Skocz do zawartości

Kawa ZR7S


bluecard88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki maly problem. Pare tygodni temu wymienilem kranik, tzn uszelki (zestaw naprawczy) od tamtej pory przejechalem moze ze 100km , wczoraj odpalilem i slychac bylo na wolnych obrotach taki dziwny stukot z okolic baku albo gory silnika . Najpierw pomyslalem ze to moze zawory, ale dzis po zdjeciu baku i odpaleniu nie bylo nic slychac i doszedlem do wniosku ze to cos z bakiem-kranikiem. Gdy zdejmę wezyk pompujący powietrze do kranika to tego nie slychac a jak podepne to slychac ten stukot-klekot (taki metaliczny). Co to moze byc jak myslicie? Myslicie ze to cos z kranikiem? Dzieki za pomoc z gory :)

Edytowane przez bluecard88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie w tym rzecz ze niemam pojecja czy jest pompa ,ale wydaje mi sie ze nie. w ogóle cos sie znajduje w baku ( oprocz ewentualnie plywaka od poziomu paliwa) co by moglo tak halasowac?

Edytowane przez bluecard88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki maly problem. Pare tygodni temu wymienilem kranik, tzn uszelki (zestaw naprawczy) od tamtej pory przejechalem moze ze 100km , wczoraj odpalilem i slychac bylo na wolnych obrotach taki dziwny stukot z okolic baku albo gory silnika . Najpierw pomyslalem ze to moze zawory, ale dzis po zdjeciu baku i odpaleniu nie bylo nic slychac i doszedlem do wniosku ze to cos z bakiem-kranikiem. Gdy zdejmę wezyk pompujący powietrze do kranika to tego nie slychac a jak podepne to slychac ten stukot-klekot (taki metaliczny). Co to moze byc jak myslicie? Myslicie ze to cos z kranikiem? Dzieki za pomoc z gory :)

 

Zapoznaj się na początek z zasadą pracy kranika z zaworem podciśnieniowym.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznaj się na początek z zasadą pracy kranika z zaworem podciśnieniowym.

Bez obrazy ale prosilem o jakos porade, pomoc ,a nie tylko pouczanie i wymadrzanie sie. jezeli nieznasz odp na moje pytanie wiec po co sie wypowiadac? Nikogo niechce tym postem urazic ,ale nie jestem mechanikiem zeby wszystko wiedziec i dlatego korzystam z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy ale prosilem o jakos porade, pomoc ,a nie tylko pouczanie i wymadrzanie sie. jezeli nieznasz odp na moje pytanie wiec po co sie wypowiadac? Nikogo niechce tym postem urazic ,ale nie jestem mechanikiem zeby wszystko wiedziec i dlatego korzystam z forum.

 

Poradziłem więc się nie czepiaj i nie pisz bzdur.

Oczekujesz cudu czy zaczarowanego ołówka. Jak Ci pomóc jeżeli sam znalazłeś wężyk pompujący powietrze do kranika?

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem więc się nie czepiaj i nie pisz bzdur.

Oczekujesz cudu czy zaczarowanego ołówka. Jak Ci pomóc jeżeli sam znalazłeś wężyk pompujący powietrze do kranika?

Chodzi mi o ten wezyk ,ktory jest odpowiedzialny od powietrza ( no masz racje nie pompuje powietrza,ale zwiazane jest z powietrzem- nie jestem mechanikiem wiec sie nie znam) Zapytalem tylko poprostu co moze byc powodem tego "klekotania", bo po odlączeniu tego wezyka wszystko ucicha. Dzwiek ewidentnie dochodzi ze zbiornika paliwa. prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o ten wezyk ,ktory jest odpowiedzialny od powietrza ( no masz racje nie pompuje powietrza,ale zwiazane jest z powietrzem- nie jestem mechanikiem wiec sie nie znam) Zapytalem tylko poprostu co moze byc powodem tego "klekotania", bo po odlączeniu tego wezyka wszystko ucicha. Dzwiek ewidentnie dochodzi ze zbiornika paliwa. prosze o pomoc

 

Źle zmontowany kranik lub wężyk podłączony nie do tego wejścia

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemozliwe moim zdaniem zebym wezyki zle podlaczyl bo sa tylko 2 ( jeden grubszy ,drugi chudszy wiec to niemozliwe zeby je zle podlaczyc) A kranik skladalem wedlug "manuala" bo posiadam wiec jestem w kropce co to puka i niemam pojecja. Mozliwe zeby plywak sie odczepil i pukal od wibracji o bak? (mam pelny zbiornik paliwa to tak pomyslalem ) lub cos w tym stylu bo juz nie mam pojecja co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostaje spuscic paliwo, wykrecic kranik ze zbiornika i odpalic na moment silnik - sprawdzisz czy stuki pochodza z niego. to jednak wg mnie bardzo malo prawdopodobne - pewnie jakas luzna opaska, zlaczka, czy diabli wiedza co stuka o zbiornik.

Edytowane przez szynszyll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...