo preferencyjnych warunkach " bo jeśli chodzi fajny lokal i lepszy sprzęt niż w medyku to popieram twoją inicjatywę i jestem jak najbardziej "za" a jeśli chodziło Ci o niską cenę to ja wszystko organizuję za darmo i każdy otrzyma papierek o przejściu szkolenia ( też za darmo ) więc sprecyzuj. Pozdrawiam

Edytowane przez Mikołaj_xj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nigdy nie wiadomo, czy projekt tego typu do końca ma sens w danym mieście, dlatego na początku jest realizowany program pilotażowy właśnie po to by się tego dowiedzieć i jeśli się sprawdzi, jeśli przeżywalność wypadków na danym terenie w statystykach się poprawia dzięki motocyklistom - wtedy się wszystko rejestruje do końca i całość nabiera urzędowo mocy prawnej jako fundacja

 

Czas dojazdu na pewno zależy od decyzji dyspozytora, są sprawy ważnie i te mniej ważne. Jeśli na bazie pozostaje 1 wolny zespół ratunkowy, to na pewno nie pojedzie on do złamania, gorączki czy bólu brzucha, ponieważ musi być w gotowości wyjazdu do pacjentów zagrożonych utratą życia.

Oczywiście bardzo dobra koncepcja- wypróbować i przekonać się, popieram i będę śledził wątek.

 

Kosiorro , na trzeźwo to Ty nawet z sensem gadasz :icon_twisted: :buttrock:

 

Dobrze, że nie wypowiadam się na forum w weekendy :)

 

 

Co do chętnych, to nie wiem czy dałbym rade jechać do wypadku, oglądać rozczłonkowane ciała, słuchać krzyku, oglądać kałuże krwi, ktoś umiera....to jest hobby raczej dla twardzieli bo wesoło nie jest. Jeśli ktoś jest chętny, to lepiej niech to dobrze przemyśli. Dodatkowo trzeba mieć czas- poświęcić całą sobotę lub niedzielę może prawie każdy...nie wyobrażam sobie tylko tygodnia, od poniedziałku do piątku mogą dyżurować chyba tylko właściciele firm.

 

 

 

Edytowane przez Michalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...