Skocz do zawartości

"Konkurs" na najlepsza tekstylna kurtke turystyczna


Rekomendowane odpowiedzi

niestety z przemakalnościa tej kurtki jest troche kłopot. słabo trzyma. poza tym jest krotka i w dalsza droga to troche slabe rozwiązanie. poza tym jakośc wykonania samej marki jest na prawde porządna. mam spodnie i pod tym wzgledem pierwszy sort

jeżeli mówisz o NARDO jesteś w błędzie - kurtka sprawdziła jak najbardziej w deszczu i nie deszczyku tylko w kilku ulewach nic nie przemokło , zupełnie sucho pod spodem :) :icon_biggrin: --- krótka wcale nie jest wrecz idealnie skrojona pod względem długości lub kto jak woli krótkości - nic nie podwiewa nie zawiewa itd... Alee... zawsze jest jedno .. dodał bym do kurtki jeszcze ze dwie kieszenie a napewni jedną z tyłu ..

pozd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już o tym gdzieś pisałem

 

membrana koniecznie wypinana bo nawet najlepszy goretex w 30stopniowym upale nie da rady odprowadzić potu , a skutecznie ochroni przed dobroczynnym w tych temperaturach wiatrem

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy gdzie jezdzisz. jadąc np. w alpy słabo cie widze w letniej lekkiej kurtce ze względu na roznice temperatu na dole 30*C a na górze 5. tylko wypinane membrany ratują sytuacje. inaczej albo sie gotujesz albo zamarzasz.

 

na rok 2011 modeka wypuszcza fajny produkt z materiałów dupontowskich. całość oryginal cordura, sympatex i outlast.

 

wygląda dobrze i cena na dobrym poziomie (nie całe 1500zł)

 

 

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ze temat sie przyjal a ciesze sie tym bardziej ze temat powrocil na tory kurtek dostepnych z torow kurtek meega drogich i dostepnych gdzies za nasza zachodnia granica (zakladam ze kupujacy chcialby ja przymierzyc wiec wolalby kupic cos z marek dostepnych w wiekszych polskich miastach).

 

Co do Buse bo nie bede ukrywal ze mi sie te kurteczki spodobaly ale niestety jest ten "problem" wypinanych membran ktorych owe nie maja - maja tajemnicze okreslenie Z-liner przy nich ale to chyba nie jest to choc nie wiadomo co :)

 

Zakladajac wiec ze chcemy miec wypinana membrane i chcemy kupic kurtke ktora mozna przymierzyc i nie bedzie kosztowala wiecej niz 1000-1500 pln na co byscie sie nakierowali ?

 

Pozdrawiam,

bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ze temat sie przyjal a ciesze sie tym bardziej ze temat powrocil na tory kurtek dostepnych z torow kurtek meega drogich i dostepnych gdzies za nasza zachodnia granica (zakladam ze kupujacy chcialby ja przymierzyc wiec wolalby kupic cos z marek dostepnych w wiekszych polskich miastach).

 

Pozdrawiam,

bajzel

 

 

Rukka jest dostępna choćby u nas w sklepie. Mamy dużo modeli na miejscu, a jeżeli czegoś nie mamy, to ściągnięcie trwa do 10 dni roboczych i można spokojnie przymierzyć. A cena? Rukkę można dostać już od około 1,5 k. Czy to dużo?

 

na rok 2011 modeka wypuszcza fajny produkt z materiałów dupontowskich. całość oryginal cordura, sympatex i outlast.

 

wygląda dobrze i cena na dobrym poziomie (nie całe 1500zł)

 

Jak widać nie płaci się tu za markę, ale za użyte materiały. Podejrzewam, że taki Athos będzie dużo lepszy od zacytowanej wyżej modeki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rukka jest dostępna choćby u nas w sklepie. Mamy dużo modeli na miejscu, a jeżeli czegoś nie mamy, to ściągnięcie trwa do 10 dni roboczych i można spokojnie przymierzyć. A cena? Rukkę można dostać już od około 1,5 k. Czy to dużo?

 

moto-akcesoria dzieki za info ale mi to niestety niewiele pomaga bo z Krakowa do Szczecina mam 750km i to zdecydowanie za duzo zeby pojechac przymierzyc kurtke ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać nie płaci się tu za markę, ale za użyte materiały. Podejrzewam, że taki Athos będzie dużo lepszy od zacytowanej wyżej modeki.

