Skocz do zawartości

Honda cbr 125 na jesienno- zimowy sezon


wibatbg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy komuś z Was udało sie dorobić jakieś owiewki na nogi, szyby w celu jazdy w chłodne dni jesienne ? Ja takie coś skonstruowałem. Spisuje się świetnie ,jedzie się dosłownie jak w kbriolecie jeżdże nawet w czasie porannych przymrozków/dojazd 33 km do pracy / i wszystko ok ale czy ktoś może produkuje szyby lub owiewki na nogi do tego modelu ? bo przyznam że wygląd to mój sprzęt po tym tuningu ma niezbyt. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą ja nawet mówię że ma wygląd podobny do starego traktora takiego typowego sama ale to jest jeszcze nie obrobiona pleksa powinna być zaokrąglona u góry , lepiej ugięta Mocowanie raczej nie ulegnie zmianie bo takie jakie zrobiłem jest bardzo stabilne , no tak to jest narazie prowizorka , a prowizorki mają długi żywot. Jeśli chodzi o powiew wiatru podczas jazdy to przy 80 czy 90 km na godzinę nie ma żdnego podmuchu. ani na nogi ani na klate a szybe w kasku mam cały czas podniesioną do góry i nawet nie jest ona potrzebna. I jeszcze jedno cała ta przeróbka kosztuje niewiele ponad 100 złotych.

 

Szyba pleksa-40 PLN

rurka 130 cm długości- 13 PLN

płaskownik 6/25mm- około 20PLN

owiewki na nogi z paneli ścienn-2x70cm

150x100cm jakiejś wykładziny na wyłozenie owiewek nóg

4 uchwyty kątowe około 3-5 PLN/szt

około 30 śrubek-??? PLN

troche farby na makijaż

 

dodatkowo

kufer tylny na 2 kaski około 120 PLN

płaskownik 6/25mm około 150 cm do zamontowania

 

Ceny podaję ze sklepu DAO w Tarnobrzegu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Z taką dużą szybą jest duży opór wiatru, jak z tym radzi sobie te 15kucyków? ;)

 

 

Szyba będzie mocniej ugięta i wyprofilowana ale oprucz szyby to te dorobione owiewki i kufer z tyłu też działają hamująco . Narazie leci 100km/h więc na jesień i wczesną wiosne wystarczy a na lato wszystko jest demontowane bo po co takich osłon gdy będzie gorąco ? no w deszcz by się przydały Prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zadam, może troszkę głupie pytanie, ale nie lepiej Ci było kolego sobie kupic, jakiegoś choppera 125, niż robic coś takiego z cebry? :biggrin:

 

Myślę że było by to dużo rozsądniejsze, i na pewno wygodniejsze. :biggrin:

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam ! Owszem ale trafiła mi się okazja i kupiłem taki a że jeżdże dużo w zimie jak nie ma śniegu więc takie coś wykombinowałem za dosłownie pare groszy. Dodam że obecnie już szyba troche inaczej wygląda jest u góry zaokrąglona lusterka sa podniesione do góry a to wysoko zlikfidowane Dzięki za wpisy adlatego tym się dziele bo ludzie nieraz kombinmują i może się to komuś przydać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...