Skocz do zawartości

Jak domyć felgi


Krempy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie zmatowił lakieru felgi??

 

pzdr

 

Nie. Lakier na felgach jest dość mocny a szpraj do kuchenek aż taki mocny nie jest. Spróbuj takiego specyfiku, np. w LIDL`u można kupić spraj do kuchenek marki W5, tani i dobry.

 

 

To znaczy, że zasada, a nie kwas.

 

 

Kiepski byłem z chemii. Kwaśny zapach, kwaśny smak, to musi być kwas.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Oj, młodzieńcu smile.gif Jest stos tematów. Pryskasz ładnie na szmatę WD40 i jedziesz z koksem. A jeśli nie chcesz mieć brudnej felgi, zmień sma na conajmniej Road +, Factory Line albo BelRay Spuerclean.

Aż poleciałem zobaczyć jak mój BelRay się nazywa i faktycznie - jest jak kolega Vector mówi. Ja po kilku latach jeżdżenia na oliwiarce usiadłem na moto bez tego gadżetu i byłem zdziwiony dlaczego mam czystą felgę (wspomnienia z lat 90 i poczatku wieku ;) ale to brzmi ... ;) ).

Także z czystym sumieniem polecam BelRaya Superclean !

Smauję co około 600-800km , chyba ,ze jade po mokrym to wcześniej.

Edytowane przez Neno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja robię od zawsze tak i nie mam problemów z felgami.

 

Po przyjezdzie wieczorem (łańcuch ciepły) pryskam elf moto (mają teraz nową formułę piankową i jest bardzo tani) od wewnętrzej strony łańcucha pod wahaczem. Dodatkowo daje chusteczke higieniczna na plug, zeby przypadkiem nie psiknac po nim.. obroce raz kolem, spryskam caly lancuch i zostawiam do rana.

 

Dzieki temu ani nic nie chlapie, ani nic sie nie przykleja. Przez cala noc preparat grawitacyjnie splynie miedzy o-ringi w lancuchu (bo jest smarowany wewnetrznie od gory) i naprawde swietnie trzyma.

 

Smaruje wtedy, gdy widze ze trzeba.. np gdy smar zaczyna znikac z lancucha i jest go mniej niz 30% na oringu(latwo to sprawdzicz na o-ringach gdy pojawia znika czern i pojawia sie oryginalny kolor lancucha).

 

....

Smarowanie łańcucha na tyle wcześniej aby stężał smar to super pomysł a raczej prawidłowe działanie ale jakie Ty o-ringi widzisz w swoim łańcuchu jak kolor zmieniają to ja nie mam pojęcia.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyscie mieli problem z domyciem czegokolwiek po smarach itp. To polecam wam srodek Brudpur , doczyszczam tym chale produkcyjne i nie ma takiego smaru co by nie chcial zejsc nawet z betonu nawet jak ma 8 lat i jest tani butelka litrowa koncentratu kosztuje w granicach 9 zl .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chusteczki dla niemowląt. Nieagresywne i delikatne dla skóry dzieci itp. itd. Nie wiem tylko jakim cudem zmywam nimi smar, lakierobejcę ale też spaloną gumę i smołę z tłumika. Szczerze polecam.

 

Warto też mieć je ze sobą podczas jakichś wycieczek, można się szybko odświeżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...