Skocz do zawartości

KTM EXC 300


Rekomendowane odpowiedzi

uszczelka jakaś tam powinna być, ja też mam przedmuch bo dyfuzor pokiereszowany bardzo i za cholere nie moge do dopasować żeby było dobrze... A sprężynki powinny być 3.

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz czyli jednak brak.. czyli masz prawie taką samą sytuacje jak ja ;) i bardziej słychać motor właśnie tam niż z tyłu.. a może być to przyczyną, że czasami mocy nie ma motor.. ?

Połączenie jest elastyczne ale musi być szczelne. Ja musze dorawac nowy dyfuzor bo z mojego nic nie bedzie...

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja muszę założyć uszczelkę bo w ogóle jej tam już nie ma tak teraz patrzyłem.. :icon_razz: a co do sprężynek to wiesz, gdzie je mogę dostać bo na allegro nic nie mogę dopasować.. albo źle patrze.. :banghead:

Pojęcia nie mam u olka mozesz spytać ale nie wiem czy jest sens, w jakimś sklepie napewno dokupisz takie sprężynki tylko nie mam pojęcia w jakim to moze być.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dobrze uszczelnij, ponieważ tłoczek może zassać trochę syfu i się przytrzeć. Popatrz na ten schemat http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...se_Zweitakt.gif na tym schemacie bardzo dobrze widać, żę silnik 2t zasysa resztki spalin do cylindra z gruszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że dymi to pikuś, że hałasuje też ale traci moc i więcej pali.........nie w każdym moto jest to odczuwalne exc 300 ma takiego kopa że i pewno z kawałkiem rury wodociągowej zamiast dyfuzora by latał :D

 

niespalony olej w wydechu 2T to norma aczkolwiek jak leje sie hektolitrami z końcówki wydechu to albo

-zła regulacja

-nieszczelne połaczenie dyfuzor/cylinder (brzmi absurdalnie ale tak jest silnik wtedy ma zbyt niską prędkość gazów wydechowych, ponieważ dyfuzor wytwarza podciśnienie, i niespalony olej zalega w dyfuzorze i wylewa sie końcówka wydechu i nieszczelnym połaczeniem.. )

-zbyt powolna jazda :D wyjedź na kawałek prostej (bo to moto ciężko pałować w terenie :D ) i daj mu w p***de do oporu z 2-3 razy i nie powinno sie lać :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że dymi to pikuś, że hałasuje też ale traci moc i więcej pali.........nie w każdym moto jest to odczuwalne exc 300 ma takiego kopa że i pewno z kawałkiem rury wodociągowej zamiast dyfuzora by latał :D

 

niespalony olej w wydechu 2T to norma aczkolwiek jak leje sie hektolitrami z końcówki wydechu to albo

-zła regulacja

-nieszczelne połaczenie dyfuzor/cylinder (brzmi absurdalnie ale tak jest silnik wtedy ma zbyt niską prędkość gazów wydechowych, ponieważ dyfuzor wytwarza podciśnienie, i niespalony olej zalega w dyfuzorze i wylewa sie końcówka wydechu i nieszczelnym połaczeniem.. )

-zbyt powolna jazda :D wyjedź na kawałek prostej (bo to moto ciężko pałować w terenie :D ) i daj mu w p***de do oporu z 2-3 razy i nie powinno sie lać :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężynki można dostać tu:

http://ktmsklep.pl

sprężynki nr. katalogowy 503.05.012.000

oringi nr. katalogowy 0770440030

Nie watro poszukać w sklepach samochodowych? Może akurat coś dopasuje, zamiast dać parwie 40zł za jedną sprężynke...

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie watro poszukać w sklepach samochodowych? Może akurat coś dopasuje, zamiast dać parwie 40zł za jedną sprężynke...

Zawsze warto :wink: ale jaka jest szansa powodzenia, a w kwestii formalnej 40PLN za dwie sprężynki :bigrazz:

Edytowane przez ghollum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że dymi to pikuś, że hałasuje też ale traci moc i więcej pali.........nie w każdym moto jest to odczuwalne exc 300 ma takiego kopa że i pewno z kawałkiem rury wodociągowej zamiast dyfuzora by latał :D

 

niespalony olej w wydechu 2T to norma aczkolwiek jak leje sie hektolitrami z końcówki wydechu to albo

-zła regulacja

-nieszczelne połaczenie dyfuzor/cylinder (brzmi absurdalnie ale tak jest silnik wtedy ma zbyt niską prędkość gazów wydechowych, ponieważ dyfuzor wytwarza podciśnienie, i niespalony olej zalega w dyfuzorze i wylewa sie końcówka wydechu i nieszczelnym połaczeniem.. )

-zbyt powolna jazda :D wyjedź na kawałek prostej (bo to moto ciężko pałować w terenie :D ) i daj mu w p***de do oporu z 2-3 razy i nie powinno sie lać :D

 

No i właśnie dlatego chce kupić te sprężynki i uszczelkę i zobaczyć co wtedy się będzie działo :wink: troche drogo w tym sklepie ktm.. a co do uszczelek to może lepiej kupic cały komplet ? za 100 zł są na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ostatnio bylem obejrzec exc 250(wiem temat dotyczy 300cc ale nie chce nowego robic) i jako ze po przeczytaniu jakie to ćwiara ma pierdoniecie to odpaliłem zaraz zapiołem 2 a tu ..... zgasł no to one more time i to samo. czego to jest przyczyna cos ze sprzeglem ? potem jak juz ruszylem to biegi szly normalnie wskakiwaly i wyskakiwaly latwo czyli rozlacza a zaden tez nie wypadl.

tak jest w tego typu motorach ze mu trzeba prawa reke od staru do oporu zeby w ogole ruszyl. sytuacja ta miala miejsce i na 1 i na 2.

tak pytam bo kolo go nie przedal a mam go u siebie w miejscowosci a i tak EXC planuje kupic na wiosne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...