Skocz do zawartości

Awaria


Michal xb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam problem, i pytanie. Wczoraj zaczęło dziać sie coś dziwnego w moim ulyssesie . Mianowicie , gdy wrzucam bieg trzymając sprzeglo , z silnika wydobywają sie niepokojące dźwięki a moto delikatnie ciągnie do przodu, aż wkoncu gaśnie. Teraz nie wiem czy to tarcza sprzęgła czy lozysko czy może jakaś inna przyczyna . ( a, linka sprzęgła jest ok wiec to raczej nie przyczyna )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź:

- luz na lince (ok 2-3mm)

- napięcie łańcucha sprzęgłowego (mały wizjer / luz ok 9,5 - 12,7mm na zimnym silniku)

- ślizganie lub ciągnięcie sprzęgła eliminuje się śrubą w dużym wizjerze (ta środkowa, nacięta na śrubokręt płaski)

- stan oleju sprzęgłowego (równo z zębami sprzęgła)

Hałas może być powodowany luźnym łańcuchem, ciągnięcie złym wyregulowaniem.

Rada: przy odkręcaniu wizjera dużego motocykl winien być przechylony na stronę prawą (nie na stopce), w innym wypadku będzie ciekł olej sprzęgłowy.

Sprawdź te elementy i daj znać...

Powodzenia

Edytowane przez maarp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz wyglada tak : odkrecilem dwa dekielki , od łańcucha sprzeglowego i od sprzęgła , w środku zamiast oleju jest kawa z mlekiem czyli woda. Na bagnecie jest czysty olej . Wiec sprzeglo chodzi na oddzielnym oleju tak ? .jak byś mógł podaj mi swój mail GG albo najlepiej nr. Tel.

Edytowane przez Michal xb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kurcze nie wiesz co masz ???

Przeciez to silnik HD, masz olej silnikowy, sprzeglowy i w skrzynce biegow.

Koledzy w temacie o Sportsterze podaja sdresy serwisowek- sciagnij sobie i sprawdz jaki olej powinien byc w sprzegle po czym wymien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...