Skocz do zawartości

Yamaha FZR600R Genesis


jurekkk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Motocykl w awarii to Yamaha FZR 600R Genesis rok 1990 silnik: 3He 600ccm

wydech przelotowy prawdopodobnie LeoVince

otóż to stało się z dnia na dzień,jeździłem yamahą w piękne dni. Pewnego kolejnego ładnego dnia postanowiłem znowu sobie pojeździć lecz stało się coś dziwnego Yamaha odmówiła posłuszeństwa, a mianowicie przestała odpalać na dotyk tylko po długim kręceniu zaczyna dopiero łapać.

 

Wcześniej zawsze paliła od strzała nawet bez ssania, a teraz nawet z ssaniem czy bez nie chce odpalić od razu ,trzeba kręcić dobrych kilka razy by coś zaczynało łapać ,a jak już zaczyna łapać to dalej kręcić i wtedy jakoś odpali a po przejażdżce i postoju parę godz moto już normalnie odpala bez żadnego oporu jak i ciepły silnik oraz zimny, lecz usterka pojawia się znowu na następny dzień i jest zawsze tak samo..

potrzebna reg czy tez być może coś padło?

wiem że gaźniki są do synchro lecz to raczej nie tu przyczyna będzie siedziała:P

zawory? chyba odpadają bo nie stało by się to ot tak z dnia na dzień.....

moduł?

regulator?

czy tez coś innego się mogło stać?

Jeżeli coś jeszcze trzeba dopisać bądź wyjaśnić by dojść przyczyny to chętnie napisze lub tez nagram jakiś filmik co się dzieje

z Góry dziękuje za odpowiedzi co czynić by Yamaszka znowu zaczęła normalnie gadać

Edytowane przez jurekkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aku jest nowe , ładowanie w porządku ssanie jak najbardziej ok

najwyżej poczekam aż odłożę trochę kasy i udam się chyba na full serwis reg zaworów, synchro gaźników oraz uszczelnienie ich +zmiana uszczelek pod głowicą,cylem,uszczelniaczy zaworów, zmiana świec na irydowe,wym uszczelek pozostałych tych ważnych:bo jeszcze myślałem nad padniętym reg bądź modułem ale czy to to ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ot tak stało by się przez to z dnia na dzień raptem ? nie wierzy mi się ,że w jeden dzień jest wszystko ok ,a na drugi dzień już nie i wtedy zaczęły się schodki z kłopotami podczas odpalania

 

co do kranika on tam pełni rolę taką aby zakręcone było paliwo podczas np zdjęcia wężyka z pompy lub tym podobne :P

nie ma on za dużo do gadania jak się zostawi odkręcony na noc (cały czas miałem odkręcony i było wszystko jak w najlepszym porządku, aż do jednego pięknego dnia.... który stał się uciążliwym

Króćce hmmm dwa chyba mają przepusty minimalne .......

jeszcze dokładnie sprawdzę

Edytowane przez jurekkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aku jest nowe , ładowanie w porządku ssanie jak najbardziej ok

 

 

Ale ze cudow nie ma to ktoras z tych rzeczy szwankuje.

Ladowanie sprawdzales jak ?

A jak sprawdzales ssanie ?

To ewidentnie wyglada na brak paliwa, silnik musi wpompowac sobie w komory paliwko zeby wreszcie zapalil po dluzszym postoju.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pompka?? czy rano przy włączeniu zapłonu pompka napompuje gaźniki do pełna, czy lata sobie bez oporu. Na pewno problem tkwi w układzie paliwowym (pompka, gaźniki)

 

kranik?? zalewa przez noc, na nast. dzień problem z odpaleniem bo po prostu zalany

 

 

kranik?? haha!! w tym moto kranik jest zwykły jak przy WSK jest cały czas otwarty i z reguły sie go nie zamyka hyba że na zime, bo pompka i tak paliwa nie przepuści.

Wiem bo miałem taką i twierdzę że nie ma cudów: albo nie dostaje paliwa albo dostaje go za dużo (pompaka, gaźniki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nie ma tak zeby gazniki "zakonczyly zywot".

Zawsze dadza sie zregenerowac, no chyba ze koszt naprawy przekracza koszt zakupu dobrych uzywek.

Wiesz chociaz co sie stalo ?

Regler kup np rzemiesniczy 5 przewodowy i podlacz bez wtyczki i sprawa ladowania zalatwiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...