Skocz do zawartości

pomocy


chartis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie motor gb street przejechałem nim dopiero 55km więc jest na dotarciu tylko mam 2 putania

1.czy jak kazali mi dochodzić do 4tyśobr/min. to jak dałem koledze sie przejechać(mój błąd)i doszedł on do 7-8tyśobr/min nie jechał długo to mogło sie coś stać

2.czy mozna taki motor odpalać a popychu

ten motor jest nowy 50 pojemności i bez żadnych blokad prosze o odpowiedz

 

A i jest to 4sów

i jeszcze jedno pytanie do właścicieli takich motorów ile on pali??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie nic mu sie nie stanie od jednorazowego odkrecenia manetki

 

 

jesli ma to to biegi czyli normalna skrzynie biegow ( nie automatyczna ) to da sie odpalic na pych tylko po co ?? musi zapalac normalnie jak załozył producent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz odpalać na pych, ale jaki to ma sens?? skoro nowy to tym bardziej powinien odpalać normalnie z rozrusznika. Masz gwarancję? jeśli tak to jedź do nich i niech zrobią by było dobrze. A jeśli chodzi o obroty to czasem jest dobrze pociągnąć wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i czy można jeździć na sanniu przez powiedzmy pierwsze 100m czy odpalić na sanniu i poczekać w mia=ejscu aż sie rozgrzeje

 

A i dosłownie ostatnie pytanie po ile km zmienić olej w silniku prosze o odpowiedz i przepraszam za moją niewiedze :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym chińskim moto olej zmienia się przy pierwszym przeglądzie po 300 km.

Potem najczęściej się zmienia co 2 tysiące km, ale można i wcześniej - silnik z pewnością nie ucierpi na zmianie oleju co 1,5 tysiąca km ;P

Właściwie wszystko masz opisane w książeczce - przeglądy, oleje (zalecana gęstość), sposób docierania itd.

Aha, nie uczyli cię, że kobiety i moto się nikomu nie pożycza ;P ? Ja nikomu nie pożyczałem (pomijając brata ;P ) swojego chińczyka, bo wiem, ze większość młodych nie dba o nie swój sprzęt, stosując zasadę "Nie mój, więc go popiłuję".

 

Co do ssania, to wydaje mi się bardziej rozsądniejsze odpalenie na ssaniu, rozgrzanie silnika i potem wyłączenie ssania.

 

A znowu co do odpalania, nie odpalaj go na pych! To nowy moto, jeśli źle pali przy przebiegu poniżej 100 km to skorzystaj z gwarancji. Jeśli w jakikolwiek sposób by wykryli, że go na pych odpalałeś, to gwarancja przepada, bo nie stosujesz się do zaleceń producenta (warunek gwarancji).

 

EDIT: zapomniałem o jednym: jeśli dolewasz (nie zmieniasz, tylko dolewasz ;P ) olej do silnika, to pamiętaj, aby zalać go IDENTYCZNYM do tego, który już w silniku jest ;P Zalanie innym olejem może spowodować zważenie się oleju.

Edytowane przez oskarroza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki ale mam taki problem że jak mi go dowozili moto to zapomnieli wziąc książęczki z opisem jak docierać kiedy olej wymienić i wysłali pocztą i czekam aż dojdzi za jakieś 10 dni powinno dojść a narazie zostaje mi tylko pytać na forum :(

 

 

mam pytanie ile ustawić obrotów w gaźniku prosze o odpowiedz

 

czy jakiś z właścicieli wie ile pierścionków ma ten model pytam tak z ciekawości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...