Skocz do zawartości

Serwis Kawasaki Er-6


obniski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałbym zrobić serwis swojej maszyny. Zastanawia mnie tylko na ile jest to trudne. Nigdy wcześniej nie robiłem serwisu w motorze i nie wiem czy to jest tak samo proste jak w samochodzie czy jest coś wiecej o czym powinienem wiedzieć.

 

Motor to Kawasaki Er-6 2008r wersja z ABS. Zbliżam sie do 22.500km. W książce wyczytałem co tam niby powinienem zmienić ale jakoś to jest chaotycznie napisane. Czy poza olejem, filtrem oleju, filtrem powietrza powinienem zmienić coś jeszcze?? Wiem ze ostatni serwis był przy około 17.000km pojęcia nie mam co było zmieniane, wiem że było to robione przez autoryzowany serwis. Zastanawiam się nad świecami, czy jest to konieczne, jeżeli tak to jakie wybrać, zwykłe czy coś lepszego. Jaki ma to wpływ na jazdę? A co z zębatkami i łańcuchem, jak poznać że już czas na te podzespoły?

 

Wiem że moje pytania dla większości wydają się banalnie proste, ale nigdy wcześniej nie robiłem tego sam. Czas sie wreszcie nauczyć. Proszę o wyrozumiałość i wszelkie rady.

 

 

 

Dziękuję bardzo

Robert Obniski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świec nie trzeba wymieniać (są tam irydowe), filtr myjesz i nasączasz olejem przekładniowym albo specjalnym do filtrów,łańcuch jest zużyty jak daje się odciągnąć od zębatki. A zębatka jest zużyta jak ma zęby na kształt piły. Jak maszyna dobrze jeździ to nie widzę sensu robienia czegokolwiek poza wyczyszczeniem filtra powietrza i wymianą oleju. Zresztą sciągnij sobie serwisówkę i wszystko będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heniek128 - jeśli trzeba to się robi zawory, czy synchro przepustnic - niezależnie czy jeździ, bo dzięki takiemu podejściu jest coraz wiecej zajechanych maszyn. Do autora - napewno płyn hamulcowy do wymiany, olej, filtr oleju i ew. f. powietrza jeśli jest zwykły - reszte dopowiedzą koledzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...