Skocz do zawartości

Zakup motoru


Rekomendowane odpowiedzi

Ty, ziomek z Gniezna :bigrazz: Masz te 20 koła na moto czy nie? Bo jak chcesz składaka z USA za dychę sobie sprowadzić, to ja Tobie już podziękuję.

 

Za 20 tysięcy możesz kupić porządne moto w kraju.

Edytowane przez Vector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam siebie również za kompletnego świeżaka.

 

Po 2k kilometrów nim Jesteś, chcesz, czy nie. Mam trochę większy przebieg, a uważam, że nie ogarniam sprzętu. Chociaż raz- na prostej CBR1000XX kolegi- przejechałem się i byłem zachwycony.

Może to kwestia daru Bożego, którego mi brakuje

 

Nie uważam siebie również za kompletnego świeżaka.

 

Po 2k kilometrów nim Jesteś, chcesz, czy nie. Mam trochę większy przebieg, a uważam, że nie ogarniam sprzętu. Chociaż raz- na prostej CBR1000XX kolegi- przejechałem się i byłem zachwycony.

Może to kwestia daru Bożego, którego mi brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl potrzebny będzie mi do jazdy po poznaniu, do codziennych (przy dobrej pogodzie) dojazdów do gniezna, do przejazdów z poznania do łodzi oraz jakieś wypady wakacyjne, stąd wybór padł na motocykl sportowo-turystyczny (po waszych radach R6 odpada i faktycznie może być niewygodna). Nie chcę maszyny typu naked, ponieważ 1)średnio mi się podobają, 2) nie mają szybki co może być uciążliwe na dłuższej trasie jeżeli będzie się chciało jechać szybciej. Po przeglądaniu paru stron z ogłoszeniami spodobał mi się ww xj diversion f. Gdy zobaczyłem ceny w Polsce zacząłem się zastanawiać czy nie lepiej będzie ściągnąć motorek uszkodzony z przebiegiem 0-1000mil i zrobieniu go. Znam realia w Polsce i po prostu boje się że kupię motocykl który wcześniej wyglądał tak samo jak te wszystkie rozwalone na zagranicznych aukcjach (a niestety nie wszystko jesteś w stanie sprawdzić przed zakupem). Podczas pobytu w USA kolega kupił igłe FZ6 z 2007 roku z dobrym przebiegiem za 3200$ dlatego też pomyślałem o sprowadzeniu moto. Chciałbym się wam zapytać czy ktoś z was już sprowadzał motor i czy w ogóle opłacalne jest by kupić uszkodzony sprzęt.

 

Mógłby ktoś napisać coś więcej o XJ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roku z dobrym przebiegiem za 3200$ dlatego też pomyślałem o sprowadzeniu moto. Chciałbym się wam zapytać czy ktoś z was już sprowadzał motor i czy w ogóle opłacalne jest by kupić uszkodzony sprzęt.

 

 

jasne cały czas ściągamy motocykle uszkodzone z USA bez oględzin i sprzedajemy jako idealne wersje Europejskie , proponuje również abyś sobie kupił kask z homologacją DOT itd.... będzie taniej, no a w Polsce to Cie handlarz naciągnie i na powypadkowy motocykl i kask :icon_evil:

 

A czy ja jeżdżę w mieście sportem? Nie. Taki jest mój punkt widzenia i ch*j. A jak dla mnie to możesz nawet traktorem po mieście zapie*dalać.

 

 

Nikt nie pisze, że Ty jeździsz. Osoba zakładająca temat jasno sprecyzowała, że motocykl będzie użytkowała w mieście. Dlatego piszemy, że wybór R6 to nie najlepszy pomysł....

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się wam zapytać czy ktoś z was już sprowadzał motor i czy w ogóle opłacalne jest by kupić uszkodzony sprzęt.

