Skocz do zawartości

WSK/WFM DZIK


strabek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No dokładnie. Znajdziesz trupa czy ramę to możesz ewentualnie coś z tego rzeźbić. Ale żeby mieć całą lub prawie całą WSK i ją pociąć to masakra jest, bliższa droga jest do jeżdżacego moto niż do wydumki, więc tędy trzeba iść. Ja zeszłego roku wytargałem ze złomu ramę od Janka, nie wiem po co mi, nie chciałem Junaka nawet, ale ramę wziąłem i wrzuciłem na strch. Minął rok i mnie oświeciło - poskładam Janka, sobie myślę. No i zacząłem teraz kompletować co nieco.

 

Niedawno wyciągnałem ze złomu ramę do Komara, wząiłem z niej przednią lampe resztę odłożyłem. Ale nie czułem się na siłach więc dziś ją sprzedałem. A że się okazało iż był to rarytas to poszedł za grubą kwotę do jakiegoś fanatyka który reanimuje podobne cudo. Byle do huty nie trafiło.

 

Czasem warto wziąć żeby chociaż leżało. A to z kimś wymienić, albo kogoś wesprzeć i po prostu podarować. Zeszłego weekendu ładny bak od WFM znalazłem, nie potrzebuję ale zdrowy i czysty w środku jest więc niech leży, a może komuś ze znajomych się przyda.

Nie wszystko sie bierze ze złomu bo są czasem totalne kupy.

 

Natomiast w przeróbkach trzeba być ostrożnym. Trzeba wiedzieć co się psuje i tnie, czy może mieć jakąś wartość, niekonieczne finansową ale historyczną. Co innego gdy potniesz Ogara 200 a co innego gdy potniesz Rysia lub Żaka. To samo z WSK, jednych było i jest pełno a innych było mało i gdzieś w tym kraju jest ktoś kto akurat potrzebuje zwłoki takiej rzadkiej WSK którą chcesz ciąć.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszyscy sie rozumiemy. Co do Janka też mi się marzy poskładać do kupy, mam kierownicę :biggrin: to dobry początek...

 

Co do wymiany to stosuje układ - części samochodowe za motocyklowe. Mam tez inne fanty jak %, ubrania, rtv, agd... wszystko można wymienić :biggrin: Np. za drukarkę do kompa dostałem felgi motylki do mirafiori. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniądz traci na wartości, teraz handel wymienny w modzie. :biggrin: Ja ramę od Komara sprzedałem za fajną kwotę + zawieszenie przednie, rozbieralne do Romecika które jest trudno dostępne w tych czasach a potrzebuję właśnie takie.

 

% też dobra waluta. :biggrin: Dla mnie tym bardziej bo siostra po swoim weselu zostawiła mi karton takich "pieniędzy" a ja sam nie przepadam akurat za 40-procentowymi nominałami.

 

Masz kierę do Janka to już coś. :clap: Ja mam tylko gołą ramę, nie lada wyzwanie.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam tzw dzika w domu.Zrobionego przez mojego dziadka który służy mu już z ładne 30 lat.Rama oraz wszystkie elementy byly robione recznie i łaczone do kupy.Dodam ze jest tam zamontowany silnik od WSK 125 i ma naped na przód :)

Witam

Też mam jeszcze taki sprzęt produkcji dziadka, ale z tylnim napędem.

Wygląda to tak:Link, Link2 w wersji ze zdemontowaną przyczepą :crossy:

Trójkołowiec pracuje na siebie do dziś. Widziałem już kilka razy taki zacny sprzęt z przeniesieniem napędu na przód i musze przyznać ze to ciekawe konstrukcje :clap:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...