 

A ja podejżewam ze z takimi ocenami warto się wstrzymac do czasu pojawienia się produktu w sprzedaży ;)

 

Widze ze jesli chodzi o przekonanie do producenta to duch przesądu wiecznie żywy. to tak jak z zamiłowaniem do golfa w TDI. obecnie to kiepskie wadliwe i drogie auto ale nadal traktowane w polsce jako wspaniałe i niezawodne. masakra

 

Myślę kolego moto-akcesoria ze z ocenami warto poczekać az cos dostaniesz w ręce a nie z założenia mowić ze bedzie źle.

 

widziałem i jedno i drugie i ten atos srednio mi się podobał. po prostu niski model to nie nalezy sie spodziewać szału natomiast nowa modeka jak najbardziej przypadła mi do gustu.

 

Mowisz ze płaci sie za materiały. no to chyba oczywiste ze jak coś szyte jest z maeteriałów topowego producenta to musi kosztować. lepiej zapłacić za porządne materiały niz za metke, nie sądzisz?

 

Tak czy tak spodnie na nowy sezon bede miał i zobaczymy pod jesien co to warte

 

A co do konstrukcji Z-liner to wlasnie jest ta ktora kazdy element ma oddzielnie :)

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do konstrukcji Z-liner to wlasnie jest ta ktora kazdy element ma oddzielnie :)

 

Ciekawe - czy to jest w takim razie rownoznaczne z wyjmowana membrana ? Lub chociaz podobne (np. da sie to zrobic ale nie jest takie wygodne jako "prawdziwa" wyjmowalna membrana)... wiele by to zmienilo bo wszystkie wyzsze modele Buse maja wpisane Z-Liner przy swojej membranie - ktos moze to potwierdzic ? Ma ktos ktorens z wyzszych modeli Buse ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe - czy to jest w takim razie rownoznaczne z wyjmowana membrana ? Lub chociaz podobne (np. da sie to zrobic ale nie jest takie wygodne jako "prawdziwa" wyjmowalna membrana)...

 

1. nie 2. nie

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jestem za biedny żeby kupować tanio". Następne ciuchy na moto kupię jak mnie będzie stać na komplet z Gore-texem. Albo Rukka albo Dane, albo Biker.

Ale tylko Gore. Bo gore do badziewnej kurtki nikt po prostu nie włoży - nie opłaca się.

Miałem symaptexy, hipory i inne wynalazki. Działają jak są nowe, albo do 2 lat po. A ja chcę żeby działało dłużej. Ot, taka fobia.. :)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe - czy to jest w takim razie rownoznaczne z wyjmowana membrana ? Lub chociaz podobne (np. da sie to zrobic ale nie jest takie wygodne jako "prawdziwa" wyjmowalna membrana)... wiele by to zmienilo bo wszystkie wyzsze modele Buse maja wpisane Z-Liner przy swojej membranie - ktos moze to potwierdzic ? Ma ktos ktorens z wyzszych modeli Buse ?

mam buse Nardo tak jak wcześniej pisalem membrama nie jest wypinana ale system wentylacji jest dobrze rozwiązany że do 25 oC jest wszystko ok , powyżej już się możesz zagotować .

http://www.defender.net.pl/product-pol-1-K...BUSE-NARDO.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam buse Nardo tak jak wcześniej pisalem membrama nie jest wypinana ale system wentylacji jest dobrze rozwiązany że do 25 oC jest wszystko ok , powyżej już się możesz zagotować .

http://www.defender.net.pl/product-pol-1-K...BUSE-NARDO.html

Nie wiem ile za to dałeś, ale jeśli tyle ile jest pod tym linkiem to w tej cenie IMHO miałeś lepsze opcje do wyboru:

 

http://www.4bikes.pl/product_info.php?cPat...roducts_id=3920

albo

http://www.4bikes.pl/product_info.php?cPat...roducts_id=1060

 

Obie kurtki z wypinaną ociepliną z outlastu i wentylacją, więc da się w tym jeździć przez większą część roku w naszym klimacie. Dodatkowo dobrze wykonane, porządne szwy. Moim zdaniem bardzo niedoceniana marka w segmencie turystycznym. Ja w każdym razie polecam.

 

http://gomoto.tv/

naszym motorem jest pasja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co to w takim razie oznacza ten Z-Liner ? bo zalatuje mi tutaj jakas marketingowa sciema :)

 

Buse Ravenna ma wypinaną membranę a także podpinkę ocieplającą.

A tu masz specyfikacje innych ich kurtek:

Buse

 

Edytowane przez Songo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...