Skocz do zawartości

CBR600RR z lat 2005-2006-opinie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam pytanie, jakie są/macie opinie nt. Hondy CBR 600 RR, ale z roczników

2005-2006, czyli już po tzw. lifcie? Jakie są + i - tego motocykla?

Pytam, bo jakoś nie mogę przyzwyczaić się do FZ1 mimo przejechanych już 1200km(w

1 miesiąc) i chyba będę ją sprzedawał na wiosnę. Jakoś na R1 trasa 300km mniej

mnie męczyła niż na Fazerku, mimo takiej samej prędkości. Chyba mi sie plery do

pochylonej pozycji przyzwyczaiły hehe.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600RR z lat 03-06 ma jedną, ale za to zajebistą wadę - NIE JEDZIE!

 

Ten silnik to jakaś masakra. Moje stare ZX-6R z 98 roku miało więcej wigoru w dolnym i średnim zakresie obrotów, niż właśnie RR z 2005 roku, którą kiedyś miałem okazję trochę pojeździć. Żyć zaczyna dopiero powyżej 10000 obrotów, poniżej nie dzieje się kompletnie nic. Świetne hamulce i bardzo fajne, neutralne prowadzenie w żaden sposób nie są w stanie tego zrekompensować. A do tego zegary wyglądają jak ze Skody Favorit :bigrazz:

 

IMO, po przygodzie z jakimkolwiek litrem, czy nawet mocniejszą 600, nie będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

600RR z lat 03-06 ma jedną, ale za to zajebistą wadę - NIE JEDZIE!

 

No nie jedzie, oj nie jedzie. Gixer K1 ją zjada jak chce. Wiem, bo byłem świadkiem. Trochę za bardzo chyba chcieli ucywilizować tą 600... A wyszło coś co nawet na prostej ma problem z rozpędzeniem się do dwóch paczek :biggrin:

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CBR600RR faktem jest, że na prostej nie dogoni litra ale na ciasnych zakrętach jest nie do pokonania. W trasę nie nadaje się ale ten motor nie został stworzony do turystyki.

 

 

 

 

Święte słowa!Mistrz prostej zawsze będzie narzekał :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600RR z lat 03-06 ma jedną, ale za to zajebistą wadę - NIE JEDZIE!

 

Ten silnik to jakaś masakra. Moje stare ZX-6R z 98 roku miało więcej wigoruRR z 2005 roku, którą kiedyś miałem okazję trochę pojeździć

 

Rossi... mogłeś dosiąść jakąś nie zajechaną RR ;p

 

600RR a ogólnie żadnej Hondy nie kupować to totalna mina jak nie panewka się obróci /to biegi wyskakują/to cylindry pękają ogólnie nawet Hyosung lepszy !! Honda BE !! Nie radzi się nigdzie na drodze czy moto gp czy Supersport.Marka ta nie ma żadnych + tylko same - - - - Suzi wszędzie dominuje :buttrock: Dal tej marki :notworthy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600RR a ogólnie żadnej Hondy nie kupować to totalna mina jak nie panewka się obróci /to biegi wyskakują/to cylindry pękają ogólnie nawet Hyosung lepszy !! Honda BE !! Nie radzi się nigdzie na drodze czy moto gp czy Supersport.Marka ta nie ma żadnych + tylko same - - - - Suzi wszędzie dominuje :buttrock: Dal tej marki :notworthy:

Rzeczywiście, sukcesy Hondy w MotoGP to bardzo poważny argument przemawiający za kupnem 600RR. Podobnież jak rezultaty w Supersportach, gdzie ścigające motocykle z drogowymi odpowiednikami łączy chyba tylko wspólna rama. Znasz jeszcze jakieś fajne dowcipy? :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani K1 600, ani ZX 600 1998r nie ma lepszego silnika od 600RR 2005-06r.

Owszem 600RR z roku 2003-04 cierpiała na brak mocy w średnim i niskim zakresie obrotów ale wersja po lifcie już na to nie cierpi.

Jeśli sądzicie stara Kawa lub Suzuki ma lepszego kopa od RR to za ten stan rzeczy odpowiada tylko i wyłącznie złudzenie ( i subiektywnie są szybsze).

 

Oczywiście po przesiadce z 1000 czy nawet nowszego 750 każda 600 będzie żałośnie słaba. Zamieniać można tylko zawsze z tą zasadą, że ku większej pojemności i tym samy większej liczny KM.

 

Na 600RR miałeś problem Vector z rozwinięciem 200km/h?

Moja F4i z przebiegiem 70 tys km, ze mną 189cm, 100kg - bez starannego składania się za owiewkę, dynamicznie rozpędzała się do 220km/h a dopiero później przyspieszenie było ślamazarne.

 

Wniosek nasuwa się sam. Mieliście do czynienia z zaniedbanymi lub częściowo blokowanymi egzemplarzami.

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wydaje mi się żeby 600RR była wolna, wiem jednak jedno R6 z roku 2006-2007 popieprza cholernie ale w górych obrotach, w dolnych i średnich moja F4i bije ją na głowę ponieważ tam R6 jest po prostu słabiutka, myślę że 600RR to udany motorek, zawsze możesz kupić na kilka miechów i się przekonać jak dobrze kupisz to pewnie nie stracisz bo towar jest chodliwy. POZDRO.

LAKIERNICTWO MOTOCYKLOWE - 889 423 626

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ładny motorek a jak warczy na tłumiku leosia vinca to po prostu muzyka:) siedziałem na tym i moge powiedziec ze w porownaniu z kawa 636 z 2006 roku ma sporo nizej siedzonko dlatego jest bardzo przyjazny jak dla mnie. Jeśli chodzi o osiągi to sa chyba troche gorsze niz u zielonej ale dla mnie to nie ma najmniejszego znaczenia bo i tak nie jezdzi sie wiecej niz 170km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...