Skocz do zawartości

Zepsuli mi wał ? przy zmianie korby


Szoti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale Piotrze chyba nie wziales pod uwage, ze warsztat zajmujacy sie walami, na codzien zajmuje sie walami do samochodow. Wiec wszystko mozliwe ze nie mieli zbyt duzego doswiadczenia w wymianie korbowodow motocyklowych i zrobili to tzw. na odwal, bo raczej watpie zeby przy skladaniu karterow tak zbil wal, zeby tak go potraktowac trzeba byc niezlym asem.

Edytowane przez pikus91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowca z ojca firmy przwiózł wał obebrał go.. wracając z trasy i ja odrazu do garażu po wsadzeniu w prawą część karteru ladnie weszło bez młotka czy czegos w tym stylu i jak kręciłem wałem w jedym karterze to juz miał małe opory po wsadzeniu w drugą część silnik społowił sie bez problemu skręciłem kartery a wał stoji popusciłem śruby od karterów i z oporami ale kręcił sie i potem zobaczyłem te wybrzuszenie...

 

Ps.. zdziwiło mnie to że za robote chciał tylko 50 zł

Edytowane przez Szoti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wał upadł komuś na podłogę, albo został zmiażdzony w imadle? :rolleyes:

 

Widziałem już taki warsztat we wrocku, niby bardzo stary i szanowany, a łożyska z wału MZ koleś zdejmował młotkiem i przecinakiem :bigrazz:

Tchórze zostali w domu, słabi zginęli po drodze, przetrwali emzeciarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do upadnięcia możliwe bo jest lekko tknięty gwint od strony zapłonu ale dla mnie nie spadał

 

panowie chcem kupić wał z usa i teraz pytanie czy wał w Cr 250 z 1987 był taki sam jak w 1985 ???dodaje fotki obu roczników wału

 

ROK 1987

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/1987-HONDA-...sQ5fAccessories

 

 

ROK 1985

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/CRANKSHAFT-...sQ5fAccessories

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowca z ojca firmy przwiózł wał obebrał go.. wracając z trasy i ja odrazu do garażu po wsadzeniu w prawą część karteru ladnie weszło bez młotka czy czegos w tym stylu i jak kręciłem wałem w jedym karterze to juz miał małe opory po wsadzeniu w drugą część silnik społowił sie bez problemu skręciłem kartery a wał stoji popusciłem śruby od karterów i z oporami ale kręcił sie i potem zobaczyłem te wybrzuszenie...

 

Ps.. zdziwiło mnie to że za robote chciał tylko 50 zł

od kiedy wał osadza sie z pomocą młotka???piszesz ze ładnie weszło bez młotka-czyli musiałeś kiedyś młotkiem już osadzać,w wał młotem walić można tylko 25kilowym przed wyżuceniem go na złom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie maskra byłem u tego typa od wału powiedziałem co i jak że przed wymianą korby kręciło sie wszystko ok i nie było garbów a ten domnie "troche cięzko było zmienić ten korbowód ale musii być ok pokazuje mu ten wał a on domnie ze on to zrobi ja mówie ale jak ? a on że tu sie tokarnią wybrzuszenie zetnie i będzie dobrze powiedziałem żeby oddawał kase bo po jego naprawie rozleci mi sie to w silniku coś tam przysapał i w ogóle zero przejęcia tym że to zje*ał.. to teraz jestem głęboko w dupie ...; /

 

Ps.. jeszcze patrze dziś na ten wał i przeciwwagi są lekko pochylone do środka.... masakra.. jutro ide do tokarza żeby mi wyprasował tą nową korbe.

 

Jak ktos ma wał od crki prosze dać znać; )

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Szoti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie to, mechanicy samochodowi uważają że skoro potrafią naprawić auto to co za problem naprawić motocykl a potem takie kwiatki wychodzą. Pewnie jakiś rzeźbiarz podjołby się naprawy tego wału ale na twoim miejscu szukałbym nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedziałem żeby oddawał kase bo po jego naprawie rozleci mi sie to w silniku coś tam przysapał i w ogóle zero przejęcia tym że to zje*ał.. to teraz jestem głęboko w dupie ...; /

 

 

 

stary albo ty nie masz jajec albo jesteś nie poważny

sorry że tak pisze ale weź i idź do niego jeszcze raz i poproś o zwrot kasy, w końcu to on Ci to popsuł, chociaż powinien naprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...