 

uszkodzony być może, ale ten wygląda jak na moje oko laika kiepsko: lagi złamane, potrzebne nowe. koło wbite w chłodnicę/ kolektory - nie wiadomo jak tam wyglądają uszkodzenia. nie widać jak wygląda główka ramy, ale jest spore prawdopodobieństwo, że też oberwała. rozwalona czacha, brak połowy owiewek, a to najtrudniejsze części do kupienia, przy nowym motocyklu może się okazać, że tylko u importera, za grube tysiące. poza tym: wiesz, jakie ma papiery ten motocykl? salvage title? co wiesz o sprowadzeniu i rejestracji ze stanów, poza tym że "kumpel kupił za 3200"?

 

uszkodzony można kupić, ale nie rozwalony, albo jak się człowiek zna na tym i sam sobie naprawi. myślisz, że dlaczego oni nie naprawiają, tylko sprzedają złom z dużą stratą?

IMHO: daj sobie spokój z tym pomysłem

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem Waszych rad i chyba dam sobie spokój z tym uszkodzonym moto. Poprzeglądałem parę ogłoszeń i znalazłem coś ciekawego.

 

Mianowicie : http://motoallegro.pl/super-yamaha-xj600s-...1325214416.html

 

Czekam na Wasze opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem Waszych rad i chyba dam sobie spokój z tym uszkodzonym moto. Poprzeglądałem parę ogłoszeń i znalazłem coś ciekawego.

 

Mianowicie : http://motoallegro.pl/super-yamaha-xj600s-...1325214416.html

 

Czekam na Wasze opinie

 

 

"... tłumik dodaje 7 km... " hahahahahahaah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"... tłumik dodaje 7 km... " hahahahahahaah

 

Hmmm a co Cię tak śmieszy.... :bigrazz:, w Twoim motocyklu, może i nic nie da. Ale zazwyczaj - sam slip on daje jakieś 3KM ale kompletny układ może dojść do 10 KM, wrzucając PC + filtry jeszcze więcej....

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a co Cię tak śmieszy.... :bigrazz:, w Twoim motocyklu, może i nic nie da. Ale zazwyczaj - sam slip on daje jakieś 3KM ale kompletny układ może dojść do 10 KM, wrzucając PC + filtry jeszcze więcej....

 

 

Nic o tym nie wspomniał a gdyby takie coś zaszło pochwaliłby się pewnie:D Każdy może sobie napisać, że puszka daje " 7 km" w xj6 :icon_biggrin: .... Pozdrawiam :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koniec sagi pt: zakup motocykla :)

 

Po rozważeniu wszystkich za i przeciw, po przeczytaniu wielu opinii, oraz po przeglądnięciu dużej ilości ofert, w zeszłym tygodniu stałem się szczęśliwym posiadaczem SUZUKI 650 GSX F. :icon_twisted: Motocykl jest z 2009 roku, ma 5k przebiegu i był sprawdzony w serwisie. Zapłaciłem za moto 15000 (myślę, że to bardzo dobra cena) więc teraz tylko muszę znaleźć kombinezon i całą resztę. Poniżej przesyłam link do zdjęć (fotki robione były w pażdzierniku br.)

 

Teraz czekać tylko aż ten śnieg stopnieje :icon_mrgreen:

 

http://www.bikepics.com/members/michalaki/09gsf650/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w de jest obniżka na Fazery S2, chyba za 5.700€ do wyrwania nówki. Model wychodzący, stad obniżka.

Jakbym był na kupnie to szukałbym XJ6/FZ6/Bandit ale to w sumie kwestia ridera co wybierze. Te 2 motocykle FZ6/R6 sa tak rożne ze powinieneś obu dosiąść. Obie maszyny różnią się dosyć znacznie wysokością siedzeń (4-5cm) wiec sprawdź czy na R6 będzie Ci równie wygodnie jak na Fazerze.

Jazda probna powinna wiele ci pomoc w wyborze

 

Edit:

Sorry, odpisalem po przeczytaniu 1 str. watku,

 

Do autora - gratuluje zakupu!

Edytowane przez R@F
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...