Skocz do zawartości

Kawasaki zx6r


Ryjek Ocw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że w GPX tak kumpel miał że mu nie odpalał jak mało wiele słabszy akumulator był.

 

Można po polsku ? :icon_eek:

 

Gdyby akumulator był słaby to na zimno też miałby problem. Mimo wszystko nie zaszkodzi podpiąć się przewodami lub zwyczajnie podmienić aku.Cytat z forum ścigacz.pl

 

Cytat

"kamillassek"

 

miałem

podobny problem ze swoją zx6, na zimnym odpalała od strzała, na ciepłym czasmi kręciłem aż do końca akumulatora i nic, wymiana świec, kabli, synchro gażników, regulacja zaworów nic nie dała, może po miesiącu doszedlem że linka ssania odbija do konca a dźwigienka przy gażnikach jakiś milimetr nie cofała sie do końca, problem w sumie nie duży ale naciągnął mnie na nie małe koszty

 

 

Trochę pokrętnie napisane ale z grubsza chodzi o to, że linka ssania działa normalnie i odpuszcza a dźwignia zostaje i motocykl ciągle chodzi na niedomkniętym ssaniu.

Shinigami Napisano 04.11.2010 - 19:40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można po polsku ? :icon_eek:

 

Gdyby akumulator był słaby to na zimno też miałby problem.

 

Niekoniecznie. Gdyby bateria byla b. slaba to oczywiscie tak, ale czasem jest na tyle mocna zeby na zimno odpalal bez problemu a na cieplo brakuje pradu na iskre. Sam mialem taki problem najpierw z samochodem ( za mala bateria ) a potem z Suzuki ( za slabo ladowana bateria ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Gdyby bateria byla b. slaba to oczywiscie tak, ale czasem jest na tyle mocna zeby na zimno odpalal bez problemu a na cieplo brakuje pradu na iskre. Sam mialem taki problem najpierw z samochodem ( za mala bateria ) a potem z Suzuki ( za slabo ladowana bateria ).

A tak zapytam z czystej ciekawości, dlaczego na ciepło brakuje prądu na iskre a na zimno nie? :wink:

Pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt na zimno odpala mi bez problemu... a jak sie rozgrzeje i go krece i kerce czasem zamruczy ale nie odpala i Bateria zaraz siada... i wtedy trzeba pchac (co nie wyglada za dobrze i jest bardzo uciazliwe). Odpala odrazu jak sie tylko kolo ruszy. Wiec czy wymiana Swiec i akumulatora wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

a ja mam akurat odwrotny problem na ciepłym pali bez problemu ale na zimno to by ja */* strzelił dlamnie wygłąda na to że ją zalewa ale kiedy odpali to muszę jaj dodawać gazu żeby nie staneła dosłownie tak jak by ssania nie było kiedy się nagrzeje sanie pracuje obroty rosną przy podciąganiu może kyoś z was wie co może być dodam że to kawa zx 10 tomcat z 89r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie nie zakładałem dokładnie te same świece które były wcześniej, i potwierdziłem to sobie w katalogu ngk.

odnosnie świec - rozmawiałem ostatnio z kolesiem który naprawdę ma pojęcie i twierdzi że świece ngk to dla niego nie są dobrej jakości świece ... i on ich nie stosuje do motocykli które serwisuje ( przykład nówka ngk - maszyna kuleje ... świece bosch maszyna jak igiełka )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na świecach DESNO maszyna perełka :)

 

Mi się NGK trafiły tak badziewne, że motocykl przestał od dołu jechać. Palił normalnie, ale osłab w dolnym zakresie obrotów w cholerę. Po włożeniu starych NGK na których przyjechał z DE do polski o identycznym oznaczeniu motocykl znowu ożył. Czyli stwierdzenie jedno - badziew nam tu sprzedają bo NGK drugiej NGK nie równa.

 

Od tej pory śmigam na DENSO i od 6 lat zero kłopotów... Naprawdę POLECAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem fanem DENSO z własnych doświadczeń ale mają jedną wadę. Przynajmniej te z gwintem M10. Są zbyt delikatne. Klucz dynamomteryczny, moment 13NM i świeca poszła. Następne już nie pękały ale wyraźnie w dłoni czuć kiedy NGK już zatrzymuje się na uszczelce a Denso jakbym gąbkę kręcił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...