Skocz do zawartości

Wybór samochodu i wielki dylemat


HELLBOY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

"Gas" moze faktycznie nadaje sie do gotowania ziemniakow, ale gaz jest najtanszym obecnie sposobem na podrozowanie. A instalka splaca sie momentalnie.

 

Pzdr

Niektórym nie a sie wytłumaczyc bo wierza w zabobony...

 

Np matiz LPG

miasto + korki max 10

trasa 90 km/h 5,5

trasa 120-130 km/h 8-8,5 lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym kupił fieste 1.4 TDCI ... i mówcie co chcecie ale bardzo udane auto... dość łatwo znaleźć godny egzemplarz w przeciwieństwie do golfów polo a3 itp...

 

osobiście wolę jeździć dieslem...

i nie ważne miasto trasa diesel lepszy... moja subiektywna opinia... nie poparta argumentami budowy technicznej ... wyłącznie własne odczucia...

 

gaz jest ogolnie ok.. wszystko trzeba przekalkulowac... ile jezdzi ... ile bedzie trzymał auto..

Edytowane przez Rafal_W_wa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym ryzkiem to niestety obawiam się że jednak wieksze w dieslu...

a to dwumas padnie.. kilka tysi w plecy.. a to wtryski a to turbina... a szrotów u nas nie brakuje...

trafiając jednak na dobry egzemplarz dla mnie akurat jazda jest przyjemniejsza dieslem...

omijał bym jednak auta młodych gniewnych... golf a3 itp... oczywiście są godne uwagi niektóre sztuki..jednak czujność przy nich wysilona na maxa

Edytowane przez Rafal_W_wa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawa Robby 50 ==> Yamaha XT 600E ==> Honda CB 900F Hornet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to są też przypadki samozaplłonu przez instalacje elektryczną... na pewno częsciej jak wybuch gazu...

 

to są mity że jeżdząc na gazie jeździsz na bombie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są też przypadki samozaplłonu przez instalacje elektryczną... na pewno częsciej jak wybuch gazu...

 

to są mity że jeżdząc na gazie jeździsz na bombie

tak, ale dodając samozapłon przez instalację i wybuch gazu, prawdopodobieństwo pożaru rośnie (wybuch gazu może dodatkowo zranić lub zabić).

mit czy nie mit, dla mnie to zawsze będzie bomba, czy to instalacja gazowa w samochodzie, czy zwykła butla w kuchni

Edytowane przez rachub48

Jawa Robby 50 ==> Yamaha XT 600E ==> Honda CB 900F Hornet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ropa czy benzyna to nie jest bomba ? Pieprzenie bambus, dlatego zaraz koło jajek trzymacie przynajmniej 5l wachy która przecież może wam to co nieco odgryźć. Sensowne argumenty się kończą, diesel wychodzi drogo nawet sprężyny amortyzatorów są droższe więc o czym wy panowie mówicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ropa czy benzyna to nie jest bomba ? Pieprzenie bambus, dlatego zaraz koło jajek trzymacie przynajmniej 5l wachy która przecież może wam to co nieco odgryźć. Sensowne argumenty się kończą, diesel wychodzi drogo nawet sprężyny amortyzatorów są droższe więc o czym wy panowie mówicie.

 

 

no tak ale troche przesadzasz... szansa na to że będzie musiał wymienić takie elementy jest znikoma... a nawet jeśli to róznice cenowe miedzy markami ... czy sie zdecyduje na polo czy na civica jest duzo wieksza niz w jednej marce diesel benzyna... kazdy powinien kupić to czym mu się lepiej jeździ...

ja wole diesla... w granicach 150KM można przyjemnie podróżować... w benzynie musi być min. 200KM ... wiadomo na auto miejskie nie ma takiego przełożenia... ale Diesel ze wzgledu na moment przyjemniejszy...

Diesla ciśniesz to spali Ci 8 zamiast 6 ... a benzyna moze spalić i drugie tyle... tym bardziej mały silnik...

miałem golfa V 1.6 105 i palił 12litrów ... a Bmw 730i 13-14 a bez porównania moc... ... focus tdci czy to miasto czy to trasa...8 ropy ...

benzyna schodzi w oczach a w małym silniku dla mnie jest nie opłacalna...

Edytowane przez Rafal_W_wa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy czy to dla benzyny czy Diesla znajdzie jakieś plusy i minusy. Zależy co kto lubi, Diesel ciągnie od najniższych obrotów, mało spali ale ktoś może nie lubić tego klekotu czy jego charakterystyki. Osobiście wole benzyne, ale jeżeli chodzi o ekonomie brałbym klekota najchętniej w Common rail'u. Z gazem jest różnie jeżeli się dba to nie powinien sprawiać problemów, lecz zaniedbany potrafi wkurzyć zresztą chyba ze wszystkim tak jest. Ropniak ma jeszcze jeden plus zawsze można skołować jakąś lewą ropke :cool: , sam myślałem o zmianie z tego powodu ale uznałem że za bardzo mi sie to nie opłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj -

serwisowałem Hondy przez 8 lat i niestety musze ci odradzić ten model civic w tym modelu ma mega problemy ze skrzynia biegów -naprawa głowna skrzyni przy przebiegu 40 tyś to nic nadzwycajnego ,czesto padały tam komp od srs, i wspomagania

a propo wspomagania to porazka jest tam elektryczne gdzie listwa przenosi tak dziury naszych dróg ze co 5 tyś trzeba ja podkrecac i wymieniac specjalne sprezyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...